Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Ras al Khaimah

Spółka offshore w Ras al Khaimah

Należący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Ras Al-Khaimah jest najbardziej liberalnym pośród emiratów. Polityka i system podatkowy tej lokalizacji przyciągają tu przedsiębiorców z całego świata. Jest to stosunkowo młoda jurysdykcja offshore, ale dzięki korzyściom, jakie zapewnia, staje się coraz większym konkurentem dla Dubaju.

Korzyści

Elastyczny system podatkowy oraz sprzyjające warunki gospodarcze sprawiają, że zagraniczni inwestorzy często wybierają Ras Al-Khaimah na miejsce rejestracji swojej spółki. Akcje firmy można emitować na okaziciela, a dane dyrektorów znajdują się w rejestrze tajnym, co zapewnia poufność.

System podatkowy i księgowość

W Ras Al-Khaimah nie istnieje podatek dochodowy od osób prawnych. Nie ma także podatku od zysku. Należy jednak pamiętać, że spółki offshore zakładane w tej lokalizacji nie są rezydentami podatkowymi Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a więc nie mogą liczyć na korzyści wynikające z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Nie ma konieczności prowadzenia księgowości firmy, choć niektóre banki wymagają sporządzania rocznych zeznań finansowych.

Rodzaj i nazwa spółki

Spółka IBC (International Business Company – międzynarodowe spółki handlowe) jest najczęściej zakładanym typem działalności w Ras Al-Khaimah. Przedsiębiorstwo założone w takiej formie nie może prowadzić działalności na terenie ZEA. Adres rejestracyjny można zdobyć korzystając z usług biura wirtualnego. W nazwie spółki powinno zostać użyte jedno ze słów „Limited” lub „Incorporated”, ewentualnie odpowiedni skrót „Ltd”/„Inc”. Użycie słów takich jak: „bank”, „trust”, „insurance”, „security” , „royal” w nazwie spółki, wymaga uzyskania specjalnego zezwolenia.

Zakładanie spółki

Założenie spółki IBC zajmuje około 2 tygodni od momentu złożenia wniosku. Składając aplikację, należy również przedłożyć następujące dokumenty: potwierdzenie tożsamości (potwierdzona notarialnie kopia ważnego paszportu), potwierdzenie adresu zamieszkania (np. faktura za media zawierając ważne dane adresowe, nie starsza niż 3 miesiące), opinia bankowa (najlepiej w języku angielskim, wystawiona nie dłużej niż na 3 miesiące przed dniem składania dokumentów). W Ras Al-Khaimah nie ma wymagań dotyczących minimalnego kapitału zakładowego.

Struktura spółki

Spółka zarejestrowana w Ras Al-Khaimah musi posiadać przynajmniej jednego członka zarządu o dowolnej narodowości. Warto jednak pamiętać, że aby spółka nie została uznana za rezydenta podatkowego Polski, większość dyrektorów powinna być obywatelami emiratów. Dyrektorem może być także osoba prawna. Obowiązkowe jest powołanie sekretarza i posiadanie przynajmniej jednego udziałowca.Dane dyrektorów i udziałowców są utajnione, ale dostępne dla odpowiednich organów władzy. Możliwe jest wyemitowanie akcji na okaziciela i ukrycie rzeczywistego udziałowca (tzw. struktura nominalna), trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że takie rozwiązanie jest relatywnie drogie.

Jesteś zainteresowany spółką w Emiratach? Sprawdź ofertę

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Spółka offshore w Ras al Khaimah
Tytuł
Spółka offshore w Ras al Khaimah
Opis
Należący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Ras Al-Khaimah jest najbardziej liberalnym pośród emiratów. Polityka i system podatkowy tej lokalizacji przyciągają tu przedsiębiorców z całego świata. Jest to stosunkowo młoda jurysdykcja offshore, ale dzięki korzyściom, jakie zapewnia, staje się coraz większym konkurentem dla Dubaju.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo