Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Making Tax Digital – Rozliczaj podatki online

Making Tax Digital – Rozliczaj podatki online

Firma w UK
Making Tax Digital – Rozliczaj podatki online
Oceń ten post

Wdrożenie Cyfrowego Systemu Podatkowego (Making Tax Digital) to inicjatywa rządu brytyjskiego, która przedstawia odważną wizję przekształconego systemu podatkowego.

Wprowadzane zmiany mają zmniejszyć biurokrację, zaoszczędzić czas oraz zwiększyć skuteczność administracji podatkowej. Przede wszystkim jednak nowy system ma służyć podatnikom – ma być wydajniejszy i łatwiejszy w obsłudze dla przeciętnego użytkownika. Pełne wdrożenie nowego systemu planowane jest do roku 2020. Przewiduje się, że do końca 2018 podatnicy będą rozliczać się z podatku dochodowego wobec HMRC kwartalnie.

Wielka machina zmian już ruszyła. Obecnie każdy właściciel małej firmy oraz podatnik indywidualny ma dostęp do osobistego konta cyfrowego w HMRC, po zalogowaniu się może on zarządzać swoimi danymi, którymi dysponuje urząd. Jak wynika z danych HMRC, podatnicy już teraz chętnie korzystają z dostępnej internetowej platformy podatkowej.

rozliczaj_podatki_online_600_width_2

Co oferuje nowy system?

– podatki w jednym miejscu – cyfrowe konto zawiera pełny obraz aktywności podatkowej firmy/osoby fizycznej; zarządzanie zobowiązaniami podatkowymi stanie się prostsze i bardziej przyjazne.

– podatki w czasie rzeczywistym – HMRC gromadzi i przetwarzać dane podatkowe firmy/osoby fizycznej na bieżąco, tym samym osoba zainteresowana może sprawdzić bilans swoich zobowiązań podatkowych o każdej porze; co więcej podatnik nie będzie już musiał czekać do końca roku podatkowego na informacje o nadpłacie lub niedopłacie podatku.

Wprowadzane zmiany nie będą jednak dotyczyć wszystkich. Większość osób indywidualnych, samozatrudnionych oraz firm już korzysta z systemu online. HMRC nie zapomina jednak o podmiotach wykluczonych cyfrowo. Dla nich nadal informacje podatkowe dostarczane będą w tradycyjny sposób. Taka sama sytuacja ma dotyczyć firm, których dochód roczny nie przekracza kwoty 10 000  funtów.

We wdrażanie nowego systemu zaangażowani są specjaliści z dziedziny cyfryzacji, m.in. dostawcy FreeAgenta. Ma to zapewnić płynne i łatwe przejście podatków do wirtualnej rzeczywistości.

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze