Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Własna firma za granicą Na co należy zwrócić szczególną uwagę rejestrując spółkę w Anglii, Walii lub Szkocji?

Własna firma za granicą Na co należy zwrócić szczególną uwagę rejestrując spółkę w Anglii, Walii lub Szkocji?

Firma w UK

Nie ulega wątpliwości, że Wielka Brytania, dzięki swojemu systemowi prawnemu, jest bardzo przyjaznym miejscem dla osób chcących prowadzić własną działalność gospodarczą. Pod względem łatwości prowadzenia biznesu Zjednoczone Królestwo zajmuje 1 miejsce w Europie oraz 5 w świecie. Jednak nawet najlepsze rozwiązania prawne nie sprawią, że „wszystko będzie działo się samo”, a rejestracja działalności gospodarczej w UK automatycznie zapewni jej właścicielowi dobrobyt. Niestety, także w Wielkiej Brytanii przedsiębiorca musi uważać, aby nie popełnić błędów, które mogą mieć dla niego nieoczekiwane, przykre konsekwencje. Poniżej przedstawiamy najistotniejsze kwestie, na które potencjalni właściciele spółek LTD (czy też jakichkolwiek innych form działalności) w Anglii, Szkocji czy Walii powinni zwrócić szczególną uwagę, aby nie stać się autorami brzemiennych w skutki pomyłek.

Zakładanie firmy w Wielkiej Brytanii – sprawy formalno – prawne.

Ignorantia iuris nocet” – nieznajomość prawa szkodzi. Ta starorzymska zasada obowiązuje obecnie praktycznie wszędzie, w tym oczywiście w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że planując założenie lub przeniesienie działalności gospodarczej do Anglii, Walii lub Szkocji, należy koniecznie zapoznać się z obowiązującymi tam przepisami. Nawet bowiem najbardziej liberalne prawo oraz najbardziej przyjaźnie nastawiony wobec przedsiębiorcy urzędnik nie będzie przecież zamykał oczy na przypadki łamania przepisów! Na szczęście normy brytyjskie są o wiele prostsze i przejrzystsze od polskich, dlatego zaznajomienie się z treścią najważniejszych z nich nie powinno nikomu nastręczyć zbyt dużych trudności. Tak więc własna firma w Anglii nie zmusi jej właściciela do tak dużego wysiłku związanego z nauką odpowiednich przepisów prawnych, jak np. spółka LTD… w Polsce.

Choć w pewnych sprawach należy się orientować, i to dobrze. Pytanie zatem, w jakich konkretnie?

Oto one:

Urzędy w UKrejestracja firmy w Wielkiej Brytanii wiąże się z koniecznością zdobycia wiedzy na temat konkretnych urzędów, z którymi musi współpracować przedsiębiorca. Do najważniejszych z nich należą:

Companies House – jest to urząd prowadzący rejestr spółek w Wielkiej Brytanii (odpowiednik KRS w Polsce) i obejmujący trzy jurysdykcje: Anglię i Walię, Szkocję oraz Irlandię Północną.

Department for Work and Pensions (DWP)brytyjski urząd odpowiedzialny za wypłatę zasiłków, emerytur i świadczeń opiekuńczych na dzieci. Odpowiednik polskiego ZUS.

HM Revenue & Customs (HMRC) – Urząd Podatków i Ceł Jej/Jego Królewskiej Mości – brytyjski urząd, którego głównym zadaniem jest zbieranie podatków i składek na ubezpieczenia społeczne.

Inland Revenue urząd podatkowy Wielkiej Brytanii. Istnieje wiele jego placówek, zwanych Inland Revenue Centres.

Księgowość w UKprowadząc własną firmę w UK należy się zorientować w obowiązkach księgowych oraz terminach ich realizacji. W tym przypadku każdy biznesmen musi bezwzględnie znać takie pojęcia jak np.:

Annual accountcoroczny raport finansowy składany przez firmy w Wielkiej Brytanii do Companies House. Uwaga! Złożenie owego raportu to jeden z najważniejszych obowiązków dyrektora spółki w Anglii!

Annual returnroczne sprawozdanie o stanie administracyjnym spółki, zawierające jej najważniejsze dane, składane do Companies House, w terminie 28 dni po upływie 12 miesięcy od daty zarejestrowania spółki lub od daty złożenia poprzedniego zeznania podatkowego. Ta wiedza jest szczególnie istotna, jako że niedopełnienie tego obowiązku grozi postawieniem spółki w stan likwidacji i sankcjami karnymi!

Articles off Assocoacion – jest to statut spółki – dokument określający prawa i obowiązki dyrektorów oraz udziałowców spółki.

Dodatkowo należy dowiedzieć się czym są Certificate of Incorporation oraz Certyfikat rezydencji podatkowej.

Podatki w UK – choć jest to sprawa oczywista, to nie sposób o niej nie wspomnieć. Założenie firmy w Wielkiej Brytanii wiąże się z obowiązkiem zapłaty tam podatków. Trzeba zatem wiedzieć, jakie ich rodzaje przewiduje tamtejsze prawo (dochodowy od osób prywatnych, kapitałowy, VAT, katastralny oraz dochodowy od osób fizycznych), a także orientować się w kwestii wysokości stawek podatkowych, wysokości progów podatkowych oraz, co bardzo ważne, terminu ich zapłaty. Z tym z kolei wiąże się pojęcie roku podatkowego – w Wielkiej Brytanii dla osób fizycznych (w tym dla dyrektorów i pracowników spółek) trwa on od 6 kwietnia do 5 kwietnia roku następnego. Z kolei dla spółek rok podatkowy kończy się w rocznicę ich założenia.

Obowiązki wobec pracowników – zakładanie firmy w Wielkiej Brytanii często wiąże się z koniecznością zatrudnienia mniejszej lub większej ilości osób. Jako potencjalny pracodawca, właściciel firmy w Anglii nie może nie wiedzieć, jakie są jego powinności wobec zatrudnianych przez niego pracowników. Najważniejszy z nich to oczywiście terminowa zapłata wynagrodzenia. Dotyczą go takie pojęcia jak Payroll (prowadzenie i dokumentowanie bieżących i rocznych rozliczeń z pracownikami) i Payslip (odcinek płacowy, jaki pracownik otrzymuje każdorazowo przy wypłacie wynagrodzenia w Wielkiej Brytanii i Irlandii). Payslip zawiera informacje co do wartości zarobku brutto oraz netto, sumy zapłaconych podatków oraz składek ubezpieczeniowych. Dobrze jest ponadto wiedzieć, co oznacza skrót PAYE.

Własna firma w UK – sprawy strukturalne.

Zaznajomienie się z najważniejszymi przepisami prawa to zaledwie pierwszy krok poprzedzający założenie firmy w Wielkiej Brytanii. Kolejny to wybór odpowiedniej formy działalności gospodarczej. W tym miejscu warto jest zasięgnąć opinii profesjonalnej firmy doradczej, jako że brytyjskie prawo przewiduje dużą różnorodność form działalności, niejednokrotnie ukierunkowanych na konkretny rodzaj biznesu. A zatem, zakładając firmę w Anglii, mamy do wyboru takie struktury jak:

 • Samozatrudnienie (Self – employed)
 • LTD (Limited) – prywatna spółka z ograniczona odpowiedzialnością
 • LLP – (Limited Liability Partnership) – spółka partnerska z ograniczoną odpowiedzialnością
 • PLC (Public Limited Company)- spółka publiczna z ograniczoną odpowiedzialnością
 • Unlimited Company
 • Partnership – spółka zwykła partnerska
 • Property Management Company – spółka zarządzająca nieruchomościami
 • Company limited by guarantee – spółka z ograniczoną poręczeniem odpowiedzialnością
 • Franchise – franczyza

Najbardziej uniwersalną strukturą jest niewątpliwie spółka LTD, jako że jest ona odpowiednia dla bardzo wielu rodzajów działalności. Dodatkowo, łatwo jest ją założyć i prowadzić, przy jednoczesnym wysokim stopniu zabezpieczenia majątku wspólników. Co więcej, spółka LTD w Anglii to rozpoznawalna na całym świecie struktura ciesząca się zasłużoną renomą.

Z kolei takie formy działalności gospodarczej w UK jak Property Management Company czy też Unlimited Company są skonstruowane z myślą o konkretnym biznesie – w pierwszym przypadku jest to zarządzanie nieruchomościami, a w drugim – przede wszystkim obsługa innych firm. Decydując się zatem na świadczenie tak niszowego rodzaju usług, nie ma większego sensu utworzenie popularnej, uniwersalnej spółki LTD, ale raczej wysoce wyspecjalizowanej, ukierunkowanej na konkretną działalność struktury.

W pewnych sytuacjach warto zdecydować się na Self – Employed, czyli samozatrudnienie w Anglii. Jest to najprostsza forma działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii, ale jej wadą jest odpowiedzialność właściciela za zobowiązania firmy własnym majątkiem.

Self – Employed będzie zatem odpowiednia dla biznesu nie wymagającego wyłożenia dużych środków finansowych lub też w sytuacji, w której ryzyko niepowodzenia i bankructwa jest niewielkie.

Rejestracja firmy w UK – podsumowanie.

Jak widać, pomimo liberalnego prawa i przyjaźnie nastawionych urzędów, założenie firmy w Wielkiej Brytanii wymaga wcześniejszego zdobycia pewnej fachowej wiedzy.

Rzetelne informacje dotyczące zasad funkcjonowania tamtejszych urzędów, przepisów podatkowych, obowiązków księgowych oraz powinności wobec pracowników zapobiegną ewentualnemu narażeniu się na sankcje administracyjne, a nawet karne. Natomiast wiedza na temat konkretnych struktur biznesowych, możliwych do założenia w UK, umożliwi dopasowanie rodzaju własnej firmy w UK do zakresu świadczonych przez nią usług.

Gdyby pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości, należy pamiętać, że zawsze można zwrócić się z prośbą o fachową pomoc do fachowych firm świadczących usługi o charakterze doradczym.

Masz pytania? Zapytaj naszych ekspertów.

Autor: B.Fuchs, Admiral Tax

Oceń ten post
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polskie absurdy prowadzenia firmy nad Wisłą
  Polskie absurdy prowadzenia firmy nad Wisłą
  Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy zakończyła pracę nad nowym Kodeksem pracy. Jego powstawaniu towarzyszyły olbrzymie emocje - nic dziwnego, skoro niektóre z propozycji Komisji tworzyły absurdalne sytuacje dla pracodawców. Pełna treść zmian nie jest znana opinii publicznej, ale jedno jest pewne - na polskich przedsiębiorców spadną kolejne utrudnienia. "Prowadzenie biznesu w Polsce nie należy do najłatwiejszych czynności, przedsiębiorcy stają przed kolejnymi negatywnymi zmianami mającymi wpływ na ich biznes. Inne europejskie państwa -  jak Wielka Brytania czy Irlandia - od lat prezentują odmienne podejście oparte na przyjaznym podejściu do biznesu i braku biurokracji. Proponowane zmiany będą prowadzić do patologii na rynku pracy i odpływu polskich przedsiębiorców za granicę" - komentuje Agnieszka Moryc, Dyrektor Zarządzająca Admiral Tax.

  Zmiany w Kodeksie pracy

  Jedna z propozycji Komisji Kodyfikacyjnej dotyczyła możliwości rozwiązania umowy z pracownikiem. Zdaniem Komisji rozwiązaniu umowy powinno towarzyszyć zaproponowanie pracownikowi innego stanowiska, które odpowiadać będzie jego kwalifikacjom. W założeniu ma to wzmocnić pozycję pracownika, ale realizacja tych postulatów może okazać się dla wielu firm niewykonalna. Propozycja zakłada, że pracodawca nie będzie mógł w prosty sposób zakończyć współpracy (po wcześniejszym upływie okresu wypowiedzenia), lecz będzie musiał znaleźć mu nowe zajęcie w tej samej firmie. Nowe stanowisko musi odpowiadać kwalifikacjom i umiejętnościom pracownika, nie może stanowić degradacji i być "karą". Ponadto projekt zakłada, że pracodawca ma obowiązek poinformować pracownika o zamiarze zwolnienie go i wysłuchania w obecności świadka (dziś wystarczy wręczenie wypowiedzenia, a jeśli pracownik jest członkiem związku zawodowego, pracodawca musi przeprowadzić konsultacje). Największa rewolucja ma dotyczyć wprowadzenia przymusu pracy etatowej z jednoczesnym zakazem wykonywania pracy na umowach cywilno-prawnych dla tego samego pracodawcy (umowa o dzieło, umowa zlecenie). Alternatywą dla umowy o pracę będzie możliwość wykonywania niektórych prac na podstawie samozatrudnienia, co wiąże się z koniecznością zakładania działalności i opłacania wysokich składek, co i tak dla wielu osób wydaje się sensowną alternatywną, gdyż daje możliwość także przeniesienia swoich usług do innego kraju. Dla niektórych grup zawodowych (np. artystów) likwidacja umów cywilno-prawnych pozbawia ich narzędzia prawnego pozwalającego na realizację wielu dzieł dla różnych podmiotów. Nic dziwnego, że pierwsi z nich już decydują się na przeniesienie swoich biznesów za granicę, czego najlepszym przykładem jest Michał Wiśniewski. W wywiadzie dla Admiral Tax Michał przyznał, że "Wielka Brytania jest dla niego synonimem wolności biznesowej". Cały wywiad znajdziesz tutaj. Jak widać prowadzenie firmy w Polsce jest zadaniem trudnym i wymagającym. Na szczęście obowiązujące przepisy i swoboda świadczenia usług pozwalają polskim obywatelom na prowadzenie biznesu w całej Europie, w przyjaznych warunkach, bez zbędnej biurokracji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przeniesienia firmy za granicę – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.  

  Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy zakończyła pracę nad nowym Kodeksem pracy. Jego powstawaniu towarzyszyły olbrzymie emocje - nic dziwnego, skoro niektóre z propozycji Komisji tworzyły absurdalne...

  Czytaj dalej
 • Szwajcaria – raj dla kryptowalut
  Szwajcaria - raj dla kryptowalut
  Dynamiczny rozwój technologii blockchain oraz kryptowalut  nie podlega dyskusji. Technologie, które mogą zmienić funkcjonowanie wielu gałęzi codziennego życia stały się strategiczną częścią rozwoju niewielkiego miasteczka Zug w Szwajcarii. To tutaj siedziby ma wiele projektów fin-tech oraz takie projekty znane ze świata kryptowalut jak Ethereum, ShapeShift, Xapo. Niskie podatki i preferencyjne warunki przyciągnęły wielomilionowy kapitał i innowacyjne projekty z całego świata, czyniąc z tego rejonu Szwajcarii "dolinę kryptowalut". W obliczu wzmożonego zainteresowania kryptowalutami rządy wielu państw zwiększają regulacje lub całkowicie zakazują handlu kryptowalutami. Podobnie sprawa ma się w Polsce, gdzie największe giełdy kryptowalut zostały wpisane na listę ostrzeżeń KNF, a Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok oznaczający konieczność zapłaty nawet 32% podatku od handlu kryptowalutami w Polsce. W przeciwieństwie do Polski, inne europejskie kraje jak Szwajcaria czy Gibraltar otwierają się na innowacyjne projekty. "Dynamiczny rozwój kryptowalut oraz technologii blockchain jest dużym wyzwaniem dla rządzących. Rewolucja dzieje się na naszych oczach, a my jako Admiral Tax uczestniczymy w niej od samego początku doradzając w kwestiach podatkowych prywatnym inwestorom. Szwajcaria dzięki  preferencyjnym warunkom jest najstabilniejszym miejscem w Europie do prowadzenia tego typu projektów." - podsumowuje Agnieszka Moryc, Dyrektor Zarządzająca Admiral Tax. Szwajcaria nie po raz pierwszy obiera odmienny kurs. Kraj kojarzony z private bankingiem w prawdziwym wydaniu, od lat gwarantujący pełne bezpieczeństwo sektora finansowego oraz niespotykaną nigdzie dyskrecję widzi ogromny potencjał w rynku kryptowalut. Zug, miasteczko położone nad jeziorem Zug, liczące mniej niż 30 000 mieszkańców umożliwia swoim mieszkańcom zapłatę podatków komunalnych poprzez kryptowaluty.

  Szwajcaria - niskie podatki i ponad 550 mln USD zebrane w ICO's

  Dzięki niskim podatkom w Zug działa kilkanaście firm z branży fin-tech oraz wiele projektów opartych o technologię blockchain. To tutaj swoją siedzibę ma m.in. druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji (68 mld USD). Według danych zebranych przez Financial Times Szwajcaria staje się jednym z liderów na rynku kryptowalut i wprowadza oferty publiczne oparte o kryptowaluty (ICO). W okresie od stycznia do października 2017 r. całkowita wartość tych ofert publicznych wyniosła 550 mln dolarów, czyli 12 razy więcej niż w Polsce (45 mln dol.). ICO więcej wyniosły tylko w USA - 580 mln dol. Warto dodać, że Szwajcarski Organ ds. Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA) w październiku 2017 roku wydał licencję dla pierwszej giełdy kryptowalut, która ma działać w zgodzie z najwyższymi szwajcarskimi standardami finansowymi. Giełda ma współgrać ze szwajcarskimi przepisami  odnośnie prania brudnych pieniędzy oraz znajomości tożsamości klientów (KYC). Giełda będzie nadzorowana przez FINMA aby upewnić się, że wszystkie zasady są przestrzegane. W obliczu komunikatów KNF nt. polskich giełd kryptowalut Szwajcaria jest bezpiecznym miejscem do prowadzenia podobnych projektów w zgodzie z prawem, bez ryzyka wypowiedzenia rachunków bankowych i zamrożenia środków klientów. Firmy z branży finansowej oraz innowacyjne projekty oparte o blockchain wybrały kanton Zug jako miejsce prowadzenia działalności ze względu na preferencyjne stawki podatkowe (bardzo niskie podatki, negocjowane indywidualnie z przedsiębiorcą) oraz elastyczne, liberalne podejście do rynku kryptowalut. Szwajcaria od lat zabiega o zagranicznych inwestorów i ich kapitał. Jak pokazuje historia Szwajcaria ma wiele cech, dzięki którym nie można uciec od porównań do zdecentralizowanego spojrzenia na świat. System polityczny jest oparty na bezpośredniej kontroli obywateli oraz etosie praw jednostki. W połączeniu ze szwajcarską neutralnością, przyjaznym podejściu do biznesu oraz niespotykanej nigdzie ochronie poufności i finansów, Szwajcaria może skutecznie przyciągać projekty z obszaru kryptowalut.

  Przenieś firmę do Szwajcarii

  Admiral Tax od lat oferuje swoim klientom usługi private bankingu w Szwajcarii. Szwajcarskie banki przechowują około 30% światowych depozytów prywatnych, a sama Szwajcaria jest jednym z głównych centrów finansowych na świecie. Tajemnica bankowa to jeden z fundamentów szwajcarskiego systemu bankowego, który składa się na ponad 10% PKB Szwajcarii. Oferujemy kompleksową pomoc w założeniu prywatnego konta w Szwajcarii. Wychodząc naprzeciw dynamicznemu rozwojowi projektów blockchain - pomagamy także założyć spółkę w kantonie Zug. Doświadczeni doradcy podatkowi Admiral Tax pomogą w skompletowaniu niezbędnych dokumentów oraz wypełnieniu wniosków. Osobom prywatnym handlującym kryptowalutami polecamy brytyjską spółkę LTD (limited). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat korzyści z prowadzenia firmy w Szwajcarii – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.

  Dynamiczny rozwój technologii blockchain oraz kryptowalut  nie podlega dyskusji. Technologie, które mogą zmienić funkcjonowanie wielu gałęzi codziennego życia stały się strategiczną częścią rozwoju niewielkiego miasteczka...

  Czytaj dalej
 • Wyrok NSA w sprawie handlu kryptowalutami – nawet 32% podatku
  Wyrok NSA w sprawie handlu kryptowalutami - nawet 32% podatku
  Dochody z handlu kryptowalutami należy rozliczać jak przychody z praw majątkowych. Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygnął spór o opodatkowanie przychodów uzyskanych z handlu kryptowalutami. Oznacza to konieczność rozliczania się wg skali podatkowej, co grozi nawet 32% podatkiem od dochodów. Wyrok zapadł po rozpatrzeniu przez NSA sprawy podatnika, który dokonywał transakcji na rynku kryptowalut i nie powiadomił o tym Urzędu Skarbowego. W złożonej interpretacji Urząd Skarbowy wyjaśniał, że podatek ma być zaś obliczony na zasadach ogólnych, czyli według skali podatkowej. Nie zgodził się, by do rozliczania handlu kryptowalutami zastosować 19-procentowy ryczałt z art. 30a ust. 1 pkt 3 ustawy o PIT. Wyrok jest prawomocny. Pełna treść orzeczenia NSA dostępna jest tutaj, natomiast interpretacja zapytania podatnika rozpatrywana przez WSA tutaj.

  Podatek od kryptowalut w Wielkiej Brytanii - spółka Limited

  W związku z niekorzystnymi przepisami polskiego ustawodawcy rozwiązaniem dla handlujących kryptowalutami jest działalność w Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania dla celów podatkowych traktuje kryptowaluty jak każdą inną walutę obcą. To jakim podatkiem zostanie opodatkowany zysk z kryptowalut, zależy od okoliczności. Zasady opodatkowania przedstawia raport wydany przez brytyjski urząd podatkowy (Revenue and Customs Brief 9 (2014): Bitcoin and other cryptocurrencies) skierowany do osób handlujących kryptowalutami, posiadaczy kopalni kryptowalut, giełd oraz firm akceptujących kryptowaluty jako formę płatności. W przypadku spółek limited, które czerpią przychody z tytułu obrotu kryptowalutami, zyski z tytułu sprzedaży kryptowalut (wymiany na funty) są wliczane do przychodów spółki i opodatkowane standardowym podatkiem w wysokości 19% (Corporation Tax). Pod względem podatkowym, jest to korzystniejsze niż obrót kryptowalutami przez osoby prywatne. Spółka może także rozliczyć ewentualne straty oraz wliczyć koszty poniesione w związku z handlem kryptowalutami. Brytyjski system pozwala także w pełni legalnie rozliczać dochody z tytułu tzw. kopania kryptowalut. Poza uregulowanymi kwestiami podatkowymi w odniesieniu do działalności związanej z kryptowalutami, spółki limited oferują szereg innych korzyści. Dyrektorom spółek oraz pracownikom przypada 11 500 GBP dochodów wolnych od opodatkowania (od 19 kwietnia 2018 kwota wzrasta do 11 850 funtów), dodatkowo koszty ubezpieczenia społecznego są dużo niższe od polskiego ZUSu i naliczane są dopiero po przekroczeniu 8164 GBP dochodu rocznie. Właściciel spółki ma jeszcze więcej możliwości wypłacania środków ze spółki bez opodatkowania - więcej na ten temat w tym artykule. Jak widać dzięki możliwości odliczenia pensji Dyrektora oraz dodatkowych kosztów możemy wypłacić ponad 60 000 złotych z handlu kryptowalutami bez jakiegokolwiek podatku. Z tych powodów coraz więcej inwestorów oraz osób prowadzących działalność w branży kryptowalut zakłada firmy w Wielkiej Brytanii. Najlepszą formą działalności dla handlu kryptowalutami jest brytyjska spółka Limited (LTD).

  Nie płać podatku od sprzedaży kryptowalut

  Eksperci Admiral Tax przygotowali rozwiązanie podatkowe, dzięki któremu inwestorzy rynku kryptowalut, spełniający określone wymogi, mogą uniknąć zapłaty podatku dochodowego. Istnieje możliwość obniżenia podatku od sprzedaży kryptowalut do 0%! Nie zwlekaj – już dziś skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax i nie płać podatku od kryptowalut.  

  Dochody z handlu kryptowalutami należy rozliczać jak przychody z praw majątkowych. Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygnął spór o opodatkowanie przychodów uzyskanych z handlu kryptowalutami. Oznacza to...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze