Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Wielka Brytania na czele rankingu Europejskie Perspektyw Przedsiębiorczości. Irlandia trzecia, Polska na 23 miejscu

Wielka Brytania na czele rankingu Europejskie Perspektyw Przedsiębiorczości. Irlandia trzecia, Polska na 23 miejscu

Wielka Brytania została najlepiej ocenionym krajem pod względem przyjazności dla biznesu. To tu założysz firmę w rekordowym czasie przy najmniejszych nakładach finansowych. W rankingu portalu Aleo.com brano pod uwagę 30 europejskich krajów. Polska wypadła bardzo blado na tle nie tylko Wielkiej Brytanii, ale też pozostałych krajów Europy. Irlandia znalazła się na miejscu trzecim.

Autorzy wzięli pod lupę średni czas i koszty zakładania nowej firmy oraz porównali pozycje trzydziestu europejskich państw w najważniejszych ekonomicznych zestawieniach (m.in. rankingu „Doing Business” Banku Światowego, Indeksie Wolności Gospodarczej czy Międzynarodowym Indeksie Praw Własności).

 

Europejskie Perspektywy Przedsiębiorczości

 

Czytaj także: Raport Admiral Tax “Czego życzą sobie polscy przedsiębiorcy w 2018 roku?”

 

“Miejsce Wielkiej Brytanii w rankingu wcale mnie nie dziwi. Badania Admiral Tax, które prowadziliśmy w poprzednich latach pokazały, że to brak biurokracji przyciąga przedsiębiorców na Wyspy najbardziej. Niskie podatki i koszty – to wtórny czynnik decydujący o przeniesieniu firmy do Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Spodziewamy się, że przy twardym Brexicie klimat dla biznesu jeszcze się poprawi” – mówi Agnieszka Moryc, ekspert Admiral Tax.

 

Zobacz: Twardy Brexit korzystniejszy dla przedsiębiorców

 

Europejskie Perspektywy Przedsiębiorczości
Europejskie Perspektywy Przedsiębiorczości

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia spółki Wielkiej Brytanii i korzyści jakie z tego wynikają – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Wielka Brytania na czele rankingu Europejskie Perspektyw Przedsiębiorczości. Irlandia trzecia, Polska na 23 miejscu
Tytuł
Wielka Brytania na czele rankingu Europejskie Perspektyw Przedsiębiorczości. Irlandia trzecia, Polska na 23 miejscu
Opis
Wielka Brytania została najlepiej ocenionym krajem pod względem przyjazności dla biznesu. To tu założysz firmę w rekordowym czasie przy najmniejszych nakładach finansowych. W rankingu portalu Aleo.com brano pod uwagę 30 europejskich krajów.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo