Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

ZUS czy OFE? I tak nie dostaniesz emerytury!

ZUS czy OFE? I tak nie dostaniesz emerytury!

Newsy

Ponad 2 biliony złotych. Tyle wynosi zadłużenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dla porównania dziura budżetowa to dług wysokości niecałych 800 miliardów. Gdyby dzisiejsi 30 latkowie mieli gwarancje, że zadłużenie  będzie systematycznie maleć, być może otrzymali by od Państwa 600 – 800 zł miesięcznie. Niestety, deficyt wciąż rośnie.

Jak to możliwe, że przeciętny przedsiębiorca wpłaca co miesiąc do kasy ZUS 1090 zł, co daje rocznie kwotę ponad 12 000 zł, a przez 40 lat pracy blisko pół miliona złotych, a dowiaduje się, że wciąż zadłużony jest w ZUS na 57 000 zł?

Jakie są tego przyczyny? Brak możliwości gromadzenia pieniędzy, gdyż z bieżących wpłat wypłacane są emerytury, armia urzędników przeżerająca kilkadziesiąt procent wpłat. Złe zarządzanie kapitałem ludzkim, błędnie lokowane pieniądze i brak strategicznego myślenia, brak reformy KRUS, gigantyczne dopłaty do emerytur służb mundurowych i górników i wiele wiele innych. Bez względu na wszystko przeciętny 30 latek (nie mówiąc już starszym pokoleniu) swojej emerytury nie doczeka.

Zatem dlaczego korzystać z polskiego ZUS? Skoro Unia Europejska daje nam możliwość prowadzenia biznesu na terenie całej Europy? Dlaczego nie założyć własnej firmy poza granicami kraju. Tam gdzie szczególnie łatwo prowadzić interesy i tam składki ubezpieczeniowe nie są tak uciążliwe?

Wielka Brytania kusi przedsiębiorców składką ubezpieczeniową 2.75 funta tygodniowo i kwota wolną od podatku 50 000 zł. Malta daje możliwości biznesom na obracanie pieniędzmi bez szkodliwego udziału urzędników i strachu o niesłusznie naliczone podatki (o czym pisaliśmy w artykule Urząd Skarbowy niszczy kolejną firmę.

Przedsiębiorco! Obudź się, nikt lepiej nie zadba o Twoje pieniądze niż Ty sam!

Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach z firmy w Anglii? Zamów darmową konsultację.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
ZUS czy OFE? I tak nie dostaniesz emerytury!
Tytuł
ZUS czy OFE? I tak nie dostaniesz emerytury!
Opis
Ponad 2 biliony złotych. Tyle wynosi zadłużenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dla porównania dziura budżetowa to dług wysokości niecałych 800 miliardów. Gdyby dzisiejsi 30 latkowie mieli gwarancje, że zadłużenie  będzie systematycznie maleć, być może otrzymali by od Państwa 600 – 800 zł miesięcznie. Niestety, deficyt wciąż rośnie.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg podatkowych, nie musi dodatkowo płacić podatku w Polsce, nawet jeśli pozostaje polskim rezydentem podatkowym. (więcej…)

  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg...

  Czytaj dalej
 • Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem podmiotów powiązanych są spółki matki i ich zagraniczne lub krajowe spółki córki. Przy takich transakcjach, obowiązują specjalne ceny transferowe podlegające różnym regulacjom prawnym, innym niż transakcje przeprowadzane przez podmioty niepowiązane. Jakie zatem cechy charakterystyczne jednostki gospodarczej wpływają na uznanie jej za podmiot powiązany i w jakich dokładnie sytuacjach zastosowanie znajdują ceny transferowe? (więcej…)

  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem...

  Czytaj dalej
 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo