Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

5 powodów dla, których powinieneś założyć firmę w Wielkiej Brytanii przed Brexitem

5 powodów dla, których powinieneś założyć firmę w Wielkiej Brytanii przed Brexitem

Firma w UK i Irlandii

Brexit to wielka szansa dla przedsiębiorców by działać jeszcze dalej od polskiego fiskusa, jednak nie ma co zostawiać decyzji na później, gdyż korzyści z przeniesienia firmy do Wielkiej Brytanii są na wyciągnięcie ręki już teraz! Poniżej przedstawiamy 5 argumentów, dla których powinieneś przenieść firmę na Wyspy jeszcze przed Brexitem.

1. Korzyści podatkowe

Pamiętaj, że kwestia kwoty wolnej od podatku i rozliczenia polskiego rezydenta podatkowego posiadającego spółkę w Wielkiej Brytanii nie zależy od traktatów unijnych tylko indywidualnych ustaleń między państwami. W tym wypadku między Królestwem Wielkiej Brytanii i Rzeczpospolitą Polską. Dlatego nie musisz czekać na zakończenie brexitu. Zacznij zarabiać na kwocie wolnej od podatku i niskich składkach ZUS już teraz. Wyłączenie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ma zakończyć się w 2019 roku więc w tym czasie zdążysz zarobić 120 000 zł wolnych od podatku.

2. Ułatwiony przepływ kapitału ludzkiego 

Wielka Brytania zbudowała swoja potęgę na przedsiębiorczych ludziach w tym obywatelach Polski, czego dowodem są mało restrykcyjne przepisy migracyjne dotyczące naszych obywateli. Obecnie na Wyspach Brytyjskich przebywa blisko milion Polaków i blisko 90% z nich tak regularnie podatki. Theresa May zapewnia, że kolejnym krokiem będzie szczególna ochrona interesów uczciwie pracujących tam obywateli innych państw.

3. Ułatwiony dostęp do brytyjskiej emerytury

Standardowa brytyjska emerytura dla osób pobierających wynagrodzenie wynosi 3200 zł netto miesięcznie i jest gwarantowania niezależnie od przepisów unijnych. Taki stan rzeczy gwarantują indywidualne porozumienia między Państwami. Nie trać lat liczonych do brytyjskiej emerytury, warto rozpocząć płacenie składek na Wyspach jak najwcześniej. Tym bardziej, że Twoja emerytura może być wypłacana w funtach, niezależnie od sytuacji emerytalnej w Polsce. 

4. Ułatwione otwarcie konta w polskim banku

Otwarcie rachunku w polskim banku dla firmy brytyjskiej podlega uproszczonej procedurze związanej z długoletnimi, dobrymi relacjami gospodarczymi między Koroną Brytyjską a Polską. Polska jest członkiem zunifikowanego systemu potwierdzającego autentyczność dokumentów rejestrowych firmy wymaganych do otwarcia konta nie tylko z państwami Unii.

5. Ułatwiona rejestracja spółki

Wielka Brytania posiada jeden z najprostszych systemów rejestracji i rozliczeń firmy na świecie. Kontakt z urzędami i rozliczenie spółki odbywa się przez Internet. Takie podejście przyciągnęło miliony inwestorów z całego świata, niezależnie czy należeli do UE czy nie.

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Komu opłaca się przenieść firmę do Wielkiej Brytanii

Załóż firmę w Szkocji, działaj legalnie w Polsce!

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
5 powodów dla, których powinieneś założyć firmę w Wielkiej Brytanii przed Brexitem
Tytuł
5 powodów dla, których powinieneś założyć firmę w Wielkiej Brytanii przed Brexitem
Opis
Brexit to wielka szansa dla przedsiębiorców by działać jeszcze dalej od polskiego fiskusa, jednak nie ma co zostawiać decyzji na później, gdyż korzyści z przeniesienia firmy do Wielkiej Brytanii są na wyciągnięcie ręki już teraz! Poniżej przedstawiamy 5 argumentów, dla których powinieneś przenieść firmę na Wyspy jeszcze przed Brexitem.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo