Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Wielkiej Brytanii

Spółka offshore w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania zdecydowanie leży poza centrum offshore, ale polskiemu przedsiębiorcy daje niewątpliwie szereg możliwości jeśli chodzi o optymalne zarządzanie wydatkami firmy. Jedna z największych potęg gospodarczych świata stwarza najbardziej przyjazne środowisko do prowadzenia biznesu ze wszystkich państw Unii Europejskiej.

Na założenie firmy w Zjednoczonym Królestwie nie potrzeba wiele czasu. Spółkę można założyć w ciągu kilku godzin, wybierając z listy jedną z już zarejestrowanych firm. Minimum formalności i przejrzyste procedury to jednak nie jedyne zalety brytyjskiego systemu. Na Wyspy uciekają ze swoimi interesami przede wszyscy ci, którzy pragną zaoszczędzić na podatkach i ubezpieczeniu. Wielka Brytania daje przy tym możliwość budowania dobrego wizerunku marki, co bywa trudniejsze, jeśli decydujemy się na ulokowanie naszego biznesu w jednym z tradycyjnych rajów podatkowych, znajdującym się na czarnej liście.

Mimo że najprostszym typem przedsiębiorstwa na Wyspach jest tzw. self-employed, czyli samozatrudnienie, najczęściej zakładanymi formami działalności są w Wielkiej Brytanii spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LTD). Dają one duże możliwości optymalizacji finansów firmy.

Podstawowy podatek dochodowy od osób prawnych w Wielkiej Brytanii waha się od 20 do 30 % w zależności od dochodów.

Aby otworzyć firmę na Wyspach wystarczy zdobyć brytyjski adres. Często wykorzystywane są do tego celu biura wirtualne z dedykowanym numerem telefonu. Anonimowość można zapewnić sobie korzystając z usług tzw. dyrektorów nominowanych oraz udziałowców nominowanych.

Każdego roku należy przedłużyć działalność, wymagane jest również złożenie corocznego sprawozdania podatkowego. Rok bilansowy spółki zaczyna się w dniu jej założenia. Firma może pełnić rolę holdingu, może również posiadać różnego rodzaju akcje, udziały, nieruchomości i majątki ruchome.

W Wielkiej Brytanii nie ma ograniczeń co do minimalnego kapitału założycielskiego spółki.Obowiązkowe jest prowadzenie księgowości firmy, a dla działalności obejmujących finanse, księgowość, zakłady, loterie oraz ubezpieczenia, wymagane jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia na prowadzenie tego typu przedsiębiorstwa.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Spółka offshore w Wielkiej Brytanii
Tytuł
Spółka offshore w Wielkiej Brytanii
Opis
Wielka Brytania zdecydowanie leży poza centrum offshore, ale polskiemu przedsiębiorcy daje niewątpliwie szereg możliwości jeśli chodzi o optymalne zarządzanie wydatkami firmy. Jedna z największych potęg gospodarczych świata stwarza najbardziej przyjazne środowisko do prowadzenia biznesu ze wszystkich państw Unii Europejskiej.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo