Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Wielkiej Brytanii

Spółka offshore w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania zdecydowanie leży poza centrum offshore, ale polskiemu przedsiębiorcy daje niewątpliwie szereg możliwości jeśli chodzi o optymalne zarządzanie wydatkami firmy. Jedna z największych potęg gospodarczych świata stwarza najbardziej przyjazne środowisko do prowadzenia biznesu ze wszystkich państw Unii Europejskiej.

Na założenie firmy w Zjednoczonym Królestwie nie potrzeba wiele czasu. Spółkę można założyć w ciągu kilku godzin, wybierając z listy jedną z już zarejestrowanych firm. Minimum formalności i przejrzyste procedury to jednak nie jedyne zalety brytyjskiego systemu. Na Wyspy uciekają ze swoimi interesami przede wszyscy ci, którzy pragną zaoszczędzić na podatkach i ubezpieczeniu. Wielka Brytania daje przy tym możliwość budowania dobrego wizerunku marki, co bywa trudniejsze, jeśli decydujemy się na ulokowanie naszego biznesu w jednym z tradycyjnych rajów podatkowych, znajdującym się na czarnej liście.

Mimo że najprostszym typem przedsiębiorstwa na Wyspach jest tzw. self-employed, czyli samozatrudnienie, najczęściej zakładanymi formami działalności są w Wielkiej Brytanii spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LTD). Dają one duże możliwości optymalizacji finansów firmy.

Podstawowy podatek dochodowy od osób prawnych w Wielkiej Brytanii waha się od 20 do 30 % w zależności od dochodów.

Aby otworzyć firmę na Wyspach wystarczy zdobyć brytyjski adres. Często wykorzystywane są do tego celu biura wirtualne z dedykowanym numerem telefonu. Anonimowość można zapewnić sobie korzystając z usług tzw. dyrektorów nominowanych oraz udziałowców nominowanych.

Każdego roku należy przedłużyć działalność, wymagane jest również złożenie corocznego sprawozdania podatkowego. Rok bilansowy spółki zaczyna się w dniu jej założenia. Firma może pełnić rolę holdingu, może również posiadać różnego rodzaju akcje, udziały, nieruchomości i majątki ruchome.

W Wielkiej Brytanii nie ma ograniczeń co do minimalnego kapitału założycielskiego spółki.Obowiązkowe jest prowadzenie księgowości firmy, a dla działalności obejmujących finanse, księgowość, zakłady, loterie oraz ubezpieczenia, wymagane jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia na prowadzenie tego typu przedsiębiorstwa.

Facebooktwitterlinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • PIT dla młodych będzie kolejnym obciążeniem dla przedsiębiorców?
  PIT dla młodych będzie kolejnym obciążeniem dla przedsiębiorców?

  Już 1 sierpnia młodzi Polacy, którzy nie ukończyli 26. roku życia, nie będą zobowiązani do płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Można by się jednak zastanowić, czy ta ulga dla młodych nie odbije się wkrótce czkawką przedsiębiorcom, którzy fakt ich zatrudniania będą być może musieli raportować Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej. (więcej…)

  Już 1 sierpnia młodzi Polacy, którzy nie ukończyli 26. roku życia, nie będą zobowiązani do płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Można by się jednak...

  Czytaj dalej
 • W Polsce planowane jest zniesienie 30-krotności składek na ZUS. Kto straci?
  W Polsce planowane jest zniesienie 30-krotności składek na ZUS. Kto straci?

  Rząd stara się przeforsować nowelizację Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Jej głównym założeniem jest zniesienie obowiązującego limitu i odprowadzenie składek od całości dochodu. Pomysłu broni wyłącznie Ministerstwo Finansów, a sam projekt budzi poważne wątpliwości nie tylko pracodawców. (więcej…)

  Rząd stara się przeforsować nowelizację Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Jej głównym założeniem jest zniesienie obowiązującego limitu i odprowadzenie składek od całości dochodu. Pomysłu broni...

  Czytaj dalej
 • Biała lista podatników VAT wkrótce w Polsce: kto doniesie na kontrahenta?
  Biała lista podatników VAT wkrótce w Polsce: kto doniesie na kontrahenta?

  Już 1 września 2019 roku w Polsce ma zostać udostępniony wykaz podatników, prowadzony przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Biała lista – “white list” – będzie zawierać newralgiczne informacje o historii podatkowej, momencie rejestracji i ewentualnego wykreślenia lub przywrócenia do roli podatnika VAT, a nawet numer rachunku rozliczeniowego. Decyzja o stworzeniu białej listy wzbudza spore kontrowersje i wątpliwości. Co zmieni w prawie podatkowym i o czym powinni wiedzieć podatnicy, chcąc uniknąć komplikacji, wynikających z obowiązywania nowego wykazu? (więcej…)

  Już 1 września 2019 roku w Polsce ma zostać udostępniony wykaz podatników, prowadzony przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Biała lista – “white list” – będzie...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze
testowo