Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

 • Spółka Limited w UK

  Brexit: po 31 stycznia zmian dla przedsiębiorców nie będzie

  Choć 2020 rok ma stanowić ostateczną datę Brexitu, już teraz wiemy, że przedsiębiorcy nie odczują w nim znaczących zmian. Wraz z początkiem lutego rozpocznie się tak zwany okres przejściowy, który będzie trwać do końca grudnia. Gwarantuje on pełną kontynuację bieżących relacji pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską.

  Czytaj dalej
 • Stawka podatku CIT

  Najczęściej pobierane poradniki Admiral Tax w 2019

  Ze względu na rosnącą liczbę zapytań dotyczącą różnych aspektów prowadzenia firmy za granicą i duże zainteresowanie poradnikami, w minionym roku nie tylko zaktualizowaliśmy nasze e-booki, ale także wydaliśmy nowe. Oto jakie poradniki cieszyły się największą popularnością w 2019.

  Czytaj dalej
 •  
 • Wypłacanie pieniędzy z LTD

  Czy moja firma jest gotowa na Brexit? Lista dla dyrektorów LTD

  Wielka Brytania przygotowuje się do wyjścia z UE. Termin wyjścia ze struktur Unii Europejskiej rząd brytyjski ustalił na 31 października 2019 roku. Wszystko wskazuje, że będzie to Brexit bez umowy (‚no-deal”). Co warto sprawdzić zanim nastąpi Brexit? Oto lista ważna dla dyrektorów brytyjskich spółek limited.

  Czytaj dalej
 • Władza sięga po pieniądze

  Co sprzedający na Amazon i eBay muszą wiedzieć o VAT?

  Amazon i eBay od 2018 roku wymagają od sprzedawców obowiązkowej rejestracji do VAT. Już na etapie zakładania konta sprzedawcy wymagane jest VAT ID. Sklepy wymagają także przestrzegania przepisów unijnych odnośnie sprzedaży wysyłkowej oraz weryfikują wielkość sprzedaży wymuszając rejestrację do VAT po przekroczeniu limitów. To czy firmie wystarczy VAT PL czy jest potrzebny VAT ID z

  Czytaj dalej
 •  
 • Brytyjska spółka limited

  Wielka Brytania: czy nazwa spółki LTD ma znaczenie?

  Decyzja o założeniu spółki limited na terenie Wielkiej Brytanii to pierwszy krok milowy w rozwoju przedsiębiorstwa. Kolejnym z nich jest wybór nazwy. Jednak w tym wypadku będzie potrzebna nie tylko kreatywność, ale i znajomość regulacji dotyczących nadawania nazw brytyjskim firmom, w tym także spółkom LTD.

  Czytaj dalej
 • Admiral Tax: Wesołych Świąt

  Wesołych Świąt!

  Drodzy Klienci, Partnerzy, Przyjaciele!   Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia natchną Was siłą i energią, aby zbliżający się rok 2020 był inspirujący i ważny dla Was. Niech spełnią się Wasze marzenia i realizują biznesowe plany.   Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie dla naszej akcji, w której zamiast wysyłania tradycyjnych bożonarodzeniowych kartek wspólnie wsparliśmy zbiórkę na

  Czytaj dalej
48

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo