Struktura zakłada uruchomienie polskiej spółki komandytowej składającej się ze spółki polskiej i maltańskiej.
Takie rozwiązanie pozwoli zredukować podatek dochodowy do minimum (podatek płacimy tylko od jednego procenta pozostającego w polskiej spółce)
Kluczowym elementem jest forma prawna spółki komandytowej, która nie jest płatnikiem podatku dochodowego jedynie dzieli zysk na partnerów spółki. W tym wypadku polskiego komplementariusza i maltańskiego komandytariusza.
Zysk dzielony jest na spółkę polską 1% i na spółkę maltańską 99%. Spółka polska zapłaci CIT od osiągniętego zysku czyli od 1%, natomiast spółka maltańska wypłaca zysk na partnerów spółki który do poziomu 500 tys. (na partnera) pozostaje nieopodatkowany.
Spółka maltańska jest transparentna podatkowo, gdyż zgłoszona jest jako polski pracodawca posiadający numer NIP i VAT.
Wszystkie elementy struktury posiadają indywidualne interpretacje Ministerstwa Finansów potwierdzające poprawność podziału i wypłaty zysków.
Uwaga! Cennik może ulec zmianie oraz nie zawiera SIP - spersonalizowanej interpretacji prawnej wybranej struktury.
Uwaga! Może okazać się, że nie wszystkie w/w elementy będą wymagane aby skutecznie realizować cele biznesowe inwestora. Cennik może ulec zmianie oraz nie zawiera spersonalizowanej interpretacji prawnej wybranej struktury.
Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.
PRZEJDŹ DO FAQ