Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Dubaju

Spółka offshore w Dubaju

Należący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Dubaj słynie z niezwykłego bogactwa między innymi za sprawą tworzonych tam sztucznych wysp. Jest to lokalizacja offshore o przejrzystych przepisach, a także strefa wolnego handlu.

Spółka offshore w Dubaju- system podatkowy i księgowość

Spółki zagraniczne w Dubaju są zwolnione z podatków, które są zarezerwowane tylko dla przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem ropy. Nie ma również podatku VAT, a prowadzenie księgowości nie jest wymagane.

Rodzaj i siedziba spółki

W Dubaju odpowiednikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i jednocześnie najpopularniejszą formą działalności jest spółka LLC. Jej siedziba musi znajdować się na terenie Dubaju, a adres powinien widnieć na dokumentach firmy. Najczęstszym rozwiązaniem dla uzyskania adresu jest skorzystanie z usług wirtualnego biura z dedykowanym numerem telefonu.

Zakładanie firmy

W Dubaju nie ma wymagań dotyczących minimalnego kapitału. Założenie spółki trwa dobę, jeśli zdecydujemy się na wybór gotowej spółki z listy. Można również stworzyć firmę „od zera”, wówczas proces rejestracyjny trwa około 15 dni, nie licząc przesyłki pocztowej.

Działalność

Zagraniczne firmy otwierane w Dubaju są najczęściej spółkami holdingowymi. Mogą one posiadać akcje i udziały w innych firmach, a także majątek ruchomy i nieruchomy. Przedsiębiorstwa mogą zajmować się każdą legalną działalnością (branża musi być legalna zarówno w Dubaju, jak i na obszarze prowadzenia usług). Nie można jednak zajmować się branżami związanymi z finansami, zakładami, hazardem online, księgowością bez specjalnego zezwolenia.

Struktura firmy

Zarząd i udziałowcy firmy mogą być różnego pochodzenia. Trzeba pamiętać przy tym, że Dyrektor odpowiada prawnie za firmę (np. za złe prowadzenie księgowości). Aby zachować anonimowość w rejestrach publicznych, powołuje się dyrektorów i udziałowców nominowanych.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Spółka offshore w Dubaju
Tytuł
Spółka offshore w Dubaju
Opis
Należący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Dubaj słynie z niezwykłego bogactwa między innymi za sprawą tworzonych tam sztucznych wysp. Jest to lokalizacja offshore o przejrzystych przepisach, a także strefa wolnego handlu.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo