Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Belize

Spółka offshore w Belize

Na południe od Meksyku znajduje się Belize, którego stolicą jest Belmopan. To jedyne anglojęzyczne państwo Ameryki Środkowej. Główną zaletą, która decyduje o tym, że Belize jest świetną lokalizacją offshore, jest szybkość zakładania spółek w tym miejscu, a także poufność, jaką zapewnia państwo chroniące dane udziałowców spółek.

Należy pamiętać

Belize uznawane jest za jedną z najbardziej elastycznych jurysdykcji offshore na świecie. Ma to swoje zalety i wady. Z jednej strony można liczyć na wiele korzyści dla międzynarodowych spółek, z drugiej, jest to lokalizacja, która budzi silne skojarzenia z rajami podatkowymi. Egzotyczny wizerunek tego miejsca może mieć wpływ na obraz firmy i jej wiarygodność.

System podatkowy i księgowości

Podatek od osób prawnych w Belize wynosi 0%. Nie ma tu również podatku VAT i podatku od spadków, jeśli chodzi o dziedziczenie akcji należących do nierezydentów. W Belize nie ma obowiązku prowadzenia księgowości, jednak aby uniknąć podatku VAT trzeba wykazać, że oferowane usługi lub towary nie zostały wyprodukowane na terenie państwa.

Rodzaj i siedziba spółki

Typem działalności, który najlepiej sprawdza się dla zagranicznych inwestorów jest spółka międzynarodowa (International Business Company IBC). Taka firma musi być zarejestrowana na terenie Belize, a jej adres powinien być umieszczony na papierze firmowym.

Zakładanie spółki

Belize nie określa minimalnego kapitału początkowego spółki. Aby założyć firmę, wystarczy skompletować odpowiednie dokumenty. Okres oczekiwania wynosi bez przesyłki pocztowej 5-7 dni. Można również kupić już zarejestrowaną spółkę, co skraca czas do około 24 godzin.

Prowadzenie spółki

Choć zwyczajowo w przypadku spółek międzynarodowych stosuje się usługi dyrektorów i udziałowców nominowanych, warto zaznaczyć, że w przypadku Belize nazwiska dyrektorów nie są umieszczane w publicznych rejestrach. Każdą działalność należy corocznie wznowić, ponownie powołując organy spółki i dokonując opłaty skarbowej.

Obszar działalności

Spółki zarejestrowane w Belize mogą kierować holdingami, a także posiadać majątek ruchomy i nieruchomości. Nie ma ograniczeń co do branży, jaką może zajmować się firma, jednak prowadzona działalność musi być legalna zarówno na terenie Belize, jak i w kraju, w którym będzie realizowana.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Spółka offshore w Belize
Tytuł
Spółka offshore w Belize
Opis
Na południe od Meksyku znajduje się Belize, którego stolicą jest Belmopan. To jedyne anglojęzyczne państwo Ameryki Środkowej. Główną zaletą, która decyduje o tym, że Belize jest świetną lokalizacją offshore, jest szybkość zakładania spółek w tym miejscu, a także poufność, jaką zapewnia państwo chroniące dane udziałowców spółek.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo