Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Polscy przedsiębiorcy zaniepokojeni najnowszymi prognozami MFW

Polscy przedsiębiorcy zaniepokojeni najnowszymi prognozami MFW

Newsy

Eksperci Międzynarodowego Funduszu Walutowego chwalą Polskę za silną gospodarkę, rekordowo niskie bezrobocie oraz spodziewany spadek długu publicznego poniżej 50 proc. PKB.

Jednocześnie jednak MFW ostrzega, że w zakresie tempa rozwoju gospodarczego Polska prawdopodobnie osiągnęła właśnie szczyt możliwości, a w kolejnych latach należy się spodziewać spowolnienia wzrostu PKB.

U podstaw dobrych wyników polskiej gospodarki legła przede wszystkim dobra koniunktura na świecie. Dzięki szybkiemu wzrostowi gospodarczemu przedsiębiorcy z sektora MŚP mogli spokojnie rozwijać swoją działalność, nie martwiąc się zbytnio o nabywców swoich dóbr lub usług.

Jednak w razie wystąpienia prognozowanego przez MFW spowolnienia gospodarczego, małe i średnie przedsiębiorstwa, z uwagi na ograniczone zasoby finansowe, produkcyjne i kadrowe, mogą nie utrzymać dotychczasowego tempa rozwoju. Zwłaszcza, że przedsiębiorcy MŚP nadal nie doczekali się zmian, które ułatwiłyby im funkcjonowanie w dłuższej perspektywie czasu i które skłoniłyby ich do aktywniejszego inwestowania w kraju.

Czytaj więcej na MamBiznes.news

Facebooktwitterlinkedin
Summary
Review Date
Reviewed Item
Polscy przedsiębiorcy zaniepokojeni najnowszymi prognozami MFW
Author Rating
51star1star1star1star1star
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski rząd na nowo interpretuje prawo dla przedsiębiorców. Jak bronić swojej legalnej firmy?
  Polski rząd na nowo interpretuje prawo dla przedsiębiorców. Jak bronić swojej legalnej firmy?

  W sierpniu Urząd Skarbowy wydał interpretację, w której uznał, że podatek liniowy nie przysługuje menedżerowi, zatrudnionemu w spółce, w której zarządza jednym z działów np. sprzedażą czy produkcją. Wcześniej Skarbówka długo utrzymywała, że takiego przywileju nie mogą mieć jedynie członkowie zarządu spółki, gdyż ich praca nie może być traktowana jako działalność gospodarcza i dotyczy to solidarnie wszystkich członków zarządu. Pętla na gardłach jednoosobowych płatników liniówki się zaciska. Rząd ewidentnie zmierza do likwidacji podatku liniowego, ale planuje też znacznie więcej zmian. Cel jest jasny - pozyskać środki do budżetu państwa. Co grozi firmom? Czy zmiany wymuszą na przedsiębiorcach decyzje o zamykaniu biznesu? (więcej…)

  W sierpniu Urząd Skarbowy wydał interpretację, w której uznał, że podatek liniowy nie przysługuje menedżerowi, zatrudnionemu w spółce, w której zarządza jednym z działów np....

  Czytaj dalej
 • TEST PRZEDSIĘBIORCY: wykonaj bezpłatny test online
  TEST PRZEDSIĘBIORCY: wykonaj bezpłatny test online

  Ministerstwo Finansów planuje weryfikację setek tysięcy przedsiębiorców i objęcie ich tzw. testem przedsiębiorcy. Celem testu jest uniemożliwienie stosowania korzystnych rozwiązań w zakresie podatków i ubezpieczeń społecznych dla małych firm, w szczególności podatku liniowego. Negatywny wynik testu będzie miał poważne skutki zarówno dla samego przedsiębiorcy, jak i jego kontrahentów. Zespół Admiral Tax przygotował bezpłatny test online, który oszacuje poziom ryzyka dla danej firmy. (więcej…)

  Ministerstwo Finansów planuje weryfikację setek tysięcy przedsiębiorców i objęcie ich tzw. testem przedsiębiorcy. Celem testu jest uniemożliwienie stosowania korzystnych rozwiązań w zakresie podatków i ubezpieczeń...

  Czytaj dalej
 • Rośnie liczba firm zakładanych przed Brexitem
  Rośnie liczba firm zakładanych przed Brexitem

  W Wielkiej Brytanii powstaje coraz więcej firm. Między rokiem 2018 a 2019 zarejestrowano aż 672 890 nowych biznesów na Wyspach, co stanowi 8,5-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wiele z nich rejestrowanych jest przez Polaków, którzy postrzegają ten kraj jako korzystny pod względem biznesowym. (więcej…)

  W Wielkiej Brytanii powstaje coraz więcej firm. Między rokiem 2018 a 2019 zarejestrowano aż 672 890 nowych biznesów na Wyspach, co stanowi 8,5-procentowy wzrost w...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze
testowo