Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Wielkiej Brytanii

Spółka offshore w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania zdecydowanie leży poza centrum offshore, ale polskiemu przedsiębiorcy daje niewątpliwie szereg możliwości jeśli chodzi o optymalne zarządzanie wydatkami firmy. Jedna z największych potęg gospodarczych świata stwarza najbardziej przyjazne środowisko do prowadzenia biznesu ze wszystkich państw Unii Europejskiej.

Na założenie firmy w Zjednoczonym Królestwie nie potrzeba wiele czasu. Spółkę można założyć w ciągu kilku godzin, wybierając z listy jedną z już zarejestrowanych firm. Minimum formalności i przejrzyste procedury to jednak nie jedyne zalety brytyjskiego systemu. Na Wyspy uciekają ze swoimi interesami przede wszyscy ci, którzy pragną zaoszczędzić na podatkach i ubezpieczeniu. Wielka Brytania daje przy tym możliwość budowania dobrego wizerunku marki, co bywa trudniejsze, jeśli decydujemy się na ulokowanie naszego biznesu w jednym z tradycyjnych rajów podatkowych, znajdującym się na czarnej liście.

Mimo że najprostszym typem przedsiębiorstwa na Wyspach jest tzw. self-employed, czyli samozatrudnienie, najczęściej zakładanymi formami działalności są w Wielkiej Brytanii spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LTD). Dają one duże możliwości optymalizacji finansów firmy.

Podstawowy podatek dochodowy od osób prawnych w Wielkiej Brytanii waha się od 20 do 30 % w zależności od dochodów.

Aby otworzyć firmę na Wyspach wystarczy zdobyć brytyjski adres. Często wykorzystywane są do tego celu biura wirtualne z dedykowanym numerem telefonu. Anonimowość można zapewnić sobie korzystając z usług tzw. dyrektorów nominowanych oraz udziałowców nominowanych.

Każdego roku należy przedłużyć działalność, wymagane jest również złożenie corocznego sprawozdania podatkowego. Rok bilansowy spółki zaczyna się w dniu jej założenia. Firma może pełnić rolę holdingu, może również posiadać różnego rodzaju akcje, udziały, nieruchomości i majątki ruchome.

W Wielkiej Brytanii nie ma ograniczeń co do minimalnego kapitału założycielskiego spółki.Obowiązkowe jest prowadzenie księgowości firmy, a dla działalności obejmujących finanse, księgowość, zakłady, loterie oraz ubezpieczenia, wymagane jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia na prowadzenie tego typu przedsiębiorstwa.

Facebooktwitterlinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Jaka emerytura przysługuje dyrektorowi brytyjskiej spółki limited?
  Jaka emerytura przysługuje dyrektorowi brytyjskiej spółki limited?

  Polskim przedsiębiorcom, którzy zdecydowali się na przeniesienie swojej działalności do Wielkiej Brytanii przysługuje brytyjska emerytura. Dowiedz się jakie warunki musisz spełnić, aby ją otrzymać. (więcej…)

  Polskim przedsiębiorcom, którzy zdecydowali się na przeniesienie swojej działalności do Wielkiej Brytanii przysługuje brytyjska emerytura. Dowiedz się jakie warunki musisz spełnić, aby ją otrzymać. (więcej…)...

  Czytaj dalej
 • 5 krajów z najniższym podatkiem dochodowym
  5 krajów z najniższym podatkiem dochodowym

  Założenie własnej działalności gospodarczej to wyzwanie, które wymaga dużych pokładów ambicji i samozaparcia. Wiele osób wstrzymuje się przed rozpoczęciem własnego biznesu przede wszystkim ze względu na wysokie podatki narzucane przedsiębiorcom w Polsce. Warto jednak mieć na uwadze to, że w wielu krajach świata PIT i CIT są o wiele niższe. Poniżej prezentujemy 5 państw z aktualnie najniższymi podatkami dochodowymi. (więcej…)

  Założenie własnej działalności gospodarczej to wyzwanie, które wymaga dużych pokładów ambicji i samozaparcia. Wiele osób wstrzymuje się przed rozpoczęciem własnego biznesu przede wszystkim ze względu...

  Czytaj dalej
 • Samozatrudnienie w Wielkiej Brytanii – co warto wiedzieć?
  Samozatrudnienie w Wielkiej Brytanii - co warto wiedzieć?

  Podobnie jak w Polsce, również w Wielkiej Brytanii samozatrudnienie to najprostsza forma działalności gospodarczej. Wbrew pozorom sam proces rozpoczęcia samozatrudnienia jest nie tylko szybki i bezpłatny - nie wymaga nawet wizyty w urzędzie. Kto może zatem rozpocząć samozatrudnienie na Wyspach, jak tego dokonać i z jakim opodatkowaniem należy się liczyć? (więcej…)

  Podobnie jak w Polsce, również w Wielkiej Brytanii samozatrudnienie to najprostsza forma działalności gospodarczej. Wbrew pozorom sam proces rozpoczęcia samozatrudnienia jest nie tylko szybki i...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo