Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Obowiązkowy Rejestr People with Significant Control

Obowiązkowy Rejestr People with Significant Control

Firma w UK i Irlandii

Przypominamy o konieczności prowadzenia rejestracji osób sprawujących kontrolę w firmie, tzw. People with Significant Control (PSC). Brytyjskie spółki LTD i LLP, które są zobowiązane do prowadzenia takiego rejestru są zobowiązane zgłaszać wszelkie zmiany w rejestrze do Companies House natychmiast po ich wystąpieniu.

Rejestr „People with Significant Control”

Rejestr People with Significant Control to zbiór osób fizycznych, które posiadają więcej niż 25% udziałów w spółce lub te, które posiadają więcej niż 25% praw do głosowania lub też te, które mają prawo decydować o tym kto zasiada w zarządzie spółki.

Rejestr PSC jest obowiązkowy od kwietnia 2016 roku dla wszystkich spółek, także tych w których widnieje tylko jeden dyrektor i udziałowiec, a poza nim nie ma innych osób sprawujących kontrolę.

Od 26 czerwca 2017 roku każda spółka ma 14 dni na zgłoszenie zmiany w rejestrze PSC, a wyłączna odpowiedzialność karna za niedopełnienie tego obowiązku spoczywa na dyrektorze spółki. Obowiązek prowadzenia rejestru spoczywa na wszystkich brytyjskich spółkach zarejestrowanych zarówno w Anglii, jak i w Szkocji.

Kary dla firm bez opublikowanego rejestru „People with Significant Control”

Ponad 130 tysięcy spółek zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii nie dokonało obowiązkowej rejestracji osób w rejestrze PSC. Wg informacji opublikowanej przez brytyjski Companies House aż 3% firm nie dostosowało się do wymogów prawa, za co grozi im kara finansowa lub nawet pozbawienie wolności do lat 2. Rozwiązaniem, które może ustrzec podatników przed negatywnymi konsekwencjami jest jak najszybsze uzupełnienie danych w rejestrze „People with Significant Control”, do czego gorąco nawołujemy. Ewentualne zaniechanie może być bowiem bardzo kosztowne i sprowadzi na dyrektora spółki poważne problemy prawne.

Chcesz wprowadzić zmiany w rejestrze People with Significant Control? Skontaktuj się z ze swoim Opiekunem Admiral Tax lub napisz do nas.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Obowiązkowy Rejestr People with Significant Control
Tytuł
Obowiązkowy Rejestr People with Significant Control
Opis
Przypominamy o konieczności prowadzenia rejestracji osób sprawujących kontrolę w firmie, tzw. People with Significant Control (PSC). Brytyjskie spółki LTD i LLP, które są zobowiązane do prowadzenia takiego rejestru są zobowiązane zgłaszać wszelkie zmiany w rejestrze do Companies House natychmiast po ich wystąpieniu.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo