Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Covid-19: brytyjskie spółki LTD mają dodatkowe trzy miesiące na złożenie rozliczeń za ubiegły rok

Covid-19: brytyjskie spółki LTD mają dodatkowe trzy miesiące na złożenie rozliczeń za ubiegły rok

W związku z pandemią koronawirusa Companies House wydłużył terminy składania sprawozdań finansowych dla firm o dodatkowe trzy miesiące. Jakie warunki należy spełnić, by uzyskać odroczenie?

Począwszy od 25 marca 2020 roku każda firma może aplikować o przedłużenie terminu na złożenie rocznego sprawozdania tzw. Accounts. W związku z nadzwyczajną sytuacją, spółki, które złożoną stosowny wniosek nie otrzymają kary za spóźnienie przesyłając raport w ciągu kolejnych trzech miesięcy.

Zobacz także: Wsparcie dla brytyjskich firm związane z pandemią COVID-19. Przewodnik.

W celu uzyskania dodatkowych trzech miesięcy na złożenie sprawozdania, firmy będą musiały złożyć aplikację o przedłużenie i otrzymać zgodę Companies House na nowy termin. Jak zapewnia Companies House, wszystkie aplikacje, w których jako powód przedłużenia terminu będzie podany koronawirus, zostaną automatycznie zaakceptowane w trybie pilnym.

Firmy limited zarejestrowane w Wielkiej Brytanii składają sprawozdania finansowe spółki raz do roku. Termin składania zeznania jest indywidualny i zależny od daty powołania spółki. Za kazdy dzień spóźnienia z rozliczeniem naliczane są kary. Wprowadzone odroczenie terminów ma pomóc dyrektorom spółek limited, którzy w obliczu pandemii mogą nie być w stanie złożyć rozliczeń spółki na czas.

Zobacz także: Koronawirus opóźni reformę IR35 o rok. Spółki ltd zyskują czas

Wielka Brytania wprowadziła niemal na samym początku kryzysu związanego z Covind-19 pakiet skierowany do przedsiębiorców, który ma pomóc przetrwać pracodawcom trudne czasy. W pakiecie wspierających przedsiębiorców znalazły się m.in: plan zachowania miejsc pracy z dopłatami do 80% wynagrodzenia pracowników, program przejęcia przez państwo zobowiązań  z tytułu zasiłków chorobowych pracowników, odroczenie podatku VAT oraz podatku dochodowego, dofinansowanie dla firm (10 000 – 25 000 funtów) oraz preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorstw – nawet do 5 milionów funtów. Możliwością uzyskania wsparcia objęte są wszystkie bez wyjątku brytyjskie podmioty gospodarcze. Procedury są minimalne – według Brytyjczyków ta ochrona po prostu się firmom należy.

> POBIERZ poradnik „Brytyjska spółka limited bez tajemnic” <<

Brytyjska spółka bez tajemnic

 

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Covid-19: brytyjskie spółki LTD mają dodatkowe trzy miesiące na złożenie rozliczeń za ubiegły rok
Tytuł
Covid-19: brytyjskie spółki LTD mają dodatkowe trzy miesiące na złożenie rozliczeń za ubiegły rok
Opis
W związku z pandemią koronawirusa Companies House wydłużył terminy składania sprawozdań finansowych dla firm o dodatkowe trzy miesiące. Jakie warunki należy spełnić, by uzyskać odroczenie?
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo