Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Polscy przedsiębiorcy zaniepokojeni najnowszymi prognozami MFW

Polscy przedsiębiorcy zaniepokojeni najnowszymi prognozami MFW

Newsy

Eksperci Międzynarodowego Funduszu Walutowego chwalą Polskę za silną gospodarkę, rekordowo niskie bezrobocie oraz spodziewany spadek długu publicznego poniżej 50 proc. PKB.

Jednocześnie jednak MFW ostrzega, że w zakresie tempa rozwoju gospodarczego Polska prawdopodobnie osiągnęła właśnie szczyt możliwości, a w kolejnych latach należy się spodziewać spowolnienia wzrostu PKB.

U podstaw dobrych wyników polskiej gospodarki legła przede wszystkim dobra koniunktura na świecie. Dzięki szybkiemu wzrostowi gospodarczemu przedsiębiorcy z sektora MŚP mogli spokojnie rozwijać swoją działalność, nie martwiąc się zbytnio o nabywców swoich dóbr lub usług.

Jednak w razie wystąpienia prognozowanego przez MFW spowolnienia gospodarczego, małe i średnie przedsiębiorstwa, z uwagi na ograniczone zasoby finansowe, produkcyjne i kadrowe, mogą nie utrzymać dotychczasowego tempa rozwoju. Zwłaszcza, że przedsiębiorcy MŚP nadal nie doczekali się zmian, które ułatwiłyby im funkcjonowanie w dłuższej perspektywie czasu i które skłoniłyby ich do aktywniejszego inwestowania w kraju.

Czytaj więcej na MamBiznes.news

Oceń ten post
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?
  Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które rząd przewiduje dla przedsiębiorców - zarówno dla nabywców towarów i usług, jak i dla wystawców faktur, którzy popełnią przewinienie przy okazji split payment. (więcej…)

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które...

  Czytaj dalej
 • Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski
  Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje przelew średnio o niemal tydzień szybciej. (więcej…)

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje...

  Czytaj dalej
 • Przedsiębiorca w Polsce bez prawa do błędu. Przedsiębiorca w UK może liczyć na duże wsparcie
  Przedsiębiorca w Polsce bez prawa do błędu. Przedsiębiorca w UK może liczyć na duże wsparcie

  Czy początkujący przedsiębiorca w Polsce ma prawo się pomylić? Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii twierdzi, że tak, ale jest w tym zakresie raczej odosobnione. (więcej…)

  Czy początkujący przedsiębiorca w Polsce ma prawo się pomylić? Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii twierdzi, że tak, ale jest w tym zakresie raczej odosobnione. (więcej…)...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze