Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Zmiany w raportowaniu do „Companies House”

Zmiany w raportowaniu do „Companies House"

Firma w UKOptymalizacja podatkowa
Zmiany w raportowaniu do „Companies House”
Oceń ten post

Lipiec 2016 był pierwszym miesiącem, kiedy spółki limited zobowiązane były składać nową deklarację, tzw. Confirmation Statement, która zastąpiła dotychczas obowiązujący raport Annual Return.

Obowiązek ten dotyczy wszystkich prywatnych spółek limited oraz spółek LLP. Raport ma dokładnie taki sam cel, jak Annual Return i służy do potwierdzenia aktualnych danych odnośnie dyrektorów, udziałowców, udziałów, adresów spółki i rodzaju prowadzonej działalności.

Dodatkowo, zawiera on także informacje o osobach, które mają wpływ na działanie spółki, czyli Persons with Significant Control (PSC). Termin ten został wprowadzony niedawno i odnosi się do przedsiębiorców, którzy mimo iż nie występują w zarządzie, bądź nie mają większości udziałów, a nawet w ogóle nimi nie dysponują, sprawują kontrolę nad firmą.

Zgodnie z definicją, PSC jest każda osoba w spółce ltd, która spełnia co najmniej jedno z poniższych kryteriów:

 • posiada powyżej 25% udziałów,
 • posiada powyżej 25% praw głosu,

 • posiada prawo do powołania lub odwołania większości dyrektorów,

 • ma znaczącą kontrolę i wpływ na działania spółki,

 • ma znaczącą kontrolę i wpływ na działanie innej spółki, która spełnia jedno z powyższych kryteriów.

Confirmtion Statement przygotować należy zawsze w rocznicę założenia spółki lub daty złożenia ostatniego raportu, jeśli był on wysłany wcześniej. Termin dostarczenia deklaracji wynosi 14 dni od tego czasu.

Nowy raport sporządzany jako „Companies House form CS01” zastąpił formularz „AR01”.

Za przedstawienie go odpowiedzialni są dyrektorzy spółek, sekretarze, a w przypadku LLP – członkowie. Niezłożenie deklaracji jest przestępstwem i może nieść skutki w postaci usunięcia firmy z rejestru Companies House, a do odpowiedzialności karnej mogą być również pociągnięte osoby odpowiedzialne za jej sporządzanie. Raport należy dostarczyć także wtedy gdy, od czasu przedłożenia ostatniego, w spółce nie nastąpiły żadne zmiany.

Obowiązek ten dotyczy również spółek uśpionych, tzw. „dormant”.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze