Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Twardy Brexit korzystniejszy dla przedsiębiorców. Brytyjski rząd obiecuje obniżkę podatków i ceł

Twardy Brexit korzystniejszy dla przedsiębiorców. Brytyjski rząd obiecuje obniżkę podatków i ceł

Przedsiębiorcy oraz inwestorzy mają zostać skuszeni do prowadzenia firm lub inwestowania w Wielkiej Brytanii w razie twardego Brexitu m.in. obniżką podatków oraz ceł, które zakłada tzw. Project After, nad jakim pracuje obecnie brytyjski rząd.

Zgodnie z założeniem rządu Wielka Brytania ma się stać atrakcyjnym miejscem dla przedsiębiorców oraz inwestorów po Brexicie. Można odnieść wrażenie, że cel ten przyświeca brytyjskim politykom bardziej niż osiągnięcie porozumienia w kwestii umowy wyjścia, gdyż stanowczo wprowadzają udogodnienia dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na prowadzenie swojej działalności gospodarczej właśnie na Wyspach.

Brexit – polscy przedsiębiorcy zakładają coraz więcej firm w Wielkiej Brytanii

Gwarancje w tym zakresie nie tylko padły z ust brytyjskich polityków, ale są konsekwentnie wdrażane – wystarczy wspomnieć wprowadzony w ubiegłym tygodniu (zaledwie parę dni po zapowiedzi brytyjskiego kanclerza skarbu w na forum ekonomicznym w Davos) programu wartego 2 mln funtów, zgodnie z którym przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowania do rozwoju swojej działalności.

Od 2016 roku natomiast trwają prace nad tzw. Project After, który miałby zostać wprowadzony na wypadek twardego Brexitu. Zakłada on stymulację gospodarczą przez m.in. obniżenie podatków oraz ceł i zwiększenie atrakcyjności rynku brytyjskiego dla inwestorów oraz przedsiębiorców.

Rezultaty pracy nad Project After są jeszcze utrzymywane w tajemnicy, jednak gabinet premier Theresy May już wielokrotnie poruszał ten temat na swoich posiedzeniach. Przypomnijmy także, że podczas ogłaszania budżetu na 2019 rok kanclerz skarbu Philip Hammond zapowiedział obniżenie podatków dla firm po Brexicie (niezależnie od tego, czy porozumienie z UE zostanie zawarte czy nie).

Brexit – co z firmą w Anglii po Brexicie? Brytyjski rząd odkrywa karty

– Jednymi z najważniejszych zapowiedzi dla przedsiębiorców na Wyspach są cięcia podatku VAT oraz Corporation Tax (CT) zapowiadane parę miesięcy temu przez ministra ds. Brexitu. Dzięki temu przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii, mają otrzymać nie tylko zabezpieczenie przed Brexitem, ale także sprzyjające warunki dla rozwoju swojego biznesu – mówi Agnieszka Moryc z firmy Admiral Tax.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia spółki Wielkiej Brytanii i korzyści jakie z tego wynikają – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.

Twardy Brexit korzystniejszy dla przedsiębiorców. Brytyjski rząd obiecuje obniżkę podatków i ceł
5 (100%) 3 oceniającys
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polskie firmy za granicą: podsumowanie II kwartału 2019 według Admiral Tax (raport)
  Polskie firmy za granicą: podsumowanie II kwartału 2019 według Admiral Tax (raport)

  Na podstawie danych i szacunków Admiral Tax z I i II kwartału bieżącego roku zaobserwowano znaczący wzrost liczby spółek założonych przez Polaków poza granicami Polski. Główne kierunki to nadal: Wielka Brytania i Irlandia. Popularnością cieszy się także Malta. Startupy o ambicjach globalnych celują w Delaware (USA). (więcej…)

  Na podstawie danych i szacunków Admiral Tax z I i II kwartału bieżącego roku zaobserwowano znaczący wzrost liczby spółek założonych przez Polaków poza granicami Polski....

  Czytaj dalej
 • Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?
  Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które rząd przewiduje dla przedsiębiorców - zarówno dla nabywców towarów i usług, jak i dla wystawców faktur, którzy popełnią przewinienie przy okazji split payment. (więcej…)

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które...

  Czytaj dalej
 • Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski
  Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje przelew średnio o niemal tydzień szybciej. (więcej…)

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze
testowo