Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Libanie

Spółka offshore w Libanie

Liban jest państwem azjatyckim ze stolicą w Bejrucie. Przyciąga inwestorów z całego świata dzięki korzystnemu systemowi podatkowemu i atrakcyjnych warunkom gospodarczym. Miejsce dla swoich firm znajdują tu Europejczycy, a także ci, którzy zamierzają wejść na rynki arabskie.

Spółka offshore w Libanie – korzyści

Lokalizacja pozwala na prowadzenie wielu rodzajów działalności. Świetnie sprawdza się w branżach importowo-eksportowych z Bliskim Wschodem. Liban zgodnie z postanowieniami G20 dochowuje tajemnicy bankowej.

System podatkowy i księgowość

Podatek dochodowy od osób prawnych wynosi w Libanie 15 %. Nie ma za to podatku VAT. Spółki zarejestrowane w tej jurysdykcji muszą prowadzić księgowość zgodnie z libańskimi przepisami. Faktury wystawiane są bez podatku.

Rodzaj spółki i branża

Spółkami offshore w Libanie są spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Nie ma ograniczeń co do prowadzonej działalności, jednak obszary związane z inwestycjami, finansami, bankowością, ubezpieczeniami czy transportem lotniczym, wymagają specjalnego zezwolenia. Dodatkowo należy pamiętać, że dziedzina, którą zajmuje się firma, musi być legalna zarówno w Libanie, jak i na obszarze prowadzenia działalności.

Zakładanie spółki

Jeśli spółka jest rejestrowana przez pośrednika, proces trwa około miesiąca. Czas ten skraca się znacznie przy rejestracji bezpośredniej przed notariuszem i trwa wówczas dobę. Minimalny kapitał wynosi 5 mln funtów libańskich, który powinien zostać wpłacony przed zarejestrowaniem spółki.

Struktura spółki

Firma zarejestrowana w Libanie powinna powołać prawnika, który będzie ujawniony w rejestrze publicznym. W niektórych przypadkach konieczne jest także powołanie niezależnych audytorów. Członkowie zarządu i udziałowcy mogą być różnej narodowości.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Spółka offshore w Libanie
Tytuł
Spółka offshore w Libanie
Opis
Liban jest państwem azjatyckim ze stolicą w Bejrucie. Przyciąga inwestorów z całego świata dzięki korzystnemu systemowi podatkowemu i atrakcyjnych warunkom gospodarczym. Miejsce dla swoich firm znajdują tu Europejczycy, a także ci, którzy zamierzają wejść na rynki arabskie.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo