Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

VAT w Polsce kontra VAT w Anglii.

VAT w Polsce kontra VAT w Anglii.

Firma w UKPolskie piekiełko

Karuzela pod tytułem „polskie prawo podatkowe” kręci się w najlepsze, a to dzięki kolejnej nowelizacji proponowanej przez naszych rządzących. Tym razem chodzi o projekt z dnia 22 września br., dotyczący zmian podatku VAT. Tylko czy owe zmiany ucieszą polskich przedsiębiorców? Czy może nadal lepszą opcją będzie działalność gospodarcza w Wielkiej Brytanii – kraju będącym wciąż niemalże wzorcowym środowiskiem pod względem atrakcyjności dla prowadzenia biznesu?

 

Czemu służy podatek VAT?

VAT (Value Added Tax), czyli podatek od wartości dodanej, należy do kategorii tzw. podatków pośrednich. Jest on najważniejszym źródłem dochodów budżetowych państwa, a zatem wpływy z jego tytułu stanowią o gospodarczej stabilności kraju, umożliwiając mu realizowanie zadań z zakresu polityki społecznej oraz finansowania tzw. sfery budżetowej (oświata, służba zdrowia, edukacja, obronność). Z tejże przyczyny ustawodawca tworzący prawo podatkowe musi w przypadku VAT zachować szczególną ostrożność. Po pierwsze, należy określić jego stawkę; nie może być ona zbyt niska, aby nie ucierpiał budżet, ale nie może też być zbyt wysoka, ponieważ wtedy uderzy w przedsiębiorców.

Po drugie, VAT musi być sprawnie i skutecznie ściągany, żeby zapewnić stabilne i regularne wpływy do budżetu, umożliwiające następnie precyzyjne planowanie redystrybucji pozyskanych środków. I właśnie tutaj pojawia się największy problem: otóż podatek VAT pobierany jest na każdym etapie obrotu towarami lub usługami, przy jednoczesnym założeniu, że dana czynność nie może być opodatkowana dwukrotnie (a już w ogóle wielokrotnie). Taką sytuację ma wykluczyć możliwość odliczenia podatku VAT pobranego na wcześniejszych etapach obrotu. Jeżeli zatem przepisy konkretnego kraju nie określą precyzyjnie zasad ściągania oraz odliczania VAT, tworząc tzw. „luki prawne”, z pewnością dojdzie do sytuacji, w której część należnej budżetowi kwoty nie zostanie mu zapłacona. To właśnie dzieje się w Polsce od roku 2008; stale wzrasta różnica pomiędzy dochodem należnym państwu z tytułu podatku VAT, a dochodem realnie uzyskanym.

Właśnie to zjawisko stało się najważniejszym katalizatorem przemian, jakie zakłada wrześniowa nowelizacja. Tylko czy owe przemiany wiążą się z wymiernymi korzyściami dla płatników VAT? Czy też może w dalszym ciągu, ze względów prostszych procedur podatkowych, korzystniejsza będzie rejestracja firmy w Szkocji, Walii lub Anglii?

 

Załóż firmę w UK i sprzedawaj usługi bez VAT.

 

Polska nowelizacja. Kontrowersje.

Niestety, jeżeli w umyśle jakiegokolwiek przedsiębiorcy rozbłysła choćby na moment „Nowa nadzieja”, że na skutek wprowadzanych zmian będzie taniej i prościej, to czeka go rozczarowanie. I to spore…

Po pierwsze, wcale nie będzie taniej. Dotychczasowe stawki VAT, wynoszące 8 i 23%, które miały zostać obniżone do końca 2016 roku, utrzymają się aż do… 31 grudnia 2018! Oznacza to, że przedsiębiorcy będą płacić dotychczasowy, podwyższony VAT, jeszcze ponad dwa lata! Rząd tłumaczy taką decyzją ewentualnymi stratami, które w przypadku obniżenia VAT o 1% kosztowałyby państwo około 7,5 miliarda złotych rocznie. Ale czy to oznacza, że po 2018 roku już tak nie będzie? Tłumacząc opóźnienie obniżenia stawki podatku ewentualnymi stratami, można ten krok odwlekać w nieskończoność. Tyle że wtedy nie będzie się można dziwić, że polscy biznesmeni zmienią rezydencję podatkową na brytyjską, a spółkę z. o.o. na spółkę LTD.

Po drugie natomiast płatnicy VAT nie tylko nie odniosą korzyści, ale też mogą oni jeszcze ponieść w związku z tym realne straty. Chodzi tu o mocno problematyczne rozwiązanie, mające w założeniu uszczelnić system podatkowy i zwiększyć skuteczność ściągalności VAT – u.

Generalnie polega ono na tym, że „…nowy mechanizm miałby pozwalać organom na wstrzymanie zwrotu podatku na czas, który obejmowałby sprawdzenie rozliczenia podatku, rozliczeń innych podmiotów biorących udział w obrocie, który jest przedmiotem rozliczenia podatnika, a także sprawdzenie zgodności rozliczeń z faktycznym przebiegiem danej transakcji. Jednocześnie nie przewidziano regulacji, które warunkowałyby odliczenia podatku przez podatnika od zachowań/rozliczeń podmiotów, o których udziale w obrocie danym towarem nie wiedział oraz nie miał możliwości ich zweryfikowania…” (podatki.biz)

 

Dlaczego warto przenieść biznes do UK jeszcze przez Brexitem?

 

I tutaj właśnie leży problem. Otóż może się zdarzyć, że podmiot, któremu słusznie będzie się należał zwrot podatku VAT, nie otrzyma go, dopóki organy kontroli państwowej nie zakończą kontroli działalności innych podmiotów biorących udział w obrocie, nawet takich, z którymi nie kontaktował się on bezpośrednio. A zatem przedsiębiorca będzie finansowo zależny po pierwsze od swoich kontrahentów, za których działania nie jest przecież odpowiedzialny, a po drugie od organów państwa, których nie wiążą żadne terminy co do momentu zakończenia kontroli i wypłaty należnego zwrotu. W praktyce polski przedsiębiorca będzie poszkodowany na dwa sposoby:

 • finansowy, jako że wartość zwrotu należnego podatku VAT, którego stawki to 8 i 23% to kwoty stosunkowo wysokie, a więc ich brak może negatywnie wpłynąć na kondycję finansową firmy, uniemożliwiając podejmowanie kolejnych inwestycji
 • logistyczny, ciężko bowiem planować biznesowe posunięcia w sytuacji, w której przedsiębiorca nie zna terminu, kiedy to zwrot VAT – u zasili konto jego firmy, umożliwiając podejmowanie nowych inwestycji…

Tak więc po raz kolejny rodzimy przedsiębiorca został postawiony w sytuacji, w której najlepszym wyjściem jest… działalność gospodarcza w Wielkiej Brytanii.

 

Dlaczego lepiej w UK?

Nie od dzisiaj wiadomo, że Wielka Brytania to Mekka dla przedsiębiorców. Na jej renomę składa się kilka czynników, z których tutaj przyjrzymy się tym podatkowym…

Przede wszystkim podatki w Wielkiej Brytanii są bardziej adekwatne do zarobków przedsiębiorców, a to dzięki rozsądnie założonym progom podatkowym. Do tego VAT w Anglii podzielony jest na trzy stawki, z których najwyższa i tak jest niższa niż polska stawka 23% (VAT w Anglii: 20%, 5%, 0%). Ponadto brytyjska kadra urzędnicza działa na korzyść, a nie na szkodę przedsiębiorców, wychodząc z słusznego założenia, że biznesmen powinien pracować i zarabiać, a nie tracić czas i pieniądze na długie i skomplikowane rozliczenia. Najwyraźniej o tym właśnie elemencie zapomnieli polscy politycy, karząc przedsiębiorcom czekać przez nieokreślony czas na zwrot podatku VAT, uzależniając go dodatkowo od innych podmiotów gospodarczych, z którymi nieszczęsny podatnik współpracował.

Należy też wspomnieć o przemawiającej na korzyść podatków w Wielkiej Brytanii kwocie wolnej od podatku, mającej od 2017 roku wynosić 11 000 GBP, co w przeliczeniu na złotówki daje około 60 000 zł! Nasza kwota, wynosząca 3091 zł, wygląda wręcz żałośnie…

Jest jeszcze jedna kwestia, bardzo ważna, świadcząca o tym, że rejestracja firmy w Szkocji, Walii lub Anglii jest doskonałym wyborem, a właściciel spółki LTD będzie miał się o wiele lepiej niż właściciel spółki z o.o. Chodzi tu o stabilność.

 

Zobacz jak polski biznes ucieka na Maltę i płaci tam 1% podatku.

 

Otóż stabilność systemu prawnego, w tym oczywiście prawa podatkowego (obok przejrzystości i spójności stabilność jest jedną z najważniejszych cech tzw „dobrego prawa”), przyciąga przedsiębiorców nawet bardziej niż niskie stawki podatkowe. Zapobiega bowiem częstym i radykalnym zmianom, pozwalając na długofalowe i precyzyjne planowanie posunięć biznesowych bez ryzyka, że z miesiąca na miesiąc staną się one po prostu nieaktualne. Taką właśnie cechą może pochwalić się prawo brytyjskie. Podlega ono oczywiście zmianom, ale nie są one ani zbyt częste, ani zbyt radykalne, a kiedy już do nich dochodzi, to działają one na korzyść adresata (np. podniesienie kwoty wolnej od podatku lub progów podatkowych).

 

Tymczasem w Polsce.

Nowelizacja za nowelizacją. Jedna jeszcze nie weszła w życie, a już w kolejce czeka następna. Najpierw reforma składek na ZUS, które i tak znikną, zastąpione przez jednolity podatek łączący składki na ZUS, NFZ i podatek PIT. Potem reforma CIT i reforma VAT, która po pierwsze go nie obniża, a po drugie uderza finansowo i logistycznie w przedsiębiorcę. Do tego dowiadujemy się, że część założeń reformy wejdzie w życie z opóźnieniem. Nieszczęśni polscy przedsiębiorcy marnieją w oczach, ponieważ nie wiedzą ile, kiedy i jakiego rodzaju podatki będą płacić, ani też nie mają pojęcia, na jakich zasadach i w jakich terminach otrzymają oni należny zwrot VAT – u. Dodatkowo, kto zagwarantuje, że w przypadku porażki w przyszłych wyborach obecnej opcji politycznej i objęcia władzy przez opozycję, nie będziemy mieć do czynienia z kolejną serią nowelizacji?

Niestety, wszyscy, z rządzącymi na czele, muszą się liczyć z faktem, że coraz więcej rodzimych firm będzie szukać siedziby za granicą; będzie rejestrować spółki w Walii, Szkocji, Anglii, a co za tym idzie płacić podatki w Wielkiej Brytanii i przyczyniać się do wzrostu jej dobrobytu.

A w Polsce… ostatni zgasi światło.

Masz pytania? Zapytaj naszych ekspertów.

Autor: B. Fuchs, Admiral Tax

Oceń ten post
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polskie absurdy prowadzenia firmy nad Wisłą
  Polskie absurdy prowadzenia firmy nad Wisłą
  Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy zakończyła pracę nad nowym Kodeksem pracy. Jego powstawaniu towarzyszyły olbrzymie emocje - nic dziwnego, skoro niektóre z propozycji Komisji tworzyły absurdalne sytuacje dla pracodawców. Pełna treść zmian nie jest znana opinii publicznej, ale jedno jest pewne - na polskich przedsiębiorców spadną kolejne utrudnienia. "Prowadzenie biznesu w Polsce nie należy do najłatwiejszych czynności, przedsiębiorcy stają przed kolejnymi negatywnymi zmianami mającymi wpływ na ich biznes. Inne europejskie państwa -  jak Wielka Brytania czy Irlandia - od lat prezentują odmienne podejście oparte na przyjaznym podejściu do biznesu i braku biurokracji. Proponowane zmiany będą prowadzić do patologii na rynku pracy i odpływu polskich przedsiębiorców za granicę" - komentuje Agnieszka Moryc, Dyrektor Zarządzająca Admiral Tax.

  Zmiany w Kodeksie pracy

  Jedna z propozycji Komisji Kodyfikacyjnej dotyczyła możliwości rozwiązania umowy z pracownikiem. Zdaniem Komisji rozwiązaniu umowy powinno towarzyszyć zaproponowanie pracownikowi innego stanowiska, które odpowiadać będzie jego kwalifikacjom. W założeniu ma to wzmocnić pozycję pracownika, ale realizacja tych postulatów może okazać się dla wielu firm niewykonalna. Propozycja zakłada, że pracodawca nie będzie mógł w prosty sposób zakończyć współpracy (po wcześniejszym upływie okresu wypowiedzenia), lecz będzie musiał znaleźć mu nowe zajęcie w tej samej firmie. Nowe stanowisko musi odpowiadać kwalifikacjom i umiejętnościom pracownika, nie może stanowić degradacji i być "karą". Ponadto projekt zakłada, że pracodawca ma obowiązek poinformować pracownika o zamiarze zwolnienie go i wysłuchania w obecności świadka (dziś wystarczy wręczenie wypowiedzenia, a jeśli pracownik jest członkiem związku zawodowego, pracodawca musi przeprowadzić konsultacje). Największa rewolucja ma dotyczyć wprowadzenia przymusu pracy etatowej z jednoczesnym zakazem wykonywania pracy na umowach cywilno-prawnych dla tego samego pracodawcy (umowa o dzieło, umowa zlecenie). Alternatywą dla umowy o pracę będzie możliwość wykonywania niektórych prac na podstawie samozatrudnienia, co wiąże się z koniecznością zakładania działalności i opłacania wysokich składek, co i tak dla wielu osób wydaje się sensowną alternatywną, gdyż daje możliwość także przeniesienia swoich usług do innego kraju. Dla niektórych grup zawodowych (np. artystów) likwidacja umów cywilno-prawnych pozbawia ich narzędzia prawnego pozwalającego na realizację wielu dzieł dla różnych podmiotów. Nic dziwnego, że pierwsi z nich już decydują się na przeniesienie swoich biznesów za granicę, czego najlepszym przykładem jest Michał Wiśniewski. W wywiadzie dla Admiral Tax Michał przyznał, że "Wielka Brytania jest dla niego synonimem wolności biznesowej". Cały wywiad znajdziesz tutaj. Jak widać prowadzenie firmy w Polsce jest zadaniem trudnym i wymagającym. Na szczęście obowiązujące przepisy i swoboda świadczenia usług pozwalają polskim obywatelom na prowadzenie biznesu w całej Europie, w przyjaznych warunkach, bez zbędnej biurokracji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przeniesienia firmy za granicę – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.  

  Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy zakończyła pracę nad nowym Kodeksem pracy. Jego powstawaniu towarzyszyły olbrzymie emocje - nic dziwnego, skoro niektóre z propozycji Komisji tworzyły absurdalne...

  Czytaj dalej
 • Szwajcaria – raj dla kryptowalut
  Szwajcaria - raj dla kryptowalut
  Dynamiczny rozwój technologii blockchain oraz kryptowalut  nie podlega dyskusji. Technologie, które mogą zmienić funkcjonowanie wielu gałęzi codziennego życia stały się strategiczną częścią rozwoju niewielkiego miasteczka Zug w Szwajcarii. To tutaj siedziby ma wiele projektów fin-tech oraz takie projekty znane ze świata kryptowalut jak Ethereum, ShapeShift, Xapo. Niskie podatki i preferencyjne warunki przyciągnęły wielomilionowy kapitał i innowacyjne projekty z całego świata, czyniąc z tego rejonu Szwajcarii "dolinę kryptowalut". W obliczu wzmożonego zainteresowania kryptowalutami rządy wielu państw zwiększają regulacje lub całkowicie zakazują handlu kryptowalutami. Podobnie sprawa ma się w Polsce, gdzie największe giełdy kryptowalut zostały wpisane na listę ostrzeżeń KNF, a Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok oznaczający konieczność zapłaty nawet 32% podatku od handlu kryptowalutami w Polsce. W przeciwieństwie do Polski, inne europejskie kraje jak Szwajcaria czy Gibraltar otwierają się na innowacyjne projekty. "Dynamiczny rozwój kryptowalut oraz technologii blockchain jest dużym wyzwaniem dla rządzących. Rewolucja dzieje się na naszych oczach, a my jako Admiral Tax uczestniczymy w niej od samego początku doradzając w kwestiach podatkowych prywatnym inwestorom. Szwajcaria dzięki  preferencyjnym warunkom jest najstabilniejszym miejscem w Europie do prowadzenia tego typu projektów." - podsumowuje Agnieszka Moryc, Dyrektor Zarządzająca Admiral Tax. Szwajcaria nie po raz pierwszy obiera odmienny kurs. Kraj kojarzony z private bankingiem w prawdziwym wydaniu, od lat gwarantujący pełne bezpieczeństwo sektora finansowego oraz niespotykaną nigdzie dyskrecję widzi ogromny potencjał w rynku kryptowalut. Zug, miasteczko położone nad jeziorem Zug, liczące mniej niż 30 000 mieszkańców umożliwia swoim mieszkańcom zapłatę podatków komunalnych poprzez kryptowaluty.

  Szwajcaria - niskie podatki i ponad 550 mln USD zebrane w ICO's

  Dzięki niskim podatkom w Zug działa kilkanaście firm z branży fin-tech oraz wiele projektów opartych o technologię blockchain. To tutaj swoją siedzibę ma m.in. druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji (68 mld USD). Według danych zebranych przez Financial Times Szwajcaria staje się jednym z liderów na rynku kryptowalut i wprowadza oferty publiczne oparte o kryptowaluty (ICO). W okresie od stycznia do października 2017 r. całkowita wartość tych ofert publicznych wyniosła 550 mln dolarów, czyli 12 razy więcej niż w Polsce (45 mln dol.). ICO więcej wyniosły tylko w USA - 580 mln dol. Warto dodać, że Szwajcarski Organ ds. Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA) w październiku 2017 roku wydał licencję dla pierwszej giełdy kryptowalut, która ma działać w zgodzie z najwyższymi szwajcarskimi standardami finansowymi. Giełda ma współgrać ze szwajcarskimi przepisami  odnośnie prania brudnych pieniędzy oraz znajomości tożsamości klientów (KYC). Giełda będzie nadzorowana przez FINMA aby upewnić się, że wszystkie zasady są przestrzegane. W obliczu komunikatów KNF nt. polskich giełd kryptowalut Szwajcaria jest bezpiecznym miejscem do prowadzenia podobnych projektów w zgodzie z prawem, bez ryzyka wypowiedzenia rachunków bankowych i zamrożenia środków klientów. Firmy z branży finansowej oraz innowacyjne projekty oparte o blockchain wybrały kanton Zug jako miejsce prowadzenia działalności ze względu na preferencyjne stawki podatkowe (bardzo niskie podatki, negocjowane indywidualnie z przedsiębiorcą) oraz elastyczne, liberalne podejście do rynku kryptowalut. Szwajcaria od lat zabiega o zagranicznych inwestorów i ich kapitał. Jak pokazuje historia Szwajcaria ma wiele cech, dzięki którym nie można uciec od porównań do zdecentralizowanego spojrzenia na świat. System polityczny jest oparty na bezpośredniej kontroli obywateli oraz etosie praw jednostki. W połączeniu ze szwajcarską neutralnością, przyjaznym podejściu do biznesu oraz niespotykanej nigdzie ochronie poufności i finansów, Szwajcaria może skutecznie przyciągać projekty z obszaru kryptowalut.

  Przenieś firmę do Szwajcarii

  Admiral Tax od lat oferuje swoim klientom usługi private bankingu w Szwajcarii. Szwajcarskie banki przechowują około 30% światowych depozytów prywatnych, a sama Szwajcaria jest jednym z głównych centrów finansowych na świecie. Tajemnica bankowa to jeden z fundamentów szwajcarskiego systemu bankowego, który składa się na ponad 10% PKB Szwajcarii. Oferujemy kompleksową pomoc w założeniu prywatnego konta w Szwajcarii. Wychodząc naprzeciw dynamicznemu rozwojowi projektów blockchain - pomagamy także założyć spółkę w kantonie Zug. Doświadczeni doradcy podatkowi Admiral Tax pomogą w skompletowaniu niezbędnych dokumentów oraz wypełnieniu wniosków. Osobom prywatnym handlującym kryptowalutami polecamy brytyjską spółkę LTD (limited). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat korzyści z prowadzenia firmy w Szwajcarii – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.

  Dynamiczny rozwój technologii blockchain oraz kryptowalut  nie podlega dyskusji. Technologie, które mogą zmienić funkcjonowanie wielu gałęzi codziennego życia stały się strategiczną częścią rozwoju niewielkiego miasteczka...

  Czytaj dalej
 • Wyrok NSA w sprawie handlu kryptowalutami – nawet 32% podatku
  Wyrok NSA w sprawie handlu kryptowalutami - nawet 32% podatku
  Dochody z handlu kryptowalutami należy rozliczać jak przychody z praw majątkowych. Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygnął spór o opodatkowanie przychodów uzyskanych z handlu kryptowalutami. Oznacza to konieczność rozliczania się wg skali podatkowej, co grozi nawet 32% podatkiem od dochodów. Wyrok zapadł po rozpatrzeniu przez NSA sprawy podatnika, który dokonywał transakcji na rynku kryptowalut i nie powiadomił o tym Urzędu Skarbowego. W złożonej interpretacji Urząd Skarbowy wyjaśniał, że podatek ma być zaś obliczony na zasadach ogólnych, czyli według skali podatkowej. Nie zgodził się, by do rozliczania handlu kryptowalutami zastosować 19-procentowy ryczałt z art. 30a ust. 1 pkt 3 ustawy o PIT. Wyrok jest prawomocny. Pełna treść orzeczenia NSA dostępna jest tutaj, natomiast interpretacja zapytania podatnika rozpatrywana przez WSA tutaj.

  Podatek od kryptowalut w Wielkiej Brytanii - spółka Limited

  W związku z niekorzystnymi przepisami polskiego ustawodawcy rozwiązaniem dla handlujących kryptowalutami jest działalność w Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania dla celów podatkowych traktuje kryptowaluty jak każdą inną walutę obcą. To jakim podatkiem zostanie opodatkowany zysk z kryptowalut, zależy od okoliczności. Zasady opodatkowania przedstawia raport wydany przez brytyjski urząd podatkowy (Revenue and Customs Brief 9 (2014): Bitcoin and other cryptocurrencies) skierowany do osób handlujących kryptowalutami, posiadaczy kopalni kryptowalut, giełd oraz firm akceptujących kryptowaluty jako formę płatności. W przypadku spółek limited, które czerpią przychody z tytułu obrotu kryptowalutami, zyski z tytułu sprzedaży kryptowalut (wymiany na funty) są wliczane do przychodów spółki i opodatkowane standardowym podatkiem w wysokości 19% (Corporation Tax). Pod względem podatkowym, jest to korzystniejsze niż obrót kryptowalutami przez osoby prywatne. Spółka może także rozliczyć ewentualne straty oraz wliczyć koszty poniesione w związku z handlem kryptowalutami. Brytyjski system pozwala także w pełni legalnie rozliczać dochody z tytułu tzw. kopania kryptowalut. Poza uregulowanymi kwestiami podatkowymi w odniesieniu do działalności związanej z kryptowalutami, spółki limited oferują szereg innych korzyści. Dyrektorom spółek oraz pracownikom przypada 11 500 GBP dochodów wolnych od opodatkowania (od 19 kwietnia 2018 kwota wzrasta do 11 850 funtów), dodatkowo koszty ubezpieczenia społecznego są dużo niższe od polskiego ZUSu i naliczane są dopiero po przekroczeniu 8164 GBP dochodu rocznie. Właściciel spółki ma jeszcze więcej możliwości wypłacania środków ze spółki bez opodatkowania - więcej na ten temat w tym artykule. Jak widać dzięki możliwości odliczenia pensji Dyrektora oraz dodatkowych kosztów możemy wypłacić ponad 60 000 złotych z handlu kryptowalutami bez jakiegokolwiek podatku. Z tych powodów coraz więcej inwestorów oraz osób prowadzących działalność w branży kryptowalut zakłada firmy w Wielkiej Brytanii. Najlepszą formą działalności dla handlu kryptowalutami jest brytyjska spółka Limited (LTD).

  Nie płać podatku od sprzedaży kryptowalut

  Eksperci Admiral Tax przygotowali rozwiązanie podatkowe, dzięki któremu inwestorzy rynku kryptowalut, spełniający określone wymogi, mogą uniknąć zapłaty podatku dochodowego. Istnieje możliwość obniżenia podatku od sprzedaży kryptowalut do 0%! Nie zwlekaj – już dziś skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax i nie płać podatku od kryptowalut.  

  Dochody z handlu kryptowalutami należy rozliczać jak przychody z praw majątkowych. Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygnął spór o opodatkowanie przychodów uzyskanych z handlu kryptowalutami. Oznacza to...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze