Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Dzielimy się sukcesami klientów Admiral Tax: Zetha Limited – media i marketing

Dzielimy się sukcesami klientów Admiral Tax: Zetha Limited - media i marketing

InneNewsy

W ramach nowego cyklu wpisów promującego przedsiębiorczość i dokonania naszych klientów, przedstawimy naszym czytelnikom historie wybranych klientów Admiral Tax. W dzisiejszym wpisie przedstawimy historię sukcesu Zetha Limited – firmy, będącej jednym z pierwszych klientów Admiral Tax. Zapraszamy do lektury.

Zetha Limited – media, marketing, ludzie i pasja

Założyciele Zetha Limited rozpoczynali w 2003 roku swoją przygodę z rynkiem mediów od własnoręcznego wydawania wydawania tygodnika “Polish Express”, kolportowanego na rowerze przez jednego z założycieli jeszcze przed otwarciem granic Wielkiej Brytanii dla Polaków. Wejście Polski do Unii Europejskiej połączone z otwarciem brytyjskiego rynku pracy było motorem napędowym do dalszego rozwoju medialnej działalności firmy. Zespół liczący początkowo tylko 2 osoby zaczął dynamicznie się rozwijać, zatrzymując się w szczytowym momencie na 80 osobach znajdujących stałe zatrudnienie w firmie. Zetha rozszerzała swoją działalność o dodatkowe usługi jak organizacja eventów, własna telewizja, usługi dla firm czy serwisy internetowe. W międzyczasie założyciele firmy podjęli decyzję o powrocie do Polski, jednak siedziba spółki i jej główna działalność operacyjna nadal koncentrowała się w Wielkiej Brytanii z uwagi na łatwość prowadzenia biznesu i dużo niższe obciążenia podatkowe dla przedsiębiorców w Wielkiej Brytanii.

 

“Dla mediów najważniejsi są zawsze odbiorcy. Inspirują nas ludzie, a nasz zespół budujemy na wzajemnym zaufaniu. Sukces wydawnictwa jest kombinacją pomysłu, ciężkiej pracy i talentu założycieli. Jesteśmy dumni z tego, że nam nie jest wszystko jedno w tym co robimy, jak to robimy i z kim. Dlatego wybraliśmy Admiral Tax na naszego partnera” – mówi Dyrektor Zarządzająca Zetha Ltd, Anna Godek – Biniasz.

Zetha Limited jest obecnie największym wydawcą polskojęzycznym w Wielkiej Brytanii, w jej skład wchodzą między innymi takie serwisy internetowe jak polishexpress.co.uk, strefa.co.uk i polacy.co.uk. Media należące do wydawcy są jednocześnie największymi mediami etnicznymi w Wielkiej Brytanii. Wydawca rozszerzył także działalność na rosyjsko- i ukraińskojęzyczny rynek Polski wprowadzając pierwszy serwis ogłoszeniowy dla Ukraińców w Polsce ogoloshennya.pl

Dlaczego Zetha prowadzi biznes w Wielkiej Brytanii?

Prowadzenie biznesu medialnego w Wielkiej Brytanii jest o wiele prostsze od działalności w Polsce. Brak biurokracji, przyjazne prawo i przepisy podatkowe to główne zalety brytyjskiego systemu podatkowego. Wydawcy mediów w Wielkiej Brytanii mogą swobodnie świadczyć usługi oraz dobierać partnerów reklamowych. Głównym kontr argumentem do prowadzenia biznesu w Polsce była niestabilność prawa oraz wysoka biurokracja, która utrudniała codzienne funkcjonowanie założycieli firmy. W przypadku prasy – brytyjskie wydawnictwa nie muszą posiadać żadnej koncesji, nie są regulowane przez brytyjski rząd, o ile nie łamią brytyjskiego prawa. Wspomniana łatwość prowadzenia biznesu skłoniła założycieli Zetha Limited do rozpoczęcia działalności medialnej w Wielkiej Brytanii.

Założyciele Zetha Limited zgłosili się do Admiral Tax w 2005 roku z prośbą o doradztwo w wyborze optymalnej formy działalności. Po przeanalizowaniu potrzeb klienta doradcy Admiral Tax zarekomendowali rejestrację spółki Limited w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu firma osiągnęła następujące korzyści:

 • optymalizacja obciążeń podatkowych
 • wzrost przychodów oraz zwiększenie zysku netto
 • prowadzenie firmy w stabilnych warunkach, z przejrzystym prawem i przyjaznym podejściem urzędników

Owocna współpraca obydwu firm trwa od ponad 10 lat – Admiral Tax zajmuje się pełną obsługą księgowości oraz doradztwem podatkowym dla Zetha Limited.

Opowiedz nam o swoim sukcesie za granicą!

Chcesz, aby Twoja historia została opowiedziana? Uważasz, że możesz zainspirować innych?

Podziel się swoimi doświadczeniami!

Prosimy o kontakt na mail: [email protected] lub z przypisanym opiekunem.

Wybrane historie zostaną opublikowane także w zaprzyjaźnionych z kancelarią mediach.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Dzielimy się sukcesami klientów Admiral Tax: Zetha Limited - media i marketing
Tytuł
Dzielimy się sukcesami klientów Admiral Tax: Zetha Limited - media i marketing
Opis
W ramach nowego cyklu wpisów promującego przedsiębiorczość i dokonania naszych klientów, przedstawimy naszym czytelnikom historie wybranych klientów Admiral Tax. W dzisiejszym wpisie przedstawimy historię sukcesu Zetha Limited - firmy, będącej jednym z pierwszych klientów Admiral Tax. Zapraszamy do lektury.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo