Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Przedłużenie Coronavirus Job Retention Scheme: najnowsze informacje (grudzień 2020 roku)

Przedłużenie Coronavirus Job Retention Scheme: najnowsze informacje (grudzień 2020 roku)

Firma w Wielkiej Brytanii

Rząd Wielkiej Brytanii dokonał przeglądu warunków programu wsparcia dla przedsiębiorców i ogłosił, że program Coronavirus Job Retention Scheme pozostanie na obecnym poziomie 80% wynagrodzenia za godziny nieprzepracowane. Furlough zostaje przedłużony do końca kwietnia ‌2021 r., jednak wiąże się z comiesięczną koniecznością składania wniosków o dotację.

Co musisz wiedzieć o zmianach w Job Retention Scheme?

 1. Jeśli nie złożyłeś wniosku za listopad, sprawdź, czy masz uzasadniony powód, by wniosek został rozpatrzony. Możesz skontaktować się ze swoim księgowym, by pomógł Ci zawnioskowac po terminie.
 2. Sprawdź, czy nie popełniłeś żadnych błędów w swoich listopadowych wnioskach, weryfikując je z kryteriami kwalifikacyjnymi i obliczając, o ile możesz się ubiegać.
 3. Wniosek za grudzień złóż nie później niż 14‌‌‌‌  stycznia. Wniosek za grudzień 2020 roku można składać jeszcze w grudniu.
 4. Zachowaj pełną dokumentację, potwierdzającą kwotę dotacji, o którą się ubiegasz, na wypadek, gdyby HMRC musiał je sprawdzić. ‌

Terminy składania wniosków Coronavirus Job Retention Scheme

 • 14 stycznia 2021 r. – ostateczny termin składania wniosków za grudzień 2020 r.
 • 15 lutego 2021 r. – ostateczny termin składania wniosków za styczeń 2021 r. 
 • 15 marca 2021 r. – ostateczny termin składania wniosków za luty 2021 r.
 • 14 kwietnia 2021 – ostateczny termin składania wniosków za marzec 2021 r. 
 • 14 maja 2021 r. – ostateczny termin składania wniosków za kwiecień 2021 r. 

Informacje aktualne na dzień: 22.12.2020 r. W razie pytań – prosimy o kontakt z działem obsługi klienta Admiral Tax mailowo: [email protected] lub telefonicznie: +48 12 44 66 333

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Przedłużenie Coronavirus Job Retention Scheme: najnowsze informacje (grudzień 2020 roku)
Tytuł
Przedłużenie Coronavirus Job Retention Scheme: najnowsze informacje (grudzień 2020 roku)
Opis
Rząd Wielkiej Brytanii dokonał przeglądu warunków programu wsparcia dla przedsiębiorców i ogłosił, że program Coronavirus Job Retention Scheme pozostanie na obecnym poziomie 80% wynagrodzenia za godziny nieprzepracowane.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Limited
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Tax Return Self-Assessment w UK– kto i do kiedy musi złożyć zeznanie podatkowe?
  Tax Return Self-Assessment w UK– kto i do kiedy musi złożyć zeznanie podatkowe?
  Termin na złożenie Tax Return Self-Assessment mija w UK w dniu 31 stycznia. Obowiązek wysłania do HM Revenue and Customs zeznania podatkowego mają przede wszystkim osoby self-employed. Ale nie tylko. (więcej…)

  Termin na złożenie Tax Return Self-Assessment mija w UK w dniu 31 stycznia. Obowiązek wysłania do HM Revenue and Customs zeznania podatkowego mają przede wszystkim...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY