Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

5 powodów dla, których powinieneś założyć firmę w Wielkiej Brytanii przed Brexitem

5 powodów dla, których powinieneś założyć firmę w Wielkiej Brytanii przed Brexitem

Firma w UK i Irlandii

Brexit to wielka szansa dla przedsiębiorców by działać jeszcze dalej od polskiego fiskusa, jednak nie ma co zostawiać decyzji na później, gdyż korzyści z przeniesienia firmy do Wielkiej Brytanii są na wyciągnięcie ręki już teraz! Poniżej przedstawiamy 5 argumentów, dla których powinieneś przenieść firmę na Wyspy jeszcze przed Brexitem.

 

1. Korzyści podatkowe

Pamiętaj, że kwestia kwoty wolnej od podatku i rozliczenia polskiego rezydenta podatkowego posiadającego spółkę w Wielkiej Brytanii nie zależy od traktatów unijnych tylko indywidualnych ustaleń między państwami. W tym wypadku między Królestwem Wielkiej Brytanii i Rzeczpospolitą Polską. Dlatego nie musisz czekać na zakończenie brexitu. Zacznij zarabiać na kwocie wolnej od podatku i niskich składkach ZUS już teraz. Wyłączenie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ma zakończyć się w 2019 roku więc w tym czasie zdążysz zarobić 120 000 zł wolnych od podatku.

2. Ułatwiony przepływ kapitału ludzkiego 

Wielka Brytania zbudowała swoja potęgę na przedsiębiorczych ludziach w tym obywatelach Polski, czego dowodem są mało restrykcyjne przepisy migracyjne dotyczące naszych obywateli. Obecnie na Wyspach Brytyjskich przebywa blisko milion Polaków i blisko 90% z nich tak regularnie podatki. Theresa May zapewnia, że kolejnym krokiem będzie szczególna ochrona interesów uczciwie pracujących tam obywateli innych państw.

3. Ułatwiony dostęp do brytyjskiej emerytury

Standardowa brytyjska emerytura dla osób pobierających wynagrodzenie wynosi 3200 zł netto miesięcznie i jest gwarantowania niezależnie od przepisów unijnych. Taki stan rzeczy gwarantują indywidualne porozumienia między Państwami. Nie trać lat liczonych do brytyjskiej emerytury, warto rozpocząć płacenie składek na Wyspach jak najwcześniej. Tym bardziej, że Twoja emerytura może być wypłacana w funtach, niezależnie od sytuacji emerytalnej w Polsce. 

4. Ułatwione otwarcie konta w polskim banku

Otwarcie rachunku w polskim banku dla firmy brytyjskiej podlega uproszczonej procedurze związanej z długoletnimi, dobrymi relacjami gospodarczymi między Koroną Brytyjską a Polską. Polska jest członkiem zunifikowanego systemu potwierdzającego autentyczność dokumentów rejestrowych firmy wymaganych do otwarcia konta nie tylko z państwami Unii.

5. Ułatwiona rejestracja spółki

Wielka Brytania posiada jeden z najprostszych systemów rejestracji i rozliczeń firmy na świecie. Kontakt z urzędami i rozliczenie spółki odbywa się przez Internet. Takie podejście przyciągnęło miliony inwestorów z całego świata, niezależnie czy należeli do UE czy nie.

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Komu opłaca się przenieść firmę do Wielkiej Brytanii

Załóż firmę w Szkocji, działaj legalnie w Polsce!

Facebooktwitterlinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski rząd na nowo interpretuje prawo dla przedsiębiorców. Jak bronić swojej legalnej firmy?
  Polski rząd na nowo interpretuje prawo dla przedsiębiorców. Jak bronić swojej legalnej firmy?

  W sierpniu Urząd Skarbowy wydał interpretację, w której uznał, że podatek liniowy nie przysługuje menedżerowi, zatrudnionemu w spółce, w której zarządza jednym z działów np. sprzedażą czy produkcją. Wcześniej Skarbówka długo utrzymywała, że takiego przywileju nie mogą mieć jedynie członkowie zarządu spółki, gdyż ich praca nie może być traktowana jako działalność gospodarcza i dotyczy to solidarnie wszystkich członków zarządu. Pętla na gardłach jednoosobowych płatników liniówki się zaciska. Rząd ewidentnie zmierza do likwidacji podatku liniowego, ale planuje też znacznie więcej zmian. Cel jest jasny - pozyskać środki do budżetu państwa. Co grozi firmom? Czy zmiany wymuszą na przedsiębiorcach decyzje o zamykaniu biznesu? (więcej…)

  W sierpniu Urząd Skarbowy wydał interpretację, w której uznał, że podatek liniowy nie przysługuje menedżerowi, zatrudnionemu w spółce, w której zarządza jednym z działów np....

  Czytaj dalej
 • TEST PRZEDSIĘBIORCY: wykonaj bezpłatny test online
  TEST PRZEDSIĘBIORCY: wykonaj bezpłatny test online

  Ministerstwo Finansów planuje weryfikację setek tysięcy przedsiębiorców i objęcie ich tzw. testem przedsiębiorcy. Celem testu jest uniemożliwienie stosowania korzystnych rozwiązań w zakresie podatków i ubezpieczeń społecznych dla małych firm, w szczególności podatku liniowego. Negatywny wynik testu będzie miał poważne skutki zarówno dla samego przedsiębiorcy, jak i jego kontrahentów. Zespół Admiral Tax przygotował bezpłatny test online, który oszacuje poziom ryzyka dla danej firmy. (więcej…)

  Ministerstwo Finansów planuje weryfikację setek tysięcy przedsiębiorców i objęcie ich tzw. testem przedsiębiorcy. Celem testu jest uniemożliwienie stosowania korzystnych rozwiązań w zakresie podatków i ubezpieczeń...

  Czytaj dalej
 • Rośnie liczba firm zakładanych przed Brexitem
  Rośnie liczba firm zakładanych przed Brexitem

  W Wielkiej Brytanii powstaje coraz więcej firm. Między rokiem 2018 a 2019 zarejestrowano aż 672 890 nowych biznesów na Wyspach, co stanowi 8,5-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wiele z nich rejestrowanych jest przez Polaków, którzy postrzegają ten kraj jako korzystny pod względem biznesowym. (więcej…)

  W Wielkiej Brytanii powstaje coraz więcej firm. Między rokiem 2018 a 2019 zarejestrowano aż 672 890 nowych biznesów na Wyspach, co stanowi 8,5-procentowy wzrost w...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze
testowo