Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Gdzie szukać informacji o Brexicie? Bieżące informacje dla firm

Gdzie szukać informacji o Brexicie? Bieżące informacje dla firm

Nadal nie ma pewności co do Brexitu i możliwych jego konsekwencji, jednak brytyjski rząd nie pozostawia przedsiębiorców bez wsparcia informacyjnego. Rząd brytyjski uruchomił strony internetowe, na których można znaleźć informacje dotyczące tego jak biznesy z poszczególnych sektorów mogą przygotować się do Brexitu. Listę przydatnych linków prezentujemy poniżej.

Jednymi z najważniejszych zapowiedzi i dobrych informacji m.in. dla właścicieli spółek limited na wypadek Brexitu są przewidywane cięcia podatku VAT oraz Corporation Tax (CIT) po wyjściu z Unii Europejskiej. Są one od dawna zapowiadane przez brytyjskiego ministra ds. Brexitu. Dzięki temu przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii, mają otrzymać nie tylko zabezpieczenie przed Brexitem, ale także sprzyjające warunki dla rozwoju swojego biznesu.

Brexit: rząd przygotowuje przedsiębiorców

W ogłoszonym w lutym Rankingu Europejskie Perspektywy Biznesu, w którym ocenie poddanych było 30 krajów, Wielka Brytania została bezsprzecznie najlepiej ocenionym krajem pod względem przyjazności dla biznesu. Potwierdza to fakt, w jaki sposób brytyjski rząd podchodzi do informowania biznesu odnośnie możliwych zmian. Oto lista przygotowana przez ekspertów Admiral Tax – tu dowiesz się na bieżąco co może zmienić się w prowadzeniu firmy po Brexicie.

Oficjalne strony rządowe Wielkiej Brytanii:

Zachęcamy także do śledzenia naszego bloga, gdzie informujemy o najważniejszych ustaleniach w sprawie Brexitu w języku polskim.

 

Sprawdź także: Numer EORI po Brexit >>

Jak przygotować się na Brexit

POBIERZ E-BOOK za darmo! >>

 

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Gdzie szukać informacji o Brexicie? Bieżące informacje dla firm
Tytuł
Gdzie szukać informacji o Brexicie? Bieżące informacje dla firm
Opis
Nadal nie ma pewności co do Brexitu i możliwych jego konsekwencji, jednak brytyjski rząd nie pozostawia przedsiębiorców bez wsparcia informacyjnego.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Limited
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg podatkowych, nie musi dodatkowo płacić podatku w Polsce, nawet jeśli pozostaje polskim rezydentem podatkowym. (więcej…)

  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg...

  Czytaj dalej
 • Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem podmiotów powiązanych są spółki matki i ich zagraniczne lub krajowe spółki córki. Przy takich transakcjach, obowiązują specjalne ceny transferowe podlegające różnym regulacjom prawnym, innym niż transakcje przeprowadzane przez podmioty niepowiązane. Jakie zatem cechy charakterystyczne jednostki gospodarczej wpływają na uznanie jej za podmiot powiązany i w jakich dokładnie sytuacjach zastosowanie znajdują ceny transferowe? (więcej…)

  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem...

  Czytaj dalej
 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo