Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore na Seszelach

Spółka offshore na Seszelach

Znajdujące się na Oceanie Indyjskim, niedaleko wybrzeży Afryki, Seszele, są niepodległym archipelagiem, którego główną wyspą jest Mahé. To jurysdykcja, w której wyjątkowo łatwo zakłada się spółki, a dodając do tego korzyści podatkowe, jakie niesie ze sobą wybór tej lokalizacji, trudno się dziwić, że jest to popularne miejsce na zakładanie spółek offshore.

Należy pamiętać

Atrakcyjny pod względem podatkowym region ma również swoje minusy. Seszele są lokalizacją dosyć egzotyczną, co może negatywnie wpływać na wizerunek firmy. Choć w Europie brakuje im wiarygodności, jednak okazuje się, że Seszele świetnie sprawdzają się dla działalności prowadzonych poza naszym kontynentem. Dodatkowym atutem jest anonimowość, którą zapewnia powołanie dyrektorów nominowanych.

Załóż spółkę w raju podatkowym. Zobacz dlaczego warto?

Księgowość i podatki

Działalność gospodarcza na Seszelach nie jest opodatkowana. Można tutaj zapomnieć o podatku VAT, opłatach celnych i podatku od posiadanego majątku. Prowadzenie księgowości jest obowiązkowe, nie ma jednak potrzeby zdawania sprawozdań przed lokalnymi władzami. Dokumentacja rachunkowa firmy może znajdować się w dowolnym miejscu na świecie.

Rodzaje spółek

Typem firmy, który pozwala omijać pewne ograniczenia prawne i fiskalne jest na Seszelach IBC- International Business Company, czyli spółka międzynarodowa. Taką spółkę można założyć 3-4 dni, nie licząc czasu potrzebnego na przesyłkę pocztową. Zebranie dokumentów potrzebnych do rejestracji firmy nie powinno potrwać dłużej niż kilka dni.

Wymagania

Oprócz adresu rejestracyjnego na Seszelach, który pojawi się na dokumentach firmowych firmy, nie ma właściwie innych wymagań. Problem lokalizacji można rozwiązać za pomocą biura wirtualnego z dedykowanym numerem telefonu. Nie ma tutaj również wymogów dotyczących kapitału początkowego.

Wznowienie

Podobnie jak w innych lokalizacjach, również na Seszelach wymagane jest coroczne odnowienie działalności, co wiąże się z poniesieniem opłaty skarbowej oraz przedłużeniem mandatów dyrektorów i udziałowców nominowanych.

Polski biznes ucieka do UK pomimo Brexitu.

Branże

Spółki zakładane na Seszelach to najczęściej firmy holdingowe posiadające różnego rodzaju aktywa. Nie można tu rejestrować działalności związanych z finansami, księgowością, bankowością, hazardem i zakładami bez uzyskania specjalnego zezwolenia. Poza tym nie ma ograniczeń, co do branży, jaką zajmuje się firma, dopóki jest ona legalna w świetle prawa lokalnego oraz na obszarze, na którym prowadzona jest działalność.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Spółka offshore na Seszelach
Tytuł
Spółka offshore na Seszelach
Opis
Znajdujące się na Oceanie Indyjskim, niedaleko wybrzeży Afryki, Seszele, są niepodległym archipelagiem, którego główną wyspą jest Mahé. To jurysdykcja, w której wyjątkowo łatwo zakłada się spółki, a dodając do tego korzyści podatkowe, jakie niesie ze sobą wybór tej lokalizacji, trudno się dziwić, że jest to popularne miejsce na zakładanie spółek offshore.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo