Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Singapurze

Spółka offshore w Singapurze

15-procentowa stawka podatkowa? A może jej redukcja do 0 %? Taka bajka jest możliwa w Singapurze. Spółki zakładane w tym miejscu raczej nie mają na co narzekać. Singapur, będący jednym z największych centrów biznesowych świata oraz liderem w dziedzinie technologii i infrastruktury, może okazać się świetną lokalizacją na rejestrację Twojej działalności.

Założenie spółki offshore w Singapurze jest polecane szczególnie dla firm związanych z handlem oraz holdingiem, choć atrakcyjne warunki podatkowe mogą przyciągnąć tam przedsiębiorcę działającego w niemal każdej branży.

Kuszące wydają się możliwości, jakie zagranicznym biznesmenom daje Singapur. Przede wszystkim zachęca możliwość obniżenia 17-procentowego podatku do 15 % w ramach kampanii International Headquarters Award (IHQ). Innym projektem jest Global Trader Programme, skierowany do firm zajmujących się handlem regionalnym i międzynarodowym o obrocie powyżej 100 mln dolarów. Dla tych, którzy z takimi gigantami mierzyć się nie chcą, interesujący może wydać się program Rady Rozwoju Gospodarczego Singapuru (Economic Development Board), która uznaje pewne sektory gospodarki za niewystarczająco rozwinięte, a więc szczególnie pożądane i priorytetowe dla regionu. Firmy działające w takich branżach mogą liczyć na ulgi podatkowe nawet przez 15 lat działalności.

Według systemu podatkowego w Singapurze CIT (podatek dochodowy od osób prawnych) dla podmiotów zagranicznych wynosi 8,5 % przy dochodzie poniżej 300.000 SGD oraz 17% powyżej tej kwoty. VAT wynosi tutaj 5 %, ale nie jest stosowany do eksportu. Dywidendy pochodzące ze źródeł zagranicznych nie są opodatkowane, nie ma także podatku od dochodów kapitałowych. Przedsiębiorca, który nie chce płacić podatku od towarów i usług musi sam wykazać, że transakcja została przeprowadzona poza Singapurem.

Najczęściej zakładaną formą działalności jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Do jej założenia wystarczy adres rejestracyjny na terenie Singapuru, który może zapewnić Ci wirtualne biuro. Księgowość firmy powinna być prowadzona przez certyfikowanego księgowego, a deklaracje podatkowe należy składać raz w miesiącu.

Singapur nie wymaga żadnego początkowego kapitału zakładowego. Firmy zajmujące się finansami, bankowością, księgowością, czy grami losowymi powinny uzyskać specjalne zezwolenie na prowadzenie tego typu działalności. Każde przedsiębiorstwo zarejestrowane w Singapurze musi działać legalnie w świetle prawa lokalnego, a także poza jego granicami.

Każdego roku należy przedłużyć swoją działalność, dokonując tzw. odnowienia spółki. Wiąże się to z ponownym powołaniem organów przedsiębiorstwa oraz dokonaniem opłaty skarbowej.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Spółka offshore w Singapurze
Tytuł
Spółka offshore w Singapurze
Opis
15-procentowa stawka podatkowa? A może jej redukcja do 0 %? Taka bajka jest możliwa w Singapurze. Spółki zakładane w tym miejscu raczej nie mają na co narzekać. Singapur, będący jednym z największych centrów biznesowych świata oraz liderem w dziedzinie technologii i infrastruktury, może okazać się świetną lokalizacją na rejestrację Twojej działalności.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg podatkowych, nie musi dodatkowo płacić podatku w Polsce, nawet jeśli pozostaje polskim rezydentem podatkowym. (więcej…)

  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg...

  Czytaj dalej
 • Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem podmiotów powiązanych są spółki matki i ich zagraniczne lub krajowe spółki córki. Przy takich transakcjach, obowiązują specjalne ceny transferowe podlegające różnym regulacjom prawnym, innym niż transakcje przeprowadzane przez podmioty niepowiązane. Jakie zatem cechy charakterystyczne jednostki gospodarczej wpływają na uznanie jej za podmiot powiązany i w jakich dokładnie sytuacjach zastosowanie znajdują ceny transferowe? (więcej…)

  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem...

  Czytaj dalej
 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo