Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore na Mauritiusie

Spółka offshore na Mauritiusie

Mauritius to wyspa znajdująca się na Oceanie Indyjskim, która jest klasyfikowana jako raj podatkowy. Jest to ciekawe rozwiązanie wśród lokalizacji offshore, gdyż daje możliwość wyboru jednego z dwóch systemów prawnych- angielskiego lub francuskiego.

Spółka offshore na Mauritiusie

Mauritius budzi skojarzenia z egzotyką i stąd może negatywnie wpływać na wizerunek firmy. Z drugiej strony jest to miejsce bardzo atrakcyjne podatkowo i zapewniające całkowita poufność. Zakładanie spółki jest na Mauritiusie bardzo proste, co również przemawia na korzyść tej lokalizacji.

Rodzaje spółek i podatki

Na Mauritiusie nie istnieje podatek dochodowy od osób prawnych. Nie ma również podatku od zysków. Istnieją dwie formy spółek GBL2 (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością), która jest zwolniona z podatku i GBL1, dotycząca tylko spółek działających lokalnie. Nie ma obowiązku prowadzenia księgowości. Jest to typowa jurysdykcja offshore.

Działalność

Nie ma ograniczeń co do branży, jaką zajmuje się firma zarejestrowana na Mauritiusie, dopóki jest ona legalna na Wyspie oraz na obszarze prowadzenia działalności. Najczęściej powstają firmy zarządzające holdingami, które mogą posiadać aktywa, udziały, majątki ruchome i nieruchomości.

Zakładanie spółki

Zakładanie firmy od postaw trwa około 5-7 dni. Do tego okresu należy również doliczyć czas potrzebny na przesyłkę pocztową. Można także zakupić jedną z już zarejestrowanych spółek. Wówczas proces trwa 24 godziny.

Struktura firmy

Zarówno zarząd, jak i udziałowcy spółki mogą być dowolnego pochodzenia. Możliwe jest także skorzystanie z usług dyrektorów i udziałowców nominowanych, co zapewnia anonimowość w rejestrach publicznych.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Spółka offshore na Mauritiusie
Tytuł
Spółka offshore na Mauritiusie
Opis
Mauritius to wyspa znajdująca się na Oceanie Indyjskim, która jest klasyfikowana jako raj podatkowy. Jest to ciekawe rozwiązanie wśród lokalizacji offshore, gdyż daje możliwość wyboru jednego z dwóch systemów prawnych- angielskiego lub francuskiego.
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo