Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Ich Troje w gronie klientów Admiral Tax

Ich Troje w gronie klientów Admiral Tax

NewsyVario

Bardzo miło nam poinformować, że Grupa Ich Troje zdecydowała się przekazać nam opiekę nad sprawami prawno-księgowymi swojej brytyjskiej spółki limited. To kolejny klient z branży rozrywkowej, w naszym portfolio.

Dziękujemy za zaufanie oraz życzymy artystom samych sukcesów na brytyjskim rynku!

Długo szukałem odpowiedzialnej firmy do obsługi naszej spółki na rynku brytyjskim. Dlatego cieszę się z rozpoczęcia współpracy z firmą Admiral Tax. – Michał Wiśniewski

 

Ich Troje w gronie klientów Admiral Tax
4.6 (92.31%) 26 oceniającys
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Jak rozliczyć zakup usług z Wielkiej Brytanii?
  Jak rozliczyć zakup usług z Wielkiej Brytanii?
  Obecność Polski w Unii Europejskiej pozwala na swobodny przepływ towarów i usług. Specyfika transakcji gospodarczych wewnątrz Unii Europejskiej nakłada na przedsiębiorców obowiązek prawidłowego rozliczenia transakcji. W jaki sposób należy prawidłowo rozliczyć zakup usług z Wielkiej Brytanii?

  Import usług z Wielkiej Brytanii

  W przypadku zakupu usługi przez polskiego podatnika od kontrahenta z Wielkiej Brytanii kluczowym dla określenia czy mamy do czynienia z importem usługi jest prawidłowe określenie miejsca jej wykonania. Zgodnie z przepisami dot. podatku VAT miejscem świadczenia usługi na rzecz podatnika jest miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiada siedzibę działalności gospodarczej. W przypadku świadczenia usług na rzecz osób fizycznych, miejscem opodatkowania jest miejsce, w którym usługodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej. Aby zakup usługi mógł zostać uznany za import usług, niezbędne jest spełnienie kilku warunków:
  • miejscem świadczenia stosownie do przepisów ustawy o podatku od towarów i usług lub rozporządzenia jest terytorium Polski;
  • usługodawcą musi być podatnik mający siedzibę lub miejsce zamieszkania albo pobytu poza terytorium Polski, niezależnie od tego, czy na terenie Wspólnoty, czy też poza jej terytorium;
  • usługobiorcą jest osoba prawna, jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej oraz osoba fizyczna mająca siedzibę lub miejsce zamieszkania albo pobytu na terytorium Polski, zobowiązana do rozliczania w polskim urzędzie skarbowym;
  • usługodawca nie rozliczył w Polsce podatku należnego z tytułu wykonanej usługi na rzecz usługobiorcy (z Polski)
  Ustawodawca określił jednak wyjątki dot. ustalenia miejsca opodatkowania dla następujących usług:
  • usługi pośrednictwa (art. 28d)
  • usługi związane z nieruchomościami (art. 28e)
  • usługi transportu pasażerów (art. 28f)
  • usługi wstępu na imprezy kulturalne, artystyczne, sportowe, naukowe, edukacyjne, rozrywkowe lub podobne na rzecz podatnika (art. 28g)
  • usługi pomocnicze do usług transportowych oraz usługi na ruchomym majątku rzeczowym (art. 28h)
  • usługi restauracyjne i cateringowe (art. 28i)
  • usługi krótkoterminowego wynajmu środków transportu (art. 28j)
  • usługi telekomunikacyjne, usługi nadawcze i usługi elektroniczne na rzecz osób prywatnych (art. 28k)
  Aby polski podatnik mógł dokonywać transakcji z kontrahentami z Unii Europejskiej, konieczna jest rejestracja do VAT-UE. Rejestracji dokonuje się na formularzu VAT-R. Obowiązek rejestracji do VAT-UE dotyczy także podatników zwolnionych z podatku VAT (wg kryterium obrotu).

  Jak prawidłowo rozliczyć import usług z Wielkiej Brytanii?

  1. Dostawca usługi (brytyjski kontrahent) wystawia fakturę na kwotę netto (stawka VAT NP), dodając adnotację, że VAT rozlicza nabywca usługi (VAT reverse charge). Faktura powinna zawierać NIP UE nabywcy.
  2. Nabywca usługi (polskie przedsiębiorstwo) ma obowiązek rozliczyć należny podatek VAT, wg stawki właściwej dla importowanej usługi w Polsce.
  3. Import usług od kontrahenta z Wielkiej Brytanii jest neutralny podatkowo dla polskiego nabywcy, ponieważ od faktury można odliczyć VAT naliczony.
  4. Ustalając moment powstawania obowiązku podatkowego VAT należy wziąć pod uwagę datę wykonania usługi lub dostawy towarów. Do przeliczenia importu usług należy zastosować kurs z dnia poprzedzającego dzień powstania obowiązku podatkowego.
    Przykład: Polska spółka z o.o. dokonała zakupu usługi reklamowej od brytyjskiego kontrahenta (spółki limited), wartość usługi 1000 złotych.. Zakup usługi zgodnie z przepisami dla podatku VAT będzie opodatkowany w kraju nabywcy usługi (czyli w Polsce). Brytyjska spółka limited wystawia fakturę na kwotę netto 1000 złotych, ze stawką VAT NP oraz adnotacją VAT reverse charge. Polska spółka z o.o. zobowiązana jest naliczyć należny podatek VAT w wys. 23-proc., a następnie wykazać 230 złotych w Rejestrze zakupu VAT i Rejestrze sprzedaży VAT.   Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zasad prowadzenie firmy w Wielkiej Brytanii – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.  

  Obecność Polski w Unii Europejskiej pozwala na swobodny przepływ towarów i usług. Specyfika transakcji gospodarczych wewnątrz Unii Europejskiej nakłada na przedsiębiorców obowiązek prawidłowego rozliczenia transakcji....

  Czytaj dalej
 • Brexit jej nie straszny: CEO Admiral Tax w finale plebiscytu Pulsu Biznesu na Kobietę Biznesu 2018
  Brexit jej nie straszny: CEO Admiral Tax w finale plebiscytu Pulsu Biznesu na Kobietę Biznesu 2018

  Agnieszka Moryc znalazła się w wąskim gronie 10 finalistek plebiscytu Kobieta Biznesu 2018 organizowanego przez Puls Biznesu i Portal Bankier.pl. Obecnie trwa głosowanie czytelników, w którym prezes Admiral Tax walczy o głosy publiczności. (więcej…)

  Agnieszka Moryc znalazła się w wąskim gronie 10 finalistek plebiscytu Kobieta Biznesu 2018 organizowanego przez Puls Biznesu i Portal Bankier.pl. Obecnie trwa głosowanie czytelników, w...

  Czytaj dalej
 • Kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii wzrasta do 61 tys. złotych
  Kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii wzrasta do 61 tys. złotych
  Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił kolejną podwyżkę kwoty wolnej od podatku. Brytyjscy podatnicy w 2019 roku nie zapłacą podatku dochodowego dla przychodów do 12 500 funtów (około 61 tysięcy złotych). To kolejna podwyżka kwoty wolnej od podatku, dotychczas wynosiła 11 850 funtów (około 58 tysięcy złotych).

  61 000 złotych kwoty wolnej od podatku w Wielkiej Brytanii

  “Podwyższenie kwoty wolnej od podatku daje jasny przekaz - Wielka Brytania zamierza przyciągnąć nowych podatników przyjaznym systemem podatkowym oraz preferencyjnymi warunkami do prowadzenia biznesu.” - komentuje Agnieszka Moryc, Dyrektor Zarządzająca Admiral Tax. Podniesienie kwoty wolnej od podatku to świetna wiadomość dla wszystkich brytyjskich podatników, także polskich przedsiębiorców prowadzących w Wielkiej Brytanii firmy. A tych wciąż przybywa - wg danych polskiego resortu przedsiębiorczości i technologii Polacy prowadzą ponad 60 tys. firm w Wielkiej Brytanii, a statystyki mówią o blisko jednym milionie Polaków na Wyspach. Podwyżka kwoty wolnej od podatku w Wielkiej Brytanii to świetna wiadomość dla dużej grupy Polaków. Dyrektorzy spółek limited oraz wszyscy pracownicy nie zapłacą podatku dochodowego dla miesięcznego wynagrodzenia w wysokości nieco ponad 5 tys. złotych.

  Firma w Anglii - oszczędność i brak biurokracji

  Jak pokazują wyniki raportu Admiral Tax - firma w Anglii to najczęściej wybierany kierunek przez polskich przedsiębiorców za granicą. Brytyjski rząd kusi przedsiębiorców nie tylko wysoką kwotą wolną od podatku, ale także prostymi przepisami i niską biurokracją. Polski przedsiębiorca z roku na rok poświęca coraz więcej czasu i energii na żmudne czynności administracyjne, związane z nowymi przepisami uchwalanymi przez polski rząd. W tym czasie przedsiębiorca prowadzący spólkę limited w Anglii może rozwijać swój biznes. Zasadnicze różnice widać już na etapie zakładania biznesu - rejestracja spółki w Anglii jest łatwa, w zaledwie 24 godziny możemy stać się właścicielami firmy, bez konieczności wizyty w brytyjskim urzędzie. Wysoka kwota wolna od podatku to nie jedyna zaleta prowadzenia firmy w Wielkiej Brytanii. Kolejną jest sprawiedliwy system ubezpieczeń społecznych. Większość polskich przedsiębiorców krytykuje wysoki ZUS. W Wielkiej Brytanii wysokość stawek ubezpieczenia społecznego (tzw. NI – National Insurance) jest zależna od sytuacji finansowej firmy - jeżeli przedsiębiorca nie osiąga dochodów, to nie musi martwić się o obowiązkową daninę dla państwa. Wysokość składki na ubezpieczenie w Wielkiej Brytanii NI dyrektora spółki limited jest zależna od wysokości osiąganego wynagrodzenia za pracę na rzecz spółki. Dla miesięcznych dochodów w wysokości do 702 funtów (około 3400 złotych) dyrektor spółki nie płaci żadnych składek na ubezpieczenie. Więcej na temat porównania brytyjskiego systemu do ZUS znajdziesz w tym artykule. Więcej informacji na temat prowadzenia spółki w Wielkiej Brytanii znajdziesz w darmowym poradniku Admiral Tax dostępnym w tym miejscu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia spółki Wielkiej Brytanii i korzyści jakie z tego wynikają – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.  

  Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił kolejną podwyżkę kwoty wolnej od podatku. Brytyjscy podatnicy w 2019 roku nie zapłacą podatku dochodowego dla przychodów do 12 500 funtów...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze