Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Trading kryptowalut – spółka w Wielkiej Brytanii i bezpieczne konto bankowe

Trading kryptowalut - spółka w Wielkiej Brytanii i bezpieczne konto bankowe

Brak przejrzystych przepisów, niekorzystne zasady rozliczania podatku od kryptowalut w Polsce a także wypowiadanie rachunków bankowych przez polskie banki skutkuje emigracją giełd kryptowalut i traderów za granicę. Dzięki spółce w Wielkiej Brytanii traderzy mogą w spokoju płacić niskie podatki, co w połączeniu z bezpiecznym kontem bankowym i niską biurokracją rozwiązuje największe problemy z jakimi borykają się traderzy w Polsce.

Spółka w Wielkiej Brytanii dla tradingu kryptowalut

W przeciwieństwie do polskiego prawa – kryptowaluty w brytyjskim prawie podatkowym są w pełni uregulowane. Dzięki temu traderzy mogą wykorzystać najpopularniejszą  formę prowadzenia biznesu w Wielkiej Brytanii, czyli brytyjską spółkę limited do prowadzenia operacji na rynku kryptowalut. Kapitał zakładowy (min.100 funtów) może zostać wniesiony w całości w kryptowalutach. W odróżnieniu do wnoszenia kapitału do polskiej spółki z o.o. – kapitał brytyjskiej spółki limited jest deklarowany i nie ma konieczności wnoszenia pełnej kwoty fizycznie do spółki. Aby powołać spółkę w Wielkiej Brytanii konieczny jest co najmniej jeden udziałowiec, który pełni jednocześnie rolę Dyrektora spółki. Brytyjski system podatkowy można określić jako prosty i przejrzysty – przedsiębiorca dzięki dużej liczbie ulg i zwolnień może legalnie prowadzić działalność, płacąc niewielkie podatki. Każda spółka musi powołać minimum jednego Dyrektora – może nim być dowolna osoba, także właściciel spółki. Każdy Dyrektor może wypłacić w ramach wynagrodzenia do 11 850 funtów (około 58 tysięcy złotych) w skali roku bez jakiegokolwiek podatku. To wszystko możliwe, dzięki wysokiej kwocie wolnej od podatku, która zwiększana jest każdego roku w Wielkiej Brytanii.

 

Bezpieczna bankowość dla tradingu kryptowalut

Olbrzymim wyzwaniem dla wszystkich zajmujących się obrotem kryptowalutami jest polityka polskich banków. Większość wiodących polskich banków wypowiada umowy na prowadzenie rachunków bankowych osobom, które aktywnie inwestują za pośrednictwem rachunków bankowych środki na rynku kryptowalut. To działanie nie mające odzwierciedlenia w przepisach prawa znacząco uniemożliwia inwestowanie przez polskich traderów.

Rozwiązaniem sprawdzonym przez Admiral Tax dla branży kryptowalut jest posiadanie konta w Euro Pacific Banku, zlokalizowanym na terenie zależnym US. Bankowość Euro Pacific Bank gwarantuje pełną anonimowość i bezpieczeństwo zgromadzonych środków.

Euro Pacific Bank współpracuje z takimi gigantami jak KPMG, Saxo Bank. Bank oferuje posiadanie rachunków w USD, EUR, CAD, GBP, AUD, JPY, NZD, CHF oraz PLN.

Konto bankowe w Euro Pacific Banku nie jest objęte raportowaniem CRS (obowiązek wymiany informacji podatkowej pomiędzy innymi państwami).

Spółka w Wielkiej Brytanii dla tradingu kryptowalut – opodatkowanie i korzyści

Opodatkowanie handlu kryptowalutami odbywa się podobnie do handlu tradycyjnymi walutami fiducjarnymi – brytyjska spółka limited płaci podatek od zysku. Podatek CIT w UK wynosi 19%, jednak brytyjski rząd zapowiedział jego zmniejszenie do 17% w 2019 roku.

Powołanie spółki w Wielkiej Brytanii jest o wiele prostsze niż rejestracja działalności w Polsce – w 24 godziny możemy stać się właścicielami spółki, bez konieczności wizyty w urzędzie.

Koszt powołania spółki, rocznej księgowości oraz założenia bezpiecznego konta do handlu kryptowalutami kosztuje w pierwszym roku miesięcznie około 1000 złotych, czyli mniej niż wynosi miesięczna składka na ZUS w Polsce (1228,7 złotych)! W kolejnych latach funkcjonowania spółki koszty obniżają się ze względu na brak konieczności ponoszenia jednorazowych opłat za powołanie spółki, założenie rachunku bankowego.

Więcej informacji na temat prowadzenia spółki w Wielkiej Brytanii znajdziesz w darmowym poradniku Admiral Tax dostępnym w tym miejscu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia spółki Wielkiej Brytanii dla tradingu kryptowalut – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Trading kryptowalut - spółka w Wielkiej Brytanii i bezpieczne konto bankowe
Tytuł
Trading kryptowalut - spółka w Wielkiej Brytanii i bezpieczne konto bankowe
Opis
Brak przejrzystych przepisów, niekorzystne zasady rozliczania podatku od kryptowalut w Polsce a także wypowiadanie rachunków bankowych przez polskie banki skutkuje emigracją giełd kryptowalut i traderów za granicę.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo