Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Ich Troje w gronie klientów Admiral Tax

Ich Troje w gronie klientów Admiral Tax

Bardzo miło nam poinformować, że Grupa Ich Troje zdecydowała się przekazać nam opiekę nad sprawami prawno-księgowymi swojej brytyjskiej spółki limited. To kolejny klient z branży rozrywkowej, w naszym portfolio.

Dziękujemy za zaufanie oraz życzymy artystom samych sukcesów na brytyjskim rynku!

Długo szukałem odpowiedzialnej firmy do obsługi naszej spółki na rynku brytyjskim. Dlatego cieszę się z rozpoczęcia współpracy z firmą Admiral Tax. – Michał Wiśniewski

 

Ich Troje w gronie klientów Admiral Tax
4.6 (92.31%) 26 oceniającys
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Obniżenie podatku od kryptowalut dzięki spółce brytyjskiej
  Obniżenie podatku od kryptowalut dzięki spółce brytyjskiej
  Ministerstwo Finansów przedstawiło propozycję w opodatkowaniu kryptowalut. Projekt kierowany jest zarówno do osób fizycznych oraz przedsiębiorców, zakłada uproszczenie przepisów z zakresu podatku dochodowego od obrotu kryptowalutami. Niejasne przepisy, brak regulacji oraz kłody rzucane pod nogi obywatelom inwestującym w kryptowaluty doprowadziły do exodusu m.in. polskich giełd kryptowalut, które opuściły Polskę i kontynuują swoją działalność w bardziej przyjaznych miejscach - w Wielkiej Brytanii czy na Malcie.

  Podatek od kryptowalut

  Do tej pory obrót kryptowalutami dla polskiego podatnika powodował następujące skutki podatkowe obrotu kryptowalutami: konieczność zapłacenia nawet 32-proc. podatku, dodatkowo Ministerstwo Finansów sugerowało konieczność odprowadzenia 1-proc. podatku PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych) od każdej transakcji, co dla osób dokonujących wielu transakcji oznaczałoby powstanie zobowiązań podatkowych wielokrotnie przekraczających zysk z danej transakcji. Brak przejrzystych przepisów oraz uregulowania sytuacji walut wirtualnych doprowadziły do sytuacji w której inwestorzy mieli bardzo poważne problemy w oszacowaniu wielkości zobowiązania podatkowego z tytułu obrotu kryptowalutami. Rząd po konsultacjach z branżą postanowił uregulować kwestię walut wirtualnych i zaliczyć przychody osiągane z obrotu walutami wirtualnymi (kryptowalutami) do przychodów z kapitałów pieniężnych. “Proponowane przez polski rząd zmiany to krok w stronę normalności. Inne państwa takie jak Wielka Brytania już od dawna traktuje kryptowaluty analogicznie do walut fiducjarnych, co ułatwia kwestię rozliczania podatku od kryptowalut. Polski rząd późno zabrał się za zmianę przepisów, bowiem większość przedsiębiorców prowadzących biznes w branży walut wirtualnych przeniosło swoje firmy za granicę - do Wielkiej Brytanii, na Maltę czy do Szwajcarii” - komentuje Agnieszka Moryc, Dyrektor Zarządzająca Admiral Tax.

  Podatek od kryptowalut - propozycja zmian

  Zmiana podejścia do kryptowalut oznacza zmniejszenie obciążeń podatkowych do 19-proc. Do przychodów z obrotu walutami wirtualnymi nie będą zaliczane przychody podmiotów prowadzących działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług np. w zakresie wymiany walut wirtualnych i środków płatniczych i wymiany walut wirtualnych na inne waluty wirtualne. Opodatkowaniu będzie podlegał dochód, co oznacza, że uwzględniane będą wydatki związane z obrotem walutą wirtualną. W podatku dochodowym od osób prawnych przychody te stanowić będą zyski kapitałowe. Rozwiązania w obu ustawach będą analogiczne w zakresie zasad ustalania przychodów, kosztów oraz dochodów (strat).

  Podatek od kryptowalut – spółka w Wielkiej Brytanii dla tradingu kryptowalut

  Brak przejrzystych przepisów i odpowiednich regulacji oraz wysoka biurokracja skłoniły właścicieli firm działających w branży kryptowalut do przeniesienia działalności do innych krajów. Takie kraje jak Wielka Brytania czy Malta oferują firmom z branży kryptowalut proste i przejrzyste warunki dla dalszego rozwoju. Najlepszym potwierdzeniem jest coraz więcej firm w Wielkiej Brytanii zakładanych przez polskich traderów. Najczęściej wybieraną formą działalności do prowadzenia operacji na rynku kryptowalut jest spółka limited. Rejestracja firmy w Anglii jest o wiele prostsza niż rejestracja działalności w Polsce i nie jest konieczna wizyta w Wielkiej Brytanii. Do spółki wystarczy jeden udziałowiec, a pozwala ona w legalny sposób i korzystny finansowo obracać kryptowalutami oraz wymieniać jest na waluty FIAT, co jest jedną z głównych zalet spółki limited dla traderów.  Dyrektorom spółki przysługuje kwota wolna od podatku w wysokości 11 850 funtów (około 58 tysięcy złotych). Dodatkowo udziałowiec spółki może wypłacić 2000 funtów (około 9700 złotych) rocznie w formie nieopodatkowanej dywidendy od zysku spółki. Opodatkowanie handlu kryptowalutami odbywa się podobnie do handlu tradycyjnymi walutami fiducjarnymi – brytyjska spółka limited płaci podatek od zysku. Podatek CIT w UK wynosi 19-proc. (brytyjski rząd zapowiedział jego zmniejszenie do 17-proc. w 2019 roku). Polecamy darmowy poradnik stworzony przez ekspertów Admiral Tax – znajdziesz tu najważniejsze informacje nt. funkcjonowania brytyjskiej spółki limited. Poradnik jest dostępny do pobrania w tym miejscu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia spółki Wielkiej Brytanii dla tradingu kryptowalut – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.  

  Ministerstwo Finansów przedstawiło propozycję w opodatkowaniu kryptowalut. Projekt kierowany jest zarówno do osób fizycznych oraz przedsiębiorców, zakłada uproszczenie przepisów z zakresu podatku dochodowego od obrotu...

  Czytaj dalej
 • Ulgowy ZUS w Polsce czy firma Anglii? Gdzie lepiej zacząć działalność?
  Ulgowy ZUS w Polsce czy firma Anglii? Gdzie lepiej zacząć działalność?
  Planujesz zacząć działalność w Polsce i skorzystać z ulgi na start? Jednym z flagowych postulatów polskiego rządu było wprowadzenie ulgi na start dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność. Niestety rzeczywistość po raz kolejny brutalnie weryfikuje plany polskiego rządu, ZUS w wydanej interpretacji informuje o konieczności odprowadzania składek, także od przedsiębiorców korzystających ze zwolnienia ze składek ZUS.

  Ulga na start fikcją - ZUS będzie ściągał składki jak od umowy zlecenia

  Ulga na start zakładająca 6 miesięczne zwolnienie z obowiązku płacenia składek na ubezpieczenie społeczne dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność może skutkować problemami dla pozostałych przedsiębiorców. Wszystko przez absurdalną interpretację gdańskiego ZUS (interpretacja nr DI/100000/43/822/2018). Wg ZUS korzystający z ulg nie będą traktowani jako przedsiębiorcy, ale jako zleceniobiorcy. W drugim przypadku wysokość składek zależy od wysokości przychodu, co podważa flagowy projekt polskiego rządu. “Interpretacja ZUS pokazuje, że tzw. ulga na start to tylko PR-owy zabieg rządzących. W praktyce przedsiębiorcy rozpoczynający działalność korzystający z 6-cio miesięcznego zwolnienia ze składek na ZUS będą traktowani niczym zleceniobiorcy. Nakłada to dodatkowe obowiązki w postaci konieczności regulowania składek na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne na kontrahentów współpracujących z takimi przedsiębiorcami, co może skutkować ich wykluczeniem w obrocie gospodarczym. To pokazuje jak daleko Polsce w tworzeniu preferencyjnych warunków biznesowi do takich krajów jak Wielka Brytania czy Irlandia” - komentuje Agnieszka Moryc, Dyrektor Zarządzająca Admiral Tax. Niekorzystną interpretację potwierdza w rozmowie z Rzeczpospolitą rzecznik prasowy Centrali ZUS w Warszawie - Wojciech Andrusiewicz: “Interpretacja wydana przez oddział w Gdańsku jest prawidłowa. Zarówno osoba prowadząca działalność nierejestrową (nieewidencjonowaną), jak i przedsiębiorca w okresie ulgi na start nie są osobami prowadzącymi pozarolniczą działalność w rozumieniu przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Nie mają tytułu do ubezpieczeń społecznych. Gdy zatem wykonują umowę o świadczenie usług, muszą być za nich opłacane składki na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne (w konsekwencji również zdrowotne) na takich samych zasadach jak za każdego innego zleceniobiorcę.”

  Brytyjska normalność

  Wysokość składek na ubezpieczenie zdrowotne w Wielkiej Brytanii (National Insurance) jest zależna od sytuacji finansowej przedsiębiorcy, przez co brytyjski przedsiębiorca nie musi martwić się czy w danym miesiącu zarobi na wysoką składkę na ZUS. Przedsiębiorcy, którzy nie osiągnęli zysku (po opłaceniu wszelkich kosztów prowadzenia działalności) w kwocie min. 6205 funtów (około 29 400 złotych) nie płacą w ogóle składki na ubezpieczenie. Podobnie rzecz ma się z obowiązkowymi składkami dla dyrektorów spółek limited. Dla miesięcznych dochodów w wysokości do 702 funtów (około 3400 złotych) dyrektor spółki nie płaci żadnych składek na ubezpieczenie. Składka na ubezpieczenie dyrektora spółki limited jest odprowadzana od zarobków powyżej 8424 funtów (około 40 tys. złotych) w skali roku (w wysokości 12-proc. nadwyżki ponad kwotę 8424 funtów). Przy zarobkach powyżej 46350 funtów (około 220 tys. złotych) dyrektor spółki płaci dodatkowe 2-proc. od nadwyżki ponad tę kwotę. Więcej na temat porównania wysokości brytyjskich składek na ubezpieczenie z polskim ZUS przeczytasz w tym artykule. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia spółki za granicą i korzyści jakie z tego wynikają – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.  

  Planujesz zacząć działalność w Polsce i skorzystać z ulgi na start? Jednym z flagowych postulatów polskiego rządu było wprowadzenie ulgi na start dla przedsiębiorców rozpoczynających...

  Czytaj dalej
 • Kiedy zarejestrować się do VAT sprzedając na Amazonie i Ebay. Rejestracja i rozliczenie VAT w UK.
  Kiedy zarejestrować się do VAT sprzedając na Amazonie i Ebay. Rejestracja i rozliczenie VAT w UK.
  Wielka Brytania to ogromny rynek (67 mln mieszkańców) dla sklepów e-commerce. Zakupy online są niezwykle popularną formą aktywności w Wielkiej Brytanii, co w konsekwencji przyciąga firmy z całego świata. Zasady rejestracji do VAT GB i rozliczenie podatku VAT to jedne z najczęstszych pytań od przedsiębiorców sprzedających na brytyjskim rynku. W artykule przedstawimy kiedy występuje obowiązek rejestracji do VAT w Wielkiej Brytanii oraz zasady jego rozliczenia.

  Rejestracja do VAT w UK - zasady

  Sprzedaż na brytyjskim Ebayu czy Amazonie jest niezwykle popularna wśród polskich firm. Niestety nie wszystkie firmy są świadome obowiązków podatkowych, które się z tym łączą. Brytyjski urząd skarbowy HMRC definiuje pojęcie sprzedawcy zagranicznego w przypadku gdy sprzedawca sprzedaje towary zlokalizowane w Wielkiej Brytanii, brytyjskim konsumentom oraz nie posiada brytyjskiej siedziby firmy. Jeżeli sprzedajesz towary do klientów w Wielkiej Brytanii, to musisz zarejestrować się do VAT GB w następujących sytuacjach:
  • będąc brytyjską firmą, która sprzedaje dobra w Wielkiej Brytanii osiągając obrót w wysokości 85 000 funtów (około 410 tys. złotych) w ciągu roku.
  • jako sprzedawca zagraniczny sprzedając towary zlokalizowane w Wielkiej Brytanii, do odbiorców w Wielkiej Brytanii lub w przypadku importu towarów spoza Unii Europejskiej i ich sprzedaży w Wielkiej Brytanii
  • sprzedając towary zlokalizowane w innym kraju Unii Europejskiej (tzw. sprzedaż na odległość) do brytyjskich konsumentów po przekroczeniu kwoty 70 000 funtów (około 335 tys. złotych) obrotu sprzedanych towarów.
  Jak informuje serwis Polish Express - Amazon i Ebay podpisały porozumienie z brytyjskim urzędem skarbowym HMRC w celu ujawniania podmiotów sprzedających za pośrednictwem platform w Wielkiej Brytanii, nie płacących VAT w UK. Rejestracji do VAT GB można dokonać samodzielnie lub za pośrednictwem profesjonalnej kancelarii księgowo-podatkowej. Admiral Tax oferuje swoim klientom pomoc w złożeniu wniosku o rejestrację spółki do VAT w Wielkiej Brytanii. Wybierając drugi wariant mamy pewność, że złożony wniosek będzie kompletny, co zwiększy szanse uzyskania brytyjskiego numeru VAT.

  Rozliczenie VAT w UK

  Posiadając numer VAT GB do obowiązków należy:
  • naliczać VAT dla wszystkich transakcji w Wielkiej Brytanii wg stawek dla konkretnych produktów.
  • rozliczać i płacić należny podatek VAT do brytyjskiego urzędu skarbowego HMRC.
  Rozliczenia VAT w Wielkiej Brytanii dokonywane są raz na kwartał. Brak stosowania się do brytyjskich przepisów podatkowych o VAT może skutkować grzywną nałożoną przez HMRC oraz wystosowaniem wniosku o usunięcie z portali jak Ebay czy Amazon.

  Spółka w Anglii - sprzedaż w UK

  Rozwiązaniem dla firm sprzedających swoje produkty w Wielkiej Brytanii jest jednak rejestracja firmy w Anglii - spółka limited jest najczęściej wybieraną formą prowadzenia działalności przez przedsiębiorców na Wyspach Brytyjskich. Rejestracja spółki w Anglii dla sprzedających towary w Wielkiej Brytanii niesie ze sobą wiele korzyści. Prowadzenie biznesu w Wielkiej Brytanii jest łatwe – nie ma biurokracji, którą znamy z polskich urzędów, większość spraw można załatwić online bezpośrednio lub korzystając z usług wyspecjalizowanego biura księgowego. Spółka limited pozwala zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych każdego roku. Dyrektor spółki może skorzystać z wysokiej kwoty wolnej od podatku (aktualnie 11 850 funtów, czyli około 58 tysięcy złotych), mniejszych obciążeń na ubezpieczenie społeczne. Dodatkowo można wypłacać środki ze spółki bez podatku korzystając z dywidendy, kilometrówki czy zwrotów kosztów delegacji. Korzyści wynikające z prowadzenia firmy w Wielkiej Brytanii:
  • Wysoka kwota wolna od podatku (11850 funtów, czyli około 58 tys. złotych)
  • Składki na ubezpieczenie społeczne uzależnione od dochodu (brak stałej składki, w przeciwieństwie do ZUS w Polsce)
  • 19-proc. podatku CIT, należny podatek należy zapłacić dopiero 9 miesięcy po upływie roku podatkowego
  • Po 10 latach prowadzenia spółki nabywa się prawo do brytyjskiej emerytury
  • Proste i przejrzyste prawo, niska biurokracja
    Więcej informacji na temat prowadzenia spółki w Wielkiej Brytanii znajdziesz w darmowym poradniku Admiral Tax dostępnym w tym miejscu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia firmy w Anglii i korzyści jakie z tego wynikają – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.  

  Wielka Brytania to ogromny rynek (67 mln mieszkańców) dla sklepów e-commerce. Zakupy online są niezwykle popularną formą aktywności w Wielkiej Brytanii, co w konsekwencji przyciąga...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze