Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Kanadzie

Spółka offshore w Kanadzie

Kanada, drugie co do wielkości państwo świata, okazuje się być świetnym miejscem dla tych, którzy szukają miejsca na rejestrację spółki offshore. Wybierając odpowiednią jurysdykcję, można tam zoptymalizować finanse własnej firmy i obniżyć podatki nawet do 5%.

Korzyści

W przeciwieństwie do typowych, egzotycznych rajów podatkowych, które często budzą negatywne skojarzenia, rejestracja spółki w Kanadzie pozwala na budowanie cenionej marki i zachowanie dobrego imienia firmy. Anonimowość w rejestrach publicznych zapewnia właścicielowi firmy powołanie dyrektora nominowanego.

System podatkowy i księgowość

W niektórych jurysdykcjach można obniżyć podatki do 5%, a w pewnych przypadkach zniwelować je całkowicie. Aby skorzystać z ulg podatkowych, wymagane jest, aby udziałowcem był nierezydent, a działalność spółki była prowadzona poza obszarem Kanady. VAT dotyczy tylko usług lokalnych i zależnie od lokalizacji wynosi 5-15 %. Każda firma jest zobowiązana do prowadzenia księgowości, jednak nie trzeba zgłaszać jej lokalnym władzom.

Forma spółki

Spółką, która przynosi najwięcej możliwości, jeśli chodzi o optymalizację finansową, jest INC.- Incorporated Company, czyli spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z kapitałem. W praktyce nie ma jednak wymogu co do minimalnego kapitału początkowego, a więc aby założyć spółkę tego typu, wystarczy nawet 1 dolar kanadyjski. Firma musi posiadać adres rejestracyjny na terenie Kanady, który można zdobyć, korzystając z usług biura wirtualnego.

Czas założenia spółki

W ciągu 24 godzin można zostać właścicielem spółki offshore, wybierając jedną z już zarejestrowanych firm z gotowej listy. Można również zbudować firmę od podstaw, co wiąże się z dłuższym okresem oczekiwania (około 5-7 dni nie licząc czasu przesyłki pocztowej).

Rodzaj działalności

Kanada jest miejscem, w którym powstają działające na całym świecie firmy holdingowe. Nie ma ograniczeń co do branży, jaką może zajmować się spółka, jednak jeśli wiąże się ona z finansami, ubezpieczeniami, zakładami czy bankowością, wymagane jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia. Każda działalność, jaką prowadzi dana firma musi być legalna na terenie Kanady oraz w miejscu, w którym będzie ona realizowana.

Wznowienie

Każdego roku należy ponownie powołać organy spółki i przedłużyć prowadzoną działalność. Konieczne do tego jest uiszczenie opłaty skarbowej.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Spółka offshore w Kanadzie
Tytuł
Spółka offshore w Kanadzie
Opis
Kanada, drugie co do wielkości państwo świata, okazuje się być świetnym miejscem dla tych, którzy szukają miejsca na rejestrację spółki offshore. Wybierając odpowiednią jurysdykcję, można tam zoptymalizować finanse własnej firmy i obniżyć podatki nawet do 5%.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo