Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

600 mln zł na ustawiony przetarg ZUS – Tak topnieją nasze emerytury!

600 mln zł na ustawiony przetarg ZUS - Tak topnieją nasze emerytury!

Polskie piekiełko
600 mln zł na ustawiony przetarg ZUS – Tak topnieją nasze emerytury!
Oceń ten post

Dwóch urzędników z ZUS, dyrektor Asseco i urzędnik Państwowy, to cztery osoby odpowiedzialne za przebieg przetargu na modernizację sieci informatycznej ZUS wartego ponad pół miliarda złotych! Przetarg wygrywa…?

No właśnie. Nietrudno, się domyślić, że Asseco, które jako jedyne zgłosiło się do przetargu! Czyżby inne firmy nie widziały o tak lukratywnym kontrakcie? A może i tak z góry wiedziały kto ma zapewniony dostęp do państwowych pieniędzy?

Odpowiedź na to pytanie pozostaje w sferze domysłów. Wiadomo jednak, że wciąż toczy się postępowanie wyjaśniające mgliste okoliczności przeprowadzenia przetargu.

Sama afera nie jest jedną z tych anonimowych, które pochłaniają miliony złotych nie ciągnąc nikogo do odpowiedzialności. Tutaj w rolach głównych występują urzędnicy znani z imienia i nazwiska. I tak ZUS reprezentują Dorota Mielnik i Kamil Wąsowicz, dyrektor Asseco Sławomir Szmytkowski, a także naczelniczka w Urzędzie Zamówień Publicznych Izabela Rzepkowska, a wszyscy zasiedli w radzie nadzorczej fundacji odpowiedzialnej za rozstrzygnięcie przetargu.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej wyraźnie pokazują, że błędy urzędników kosztują podatników miliardy złotych rocznie. Stadion Narodowy kosztował więcej niż najdroższy stadion w Niemczech więc dlaczego nie wybrano firmy właśnie stamtąd? Pewnie dlatego, że polski urzędnik nie potrafi mówić w obcym języku na tyle płynnie aby sprawnie rozkradać pieniądze przeznaczone na realizację projektu.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze