Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Urząd skarbowy powiększa swoje egzekucyjne szeregi.

Urząd skarbowy powiększa swoje egzekucyjne szeregi.

Polskie piekiełko
Urząd skarbowy powiększa swoje egzekucyjne szeregi.
Oceń ten post

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy, w której planuje połączyć urząd skarbowy i izbę skarbową w jedną całość.  Planują również przesunąć pracowników „wspierających” m.in. do działów kontroli podatkowej czy egzekucji należności podatkowych – poinformował wiceszef MF Jacek Kapica.

Resort finansów podaje, że na chwilę obecną wewnętrzną biurokracją zajmuje się blisko 4 tysiące osób. Dlatego planują przesunięcie blisko 2,3 tys. pracowników administracyjnych właśnie do kontroli podatkowej.

„Dla nas korzyść będzie oczywista; lepsze zagospodarowanie ludzi do kontroli, egzekucji i obsługi podatników” – mówi Kapica. Dodaje również, że organy podatkowe – urzędy i izby skarbowe, nadal będą niezależne, choć z punktu widzenia zarządzania finansami i kadrami będą jedną jednostką organizacyjną.

Ministerstwo finansów planuje szkolenia dla pracowników delegowanych do nowych zadań, które mają się odbyć w czwartym kwartale tego roku i pierwszym kolejnego. Same zmiany miałyby wejść w życie początkiem 2015 roku.

 

źródło: wyborcza.biz
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze