Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Firma Ltd w Anglii, największe korzyści

Firma Ltd w Anglii, największe korzyści

Firma w UK i Irlandii

Wielka Brytania jest uznawana za najbardziej otwarty na zagranicznych inwestorów kraj Unii Europejskiej. Jeśli dodać do tego minimum formalności, proste procedury i sporo niższe w porównaniu z Polską koszty prowadzenia działalności, można śmiało nazwać Zjednoczone Królestwo najbardziej przyjaznym dla przedsiębiorców państwem. Typową formą otwieranych firm jest spółka LTD (Private Company Limited by Shares).

 

Zakładanie firmy LTD- łatwe procedury

Polskim odpowiednikiem firmy LTD jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Oczywiście istnieją pewne różnice, ale te przemawiają raczej na korzyść brytyjskiej siostry naszej spółki z o. o. Firmę tego typu można na Wyspach założyć może jedna lub więcej osób, a do rejestracji wystarczy dostęp do Internetu. Companies House, do którego trafia formularz rejestracyjny, wystawia certyfikat rejestracji firmy w ciągu jednej doby, a zwykle w ciągu kilku godzin. Możliwość dokonania wpisu online nie tylko przyspiesza cały proces, ale również pozwala ominąć szereg formalności, z jakimi borykają się przedsiębiorcy w naszym kraju.

 

Załóż firmę w UK już od 79 funtów.

 

Odpowiedzialność prawna

Spółka LTD jest osobą prawną, a udziałowcy firmy odpowiadają za jej zobowiązania w wysokości wniesionego kapitału. Oznacza to, że właściciel takiego przedsiębiorstwa nie musi martwić się o swój majątek osobisty gdy firma jest zadłużona. Nie ma również przepisów określających kapitał zakładowy, a więc wkład danego udziałowca zależy tylko od jego woli.

 

Podatki

Jedną z zalet spółki LTD jest możliwość zoptymalizowania płaconych podatków. Zwykle wykorzystuje się do tego celu dywidendy pobierane z uzyskanych zarobków. Dzięki temu zmniejsza się zyski firmy, a w konsekwencji- redukuje podatki. Dodatkowo dywidendy nie podlegają ubezpieczeniu, co również pozwala zaoszczędzić. To, ile można zachować w portfelu, zależy oczywiście od profitów, jakie przedsiębiorstwo przynosi.

 

Dlaczego Polacy zakładają masowo firmy w UK przed Brexitem?

 

Uzyskiwanie kredytu

Spółki Limited, jako osobowości prawne, mogą na Wyspach znacznie łatwiej uzyskać kredyt niż osoby działające w formie self-employed. Wynika to z faktu, że zabezpieczeniem kredytu mogą stać się posiadane przez firmę aktywa.

 

Rodzaje akcji

Spółka LTD pozwala na posiadanie różnego rodzaju udziałów. Akcjonariusze mogą zainwestować różne sumy, a ich wkład w prowadzenie i rozwój firmy zależy od ich woli. Dany udziałowiec może na przykład jedynie zainwestować w firmę pieniądze, pobierać profity, ale nie brać udziału w decyzjach związanych z przedsiębiorstwem.

 

Prestiż

Firmy LTD cieszą się międzynarodową renomą, stanowią formę działalności rozpoznawaną na całym świecie. Wraz z lokalizacją firmy w Wielkiej Brytanii, która pojawia się na dokumentach firmowych, można zacząć budować markę, której stworzenie nie jest możliwe przy wyborze innych jurysdykcji.

Facebooktwitterlinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Urząd skarbowy wydaje interpretacje, których sam nie stosuje
  Urząd skarbowy wydaje interpretacje, których sam nie stosuje

  Polski system podatkowy pełen jest absurdów i trudnych do zrozumienia przepisów. Dochodzi do tak kuriozalnych sytuacji, w której urząd skarbowy idzie teoretycznie podatnikowi na rękę i wydaje korzystną dla niego interpretacje, ale później jej nie stosuje. (więcej…)

  Polski system podatkowy pełen jest absurdów i trudnych do zrozumienia przepisów. Dochodzi do tak kuriozalnych sytuacji, w której urząd skarbowy idzie teoretycznie podatnikowi na rękę...

  Czytaj dalej
 • Polski rząd na nowo interpretuje prawo dla przedsiębiorców. Jak bronić swojej legalnej firmy?
  Polski rząd na nowo interpretuje prawo dla przedsiębiorców. Jak bronić swojej legalnej firmy?

  W sierpniu Urząd Skarbowy wydał interpretację, w której uznał, że podatek liniowy nie przysługuje menedżerowi, zatrudnionemu w spółce, w której zarządza jednym z działów np. sprzedażą czy produkcją. Wcześniej Skarbówka długo utrzymywała, że takiego przywileju nie mogą mieć jedynie członkowie zarządu spółki, gdyż ich praca nie może być traktowana jako działalność gospodarcza i dotyczy to solidarnie wszystkich członków zarządu. Pętla na gardłach jednoosobowych płatników liniówki się zaciska. Rząd ewidentnie zmierza do likwidacji podatku liniowego, ale planuje też znacznie więcej zmian. Cel jest jasny - pozyskać środki do budżetu państwa. Co grozi firmom? Czy zmiany wymuszą na przedsiębiorcach decyzje o zamykaniu biznesu? (więcej…)

  W sierpniu Urząd Skarbowy wydał interpretację, w której uznał, że podatek liniowy nie przysługuje menedżerowi, zatrudnionemu w spółce, w której zarządza jednym z działów np....

  Czytaj dalej
 • TEST PRZEDSIĘBIORCY: wykonaj bezpłatny test online
  TEST PRZEDSIĘBIORCY: wykonaj bezpłatny test online

  Ministerstwo Finansów planuje weryfikację setek tysięcy przedsiębiorców i objęcie ich tzw. testem przedsiębiorcy. Celem testu jest uniemożliwienie stosowania korzystnych rozwiązań w zakresie podatków i ubezpieczeń społecznych dla małych firm, w szczególności podatku liniowego. Negatywny wynik testu będzie miał poważne skutki zarówno dla samego przedsiębiorcy, jak i jego kontrahentów. Zespół Admiral Tax przygotował bezpłatny test online, który oszacuje poziom ryzyka dla danej firmy. (więcej…)

  Ministerstwo Finansów planuje weryfikację setek tysięcy przedsiębiorców i objęcie ich tzw. testem przedsiębiorcy. Celem testu jest uniemożliwienie stosowania korzystnych rozwiązań w zakresie podatków i ubezpieczeń...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze
testowo