Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Raport Admiral Tax: czego życzą sobie polscy przedsiębiorcy w 2018 roku

Raport Admiral Tax: czego życzą sobie polscy przedsiębiorcy w 2018 roku

InneNewsy

Podsumowanie roku 2017 i nadzieje biznesu na rok kolejny zawiera raport “Czego życzą sobie przedsiębiorcy w 2018 roku” wydany przez kancelarię podatkową Admiral Tax. Wyniki badania pokazują jak bieżąca sytuacja oraz otoczenie gospodarcze zmieniają perspektywy biznesu.

Tak było w 2017

Podsumowując mijający rok jako ważne czynniki wpływające na biznes przedsiębiorcy w Polsce wymieniali: niepewność prawa (43%), wzrosty kosztów pracy (39%), problemy z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników (26%). Polacy prowadzący firmę w Irlandii, Wielkiej Brytanii czy Czechach również miewali problemy z pozyskaniem pracowników (21%), jednak za bardziej istotne uznawali konieczność szybkiego przystosowania się do nowych realiów ekonomicznych (36%) i wyzwań technologicznych jak np. kryptowaluty (52%).

W 2018 oczekiwania zdecydowanie rozbieżne

Wyraźnie rozbieżne były noworoczne życzenia przedsiębiorców prowadzących firmę w Polsce w stosunku do przedsiębiorców za granicą. Przewidywalności prawa (58%), mniejszej biurokracji (54%), szybszego rozwoju (43%) oraz równowagi między życiem zawodowym i prywatnym (32%) – tego najczęściej życzą sobie w nadchodzącym roku właściciele firm w Polsce. Polacy prowadzący firmę za granicą wymieniali: szybszy rozwój (64%), wejście na nowy rynek (21%), dobrych okazji do inwestowania (20%).

Biurokracja powodem migracji biznesu

Jak komentuje ów fakt Agnieszka Moryc, CEO Admiral Tax: “Przedsiębiorcy przestają patrzeć na koszty jedynie z punktu widzenia ściśle finansowego. Zaczynają realnie widzieć koszta pozafinansowe w prowadzeniu firmy i uwzględniać te czynniki, które powodują, że wolniej się rozwijają lub zabierają im cenny czas, który chcieliby przeznaczać na życie pozazawodowe. Z pewnością czas zabiera walka z biurokracją, a niepewność prawa nie pozwala podejmować decyzji. Bazując dodatkowo na doświadczeniach Admiral Tax, mogę powiedzieć, że coraz rzadziej powodem przenoszenia się firm za granicę jest chęć optymalizacji podatkowej. Firmy coraz częściej mówią o przyspieszeniu rozwoju oraz zwiększaniu przychodów. Wyraźnie także widać, że ciągła zmiana to codzienność w biznesie”.

 

Czy preferencje się zmieniają?

W badaniu internetowym ujęto odpowiedzi 1375 osób, które określiły swój status jako właściciel lub udziałowiec firmy. Badanie przeprowadzono w listopadzie i grudniu br. Raport przygotowany na koniec 2017 roku to kolejny z raportów, które obrazują jak kształtują się preferencje i oczekiwania przedsiębiorczych Polaków. We wrześniu Admiral Tax przeprowadziło badanie mające na celu znalezienie odpowiedzi dlaczego polski biznes migruje za granicę i co jest istotnie pomaga przedsiębiorcom w rozwoju biznesu. Porównując wyniki w obu badań szybko dochodzimy do wniosku, że tendencja zmian w postrzeganiu sedna biznesu wyraźnie się zmienia. Z wynikami wrześniowego raportu  można zapoznać się TUTAJ.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Raport Admiral Tax: czego życzą sobie polscy przedsiębiorcy w 2018 roku
Tytuł
Raport Admiral Tax: czego życzą sobie polscy przedsiębiorcy w 2018 roku
Opis
Podsumowanie roku 2017 i nadzieje biznesu na rok kolejny zawiera raport “Czego życzą sobie przedsiębiorcy w 2018 roku” wydany przez kancelarię podatkową Admiral Tax. Wyniki badania pokazują jak bieżąca sytuacja oraz otoczenie gospodarcze zmieniają perspektywy biznesu.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo