Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Covid-19: brytyjskie spółki LTD mają dodatkowe trzy miesiące na złożenie rozliczeń za ubiegły rok

Covid-19: brytyjskie spółki LTD mają dodatkowe trzy miesiące na złożenie rozliczeń za ubiegły rok

W związku z pandemią koronawirusa Companies House wydłużył terminy składania sprawozdań finansowych dla firm o dodatkowe trzy miesiące. Jakie warunki należy spełnić, by uzyskać odroczenie?

Począwszy od 25 marca 2020 roku każda firma może aplikować o przedłużenie terminu na złożenie rocznego sprawozdania tzw. Accounts. W związku z nadzwyczajną sytuacją, spółki, które złożoną stosowny wniosek nie otrzymają kary za spóźnienie przesyłając raport w ciągu kolejnych trzech miesięcy.

Zobacz także: Wsparcie dla brytyjskich firm związane z pandemią COVID-19. Przewodnik.

W celu uzyskania dodatkowych trzech miesięcy na złożenie sprawozdania, firmy będą musiały złożyć aplikację o przedłużenie i otrzymać zgodę Companies House na nowy termin. Jak zapewnia Companies House, wszystkie aplikacje, w których jako powód przedłużenia terminu będzie podany koronawirus, zostaną automatycznie zaakceptowane w trybie pilnym.

Firmy limited zarejestrowane w Wielkiej Brytanii składają sprawozdania finansowe spółki raz do roku. Termin składania zeznania jest indywidualny i zależny od daty powołania spółki. Za kazdy dzień spóźnienia z rozliczeniem naliczane są kary. Wprowadzone odroczenie terminów ma pomóc dyrektorom spółek limited, którzy w obliczu pandemii mogą nie być w stanie złożyć rozliczeń spółki na czas.

Zobacz także: Koronawirus opóźni reformę IR35 o rok. Spółki ltd zyskują czas

Wielka Brytania wprowadziła niemal na samym początku kryzysu związanego z Covind-19 pakiet skierowany do przedsiębiorców, który ma pomóc przetrwać pracodawcom trudne czasy. W pakiecie wspierających przedsiębiorców znalazły się m.in: plan zachowania miejsc pracy z dopłatami do 80% wynagrodzenia pracowników, program przejęcia przez państwo zobowiązań  z tytułu zasiłków chorobowych pracowników, odroczenie podatku VAT oraz podatku dochodowego, dofinansowanie dla firm (10 000 – 25 000 funtów) oraz preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorstw – nawet do 5 milionów funtów. Możliwością uzyskania wsparcia objęte są wszystkie bez wyjątku brytyjskie podmioty gospodarcze. Procedury są minimalne – według Brytyjczyków ta ochrona po prostu się firmom należy.

> POBIERZ poradnik „Brytyjska spółka limited bez tajemnic” <<

Brytyjska spółka bez tajemnic

 

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Covid-19: brytyjskie spółki LTD mają dodatkowe trzy miesiące na złożenie rozliczeń za ubiegły rok
Tytuł
Covid-19: brytyjskie spółki LTD mają dodatkowe trzy miesiące na złożenie rozliczeń za ubiegły rok
Opis
W związku z pandemią koronawirusa Companies House wydłużył terminy składania sprawozdań finansowych dla firm o dodatkowe trzy miesiące. Jakie warunki należy spełnić, by uzyskać odroczenie?
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Koniec roku podatkowego i zmiana firmy księgowej
  Koniec roku podatkowego i zmiana firmy księgowej
  Zmiana firmy księgowej to poważny krok, który wymaga odpowiedniego planowania. Dużo mówi się o tym, że najlepszy na zmianę jest koniec roku podatkowego, ale tak naprawdę każdy moment jest dobry na to, aby zmienić obsługę księgową na lepszą.  (więcej…)

  Zmiana firmy księgowej to poważny krok, który wymaga odpowiedniego planowania. Dużo mówi się o tym, że najlepszy na zmianę jest koniec roku podatkowego, ale tak...

  Czytaj dalej
 • Co oznacza ozusowanie umów zlecenia? Wzrost kosztów zatrudnienia w Polsce
  Co oznacza ozusowanie umów zlecenia? Wzrost kosztów zatrudnienia w Polsce
  Rząd rozważa pełne ozusowanie umów zlecenia. Ewentualne zmiany miałyby wejść w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku, ale na tym etapie wydaje się to już nierealne. Cały czas mówimy tylko o propozycji, która ma być konsultowana ze środowiskami zrzeszającymi i reprezentującymi interesy pracodawców oraz pracowników. Jak wprowadzenie zmian wpłynie na realną wielkość wynagrodzeń i koszty pracy? (więcej…)

  Rząd rozważa pełne ozusowanie umów zlecenia. Ewentualne zmiany miałyby wejść w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku, ale na tym etapie wydaje się to...

  Czytaj dalej
 • Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg podatkowych, nie musi dodatkowo płacić podatku w Polsce, nawet jeśli pozostaje polskim rezydentem podatkowym. (więcej…)

  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo