Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Polscy przedsiębiorcy zaniepokojeni najnowszymi prognozami MFW

Polscy przedsiębiorcy zaniepokojeni najnowszymi prognozami MFW

Newsy

Eksperci Międzynarodowego Funduszu Walutowego chwalą Polskę za silną gospodarkę, rekordowo niskie bezrobocie oraz spodziewany spadek długu publicznego poniżej 50 proc. PKB.

Jednocześnie jednak MFW ostrzega, że w zakresie tempa rozwoju gospodarczego Polska prawdopodobnie osiągnęła właśnie szczyt możliwości, a w kolejnych latach należy się spodziewać spowolnienia wzrostu PKB.

U podstaw dobrych wyników polskiej gospodarki legła przede wszystkim dobra koniunktura na świecie. Dzięki szybkiemu wzrostowi gospodarczemu przedsiębiorcy z sektora MŚP mogli spokojnie rozwijać swoją działalność, nie martwiąc się zbytnio o nabywców swoich dóbr lub usług.

Jednak w razie wystąpienia prognozowanego przez MFW spowolnienia gospodarczego, małe i średnie przedsiębiorstwa, z uwagi na ograniczone zasoby finansowe, produkcyjne i kadrowe, mogą nie utrzymać dotychczasowego tempa rozwoju. Zwłaszcza, że przedsiębiorcy MŚP nadal nie doczekali się zmian, które ułatwiłyby im funkcjonowanie w dłuższej perspektywie czasu i które skłoniłyby ich do aktywniejszego inwestowania w kraju.

Czytaj więcej na MamBiznes.news

Facebooktwitterlinkedin
Summary
Review Date
Reviewed Item
Polscy przedsiębiorcy zaniepokojeni najnowszymi prognozami MFW
Author Rating
51star1star1star1star1star
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo