Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

5 powodów dla, których powinieneś założyć firmę w Wielkiej Brytanii przed Brexitem

5 powodów dla, których powinieneś założyć firmę w Wielkiej Brytanii przed Brexitem

Firma w UK i Irlandii

Brexit to wielka szansa dla przedsiębiorców by działać jeszcze dalej od polskiego fiskusa, jednak nie ma co zostawiać decyzji na później, gdyż korzyści z przeniesienia firmy do Wielkiej Brytanii są na wyciągnięcie ręki już teraz! Poniżej przedstawiamy 5 argumentów, dla których powinieneś przenieść firmę na Wyspy jeszcze przed Brexitem.

 

1. Korzyści podatkowe

Pamiętaj, że kwestia kwoty wolnej od podatku i rozliczenia polskiego rezydenta podatkowego posiadającego spółkę w Wielkiej Brytanii nie zależy od traktatów unijnych tylko indywidualnych ustaleń między państwami. W tym wypadku między Królestwem Wielkiej Brytanii i Rzeczpospolitą Polską. Dlatego nie musisz czekać na zakończenie brexitu. Zacznij zarabiać na kwocie wolnej od podatku i niskich składkach ZUS już teraz. Wyłączenie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ma zakończyć się w 2019 roku więc w tym czasie zdążysz zarobić 120 000 zł wolnych od podatku.

2. Ułatwiony przepływ kapitału ludzkiego 

Wielka Brytania zbudowała swoja potęgę na przedsiębiorczych ludziach w tym obywatelach Polski, czego dowodem są mało restrykcyjne przepisy migracyjne dotyczące naszych obywateli. Obecnie na Wyspach Brytyjskich przebywa blisko milion Polaków i blisko 90% z nich tak regularnie podatki. Theresa May zapewnia, że kolejnym krokiem będzie szczególna ochrona interesów uczciwie pracujących tam obywateli innych państw.

3. Ułatwiony dostęp do brytyjskiej emerytury

Standardowa brytyjska emerytura dla osób pobierających wynagrodzenie wynosi 3200 zł netto miesięcznie i jest gwarantowania niezależnie od przepisów unijnych. Taki stan rzeczy gwarantują indywidualne porozumienia między Państwami. Nie trać lat liczonych do brytyjskiej emerytury, warto rozpocząć płacenie składek na Wyspach jak najwcześniej. Tym bardziej, że Twoja emerytura może być wypłacana w funtach, niezależnie od sytuacji emerytalnej w Polsce. 

4. Ułatwione otwarcie konta w polskim banku

Otwarcie rachunku w polskim banku dla firmy brytyjskiej podlega uproszczonej procedurze związanej z długoletnimi, dobrymi relacjami gospodarczymi między Koroną Brytyjską a Polską. Polska jest członkiem zunifikowanego systemu potwierdzającego autentyczność dokumentów rejestrowych firmy wymaganych do otwarcia konta nie tylko z państwami Unii.

5. Ułatwiona rejestracja spółki

Wielka Brytania posiada jeden z najprostszych systemów rejestracji i rozliczeń firmy na świecie. Kontakt z urzędami i rozliczenie spółki odbywa się przez Internet. Takie podejście przyciągnęło miliony inwestorów z całego świata, niezależnie czy należeli do UE czy nie.

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Komu opłaca się przenieść firmę do Wielkiej Brytanii

Załóż firmę w Szkocji, działaj legalnie w Polsce!

5 powodów dla, których powinieneś założyć firmę w Wielkiej Brytanii przed Brexitem
5 (100%) 2 oceniającys
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?
  Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które rząd przewiduje dla przedsiębiorców - zarówno dla nabywców towarów i usług, jak i dla wystawców faktur, którzy popełnią przewinienie przy okazji split payment. (więcej…)

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które...

  Czytaj dalej
 • Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski
  Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje przelew średnio o niemal tydzień szybciej. (więcej…)

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje...

  Czytaj dalej
 • Przedsiębiorca w Polsce bez prawa do błędu. Przedsiębiorca w UK może liczyć na duże wsparcie
  Przedsiębiorca w Polsce bez prawa do błędu. Przedsiębiorca w UK może liczyć na duże wsparcie

  Czy początkujący przedsiębiorca w Polsce ma prawo się pomylić? Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii twierdzi, że tak, ale jest w tym zakresie raczej odosobnione. (więcej…)

  Czy początkujący przedsiębiorca w Polsce ma prawo się pomylić? Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii twierdzi, że tak, ale jest w tym zakresie raczej odosobnione. (więcej…)...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze