Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Firma Ltd w Anglii, największe korzyści

Firma Ltd w Anglii, największe korzyści

Firma w UK i Irlandii

Wielka Brytania jest uznawana za najbardziej otwarty na zagranicznych inwestorów kraj Unii Europejskiej. Jeśli dodać do tego minimum formalności, proste procedury i sporo niższe w porównaniu z Polską koszty prowadzenia działalności, można śmiało nazwać Zjednoczone Królestwo najbardziej przyjaznym dla przedsiębiorców państwem. Typową formą otwieranych firm jest spółka LTD (Private Company Limited by Shares).

Zakładanie firmy LTD- łatwe procedury

Polskim odpowiednikiem firmy LTD jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Oczywiście istnieją pewne różnice, ale te przemawiają raczej na korzyść brytyjskiej siostry naszej spółki z o. o. Firmę tego typu można na Wyspach założyć może jedna lub więcej osób, a do rejestracji wystarczy dostęp do Internetu. Companies House, do którego trafia formularz rejestracyjny, wystawia certyfikat rejestracji firmy w ciągu jednej doby, a zwykle w ciągu kilku godzin. Możliwość dokonania wpisu online nie tylko przyspiesza cały proces, ale również pozwala ominąć szereg formalności, z jakimi borykają się przedsiębiorcy w naszym kraju.

Załóż firmę w UK już od 79 funtów.

Odpowiedzialność prawna

Spółka LTD jest osobą prawną, a udziałowcy firmy odpowiadają za jej zobowiązania w wysokości wniesionego kapitału. Oznacza to, że właściciel takiego przedsiębiorstwa nie musi martwić się o swój majątek osobisty gdy firma jest zadłużona. Nie ma również przepisów określających kapitał zakładowy, a więc wkład danego udziałowca zależy tylko od jego woli.

Podatki

Jedną z zalet spółki LTD jest możliwość zoptymalizowania płaconych podatków. Zwykle wykorzystuje się do tego celu dywidendy pobierane z uzyskanych zarobków. Dzięki temu zmniejsza się zyski firmy, a w konsekwencji- redukuje podatki. Dodatkowo dywidendy nie podlegają ubezpieczeniu, co również pozwala zaoszczędzić. To, ile można zachować w portfelu, zależy oczywiście od profitów, jakie przedsiębiorstwo przynosi.

Dlaczego Polacy zakładają masowo firmy w UK przed Brexitem?

Uzyskiwanie kredytu

Spółki Limited, jako osobowości prawne, mogą na Wyspach znacznie łatwiej uzyskać kredyt niż osoby działające w formie self-employed. Wynika to z faktu, że zabezpieczeniem kredytu mogą stać się posiadane przez firmę aktywa.

Rodzaje akcji

Spółka LTD pozwala na posiadanie różnego rodzaju udziałów. Akcjonariusze mogą zainwestować różne sumy, a ich wkład w prowadzenie i rozwój firmy zależy od ich woli. Dany udziałowiec może na przykład jedynie zainwestować w firmę pieniądze, pobierać profity, ale nie brać udziału w decyzjach związanych z przedsiębiorstwem.

Prestiż

Firmy LTD cieszą się międzynarodową renomą, stanowią formę działalności rozpoznawaną na całym świecie. Wraz z lokalizacją firmy w Wielkiej Brytanii, która pojawia się na dokumentach firmowych, można zacząć budować markę, której stworzenie nie jest możliwe przy wyborze innych jurysdykcji.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Firma Ltd w Anglii, największe korzyści
Tytuł
Firma Ltd w Anglii, największe korzyści
Opis
Wielka Brytania jest uznawana za najbardziej otwarty na zagranicznych inwestorów kraj Unii Europejskiej. Jeśli dodać do tego minimum formalności, proste procedury i sporo niższe w porównaniu z Polską koszty prowadzenia działalności, można śmiało nazwać Zjednoczone Królestwo najbardziej przyjaznym dla przedsiębiorców państwem.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg podatkowych, nie musi dodatkowo płacić podatku w Polsce, nawet jeśli pozostaje polskim rezydentem podatkowym. (więcej…)

  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg...

  Czytaj dalej
 • Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem podmiotów powiązanych są spółki matki i ich zagraniczne lub krajowe spółki córki. Przy takich transakcjach, obowiązują specjalne ceny transferowe podlegające różnym regulacjom prawnym, innym niż transakcje przeprowadzane przez podmioty niepowiązane. Jakie zatem cechy charakterystyczne jednostki gospodarczej wpływają na uznanie jej za podmiot powiązany i w jakich dokładnie sytuacjach zastosowanie znajdują ceny transferowe? (więcej…)

  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem...

  Czytaj dalej
 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo