Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Agnieszka Moryc, Woman with Power według tygodnika „Polish Express”

Agnieszka Moryc, Woman with Power według tygodnika "Polish Express"

Admiral Tax w mediachNewsy

Wraz z końcem roku redakcja Polish Express przyznała tytuł Women with Power 2017. Wyróżnienie przyznawane jest Polkom w Wielkiej Brytanii, które na co dzień z sukcesami konkurują w twardym świecie biznesu. Wyróżnienie trafiło w tym roku do Agnieszki Moryc, CEO Admiral Tax.

Agnieszka Moryc jest wprawnym przedsiębiorcą, prowadzącą polsko-brytyjską kancelarię podatkową Admiral Tax. Pani prezes poznała co to znaczy być kobietą w świecie biznesu zdominowanego przez mężczyzn. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi jako ekspert w mediach polskich i brytyjskich. Co więcej, jest inspiracją dla wielu innych kobiet.

Jak czytamy w uzasadnieniu, redakcja Polish Express przyznała tytuł Woman with Power 2017 za “zdecydowane i pełne uporu promowanie przedsiębiorczości wśród Polek i Polaków w Wielkiej Brytanii oraz za inspirację dla milionów rodaków przebywających na emigracji w Wielkiej Brytanii. Agnieszka Moryc dając zatrudnienie Polakom na Wyspach przyczynia się również do integrowania Polonii, co jest szczególnie ważne dla zachowania tożsamości narodowej poza granicami kraju”.

„Przebojowość Agnieszki Moryc w tym, co robi sprawia, że jest przykładem i inspiracją dla innych, którzy boją się rozwinąć własne skrzydła i wkroczyć na biznesową głęboką wodę. Wraz z tytułem Woman with Power dla Agnieszki Moryc chcemy dać przykład innym kobietom, które mogą i powinny dążyć do własnego samorozwoju. Przykład naszej laureatki pokazuje, że potrzebne jest zdecydowane wsparcie dla działań mających na celu aktywizację kobiet na gruncie przedsiębiorczym i biznesowym” – mówi Mateusz Tomanek, redaktor Polish Express, koordynujący pracy jury.

Prywatnie Agnieszka Moryc jest osobą z dużym poczuciem humoru. Jest mamą dwójki wspaniałych dzieci, właścicielką trzech psów, ogródka, hotelu dla pszczół i zagorzałą miłośniczką wszelkich sportów ekstremalnych.

“Jestem mile zaskoczona przyznanym wyróżnieniem. Jest on dla mnie niezwykle nobilitujące. Prowadząc firmę skupiam się na tym, aby moje działania przynosiły zamierzone efekty. Dzięki uporowi, który staram się przekazać również moim pracownikom jest to możliwe. W biznesie ważne jest wyczucie, wytrwałość oraz wiedza, którą lubię się dzielić z innymi” – mówi laureatka nagrody, Agnieszka Moryc.

“Polish Express” to największe i najbardziej opiniotwórcze medium kierowane do Polaków na Wyspach. Tygodnik wydawany jest nieprzerwanie od 14 lat. Serwis internetowy PolishExpress.co.uk jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych i najchętniej czytanych mediów polskojęzycznych w Wielkiej Brytanii.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Agnieszka Moryc, Woman with Power według tygodnika "Polish Express"
Tytuł
Agnieszka Moryc, Woman with Power według tygodnika "Polish Express"
Opis
Wraz z końcem roku redakcja Polish Express przyznała tytuł Women with Power 2017. Wyróżnienie przyznawane jest Polkom w Wielkiej Brytanii, które na co dzień z sukcesami konkurują w twardym świecie biznesu. Wyróżnienie trafiło w tym roku do Agnieszki Moryc, CEO Admiral Tax.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg podatkowych, nie musi dodatkowo płacić podatku w Polsce, nawet jeśli pozostaje polskim rezydentem podatkowym. (więcej…)

  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg...

  Czytaj dalej
 • Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem podmiotów powiązanych są spółki matki i ich zagraniczne lub krajowe spółki córki. Przy takich transakcjach, obowiązują specjalne ceny transferowe podlegające różnym regulacjom prawnym, innym niż transakcje przeprowadzane przez podmioty niepowiązane. Jakie zatem cechy charakterystyczne jednostki gospodarczej wpływają na uznanie jej za podmiot powiązany i w jakich dokładnie sytuacjach zastosowanie znajdują ceny transferowe? (więcej…)

  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem...

  Czytaj dalej
 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo