Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

NAGRODY QUEEN’S AWARD FOR ENTERPRISE: FIRMA PROWADZONA PRZEZ POLAKÓW W RYWALIZACJI

NAGRODY QUEEN’S AWARD FOR ENTERPRISE: FIRMA PROWADZONA PRZEZ POLAKÓW W RYWALIZACJI

Z życia firmy
NAGRODY QUEEN’S AWARD FOR ENTERPRISE: FIRMA PROWADZONA PRZEZ POLAKÓW W RYWALIZACJI
5 (100%) 4 oceniających

Nagrody Queen’s Award for Enterprise to jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień, jakie w Wielkiej Brytanii może otrzymać przedsiębiorca. Wśród tegorocznych kandydatów do trofeum znalazła się brytyjska firma założona w Londynie przez Polaków.

Nagrody Queen’s Award for Enterprise są  przyznawane nieprzerwanie od 1966 roku.  Obecnie nagrodę można otrzymać w jednej z czterech kategorii: innowacyjność, handel międzynarodowy, zrównoważony rozwój oraz promocja poprzez społeczność mobilną. Wśród tegorocznych firm wymienionych na liście kandydatów do nagrody w kategorii handel międzynarodowy znalazła się brytyjska spółka Admiral Tax.

Admiral Tax to polsko-brytyjskie biuro księgowo-podatkowe. Specjalizuje się w prowadzeniu rachunków brytyjskich spółek oraz pomaga Polakom zakładać firmy na terenie Anglii i Szkocji. Admiral Tax to firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii, ale z polskimi korzeniami. Na brytyjskim rynku działa od 2014 roku. Założona została przez Agnieszkę Moryc.

“To dla nas niebywały zaszczyt. Sam fakt, że zostaliśmy zgłoszeni do Nagrody Królowej nobilituje i po cichu liczymy na spotkanie z Jej Wysokością” – mówi Agnieszka Moryc, Dyrektor Zarządzająca Admiral Tax.

Aby zostać zakwalifikowanym do konkursu Queen’s Award for Enterprise należy spełnić kilka podstawowych kryteriów. Firma musi być zarejestrowana na terenie Wielkiej Brytanii i prowadzić działalność minimum od trzech lat, przedsiębiorstwo musi zatrudniać minimum dwóch pracowników w pełnym wymiarze godzin oraz wykazywać się silną społeczną odpowiedzialnością w biznesie. Weryfikowane są także dane dotyczące finansów, oraz działania w zakresie innowacji i promocji.

Nagrody przyznawane są na okres pięciu lat, w tym czasie wyróżniona firma ma prawo wykorzystywać godło królowej w swojej komunikacji marketingowej. Nagrodzonych w tegorocznej edycji Queen’s Award for Enterprise poznamy w marcu 2018. Wyróżnieni przedsiębiorcy będą mieli zaszczyt uczestniczyć w balu organizowanym w Pałacu Buckingham, którego gospodarzem jest Jej Wysokość Królowa Elżbieta II.

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze