Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore na Malcie

Spółka offshore na Malcie

Malta to nie tylko atrakcyjny turystycznie archipelag na Morzu Śródziemnym, ale także interesująca lokalizacja dla spółek offshore. Dużą zaletą tej jurysdykcji jest przynależność Malty do Unii Europejskiej oraz łatwość, z jaką można tam otrzymać zezwolenie na prowadzenie internetowych gier hazardowych.

System podatkowy i księgowość

To nie niskie podatki są głównym wabikiem na przedsiębiorców, który decyduje o popularności tej lokalizacji. Podatek od osób prawnych wynosi na Malcie 35 %. Jednak dzięki systemowi zwrotu podatków, który można uzyskać po 6 miesiącach, należne można obniżyć do 5 %. Prowadzenie księgowości na Malcie jest obowiązkowe. Każda firma musi regularnie składać sprawozdania podatkowe i przechowywać dokumentację finansową.

Forma spółki

Najbardziej atrakcyjną formą działalności są na Malcie spółki holdingowe, które o podatki nie muszą się martwić w ogóle, gdyż nie są opodatkowane. Maltańskie przepisy nie nakładają obowiązku posiadania określonego kapitału początkowego.

Struktura spółki

Prezes spółki musi być Europejczykiem. Można skorzystać z usług dyrektorów nominowanych zajmujących się prowadzeniem firmy, których obecność w strukturze zapewnia anonimowość w rejestrach publicznych. Na Malcie możliwe jest również powołanie udziałowców nominowanych.

Czas założenia

Właścicielem maltańskiej spółki można stać się w ciągu jednej doby, wybierając jedną z już zarejestrowanych firm z listy. Można również założyć firmę od podstaw, co trwa około tygodnia, ale należy wziąć również pod uwagę czas potrzebny do skompletowania niezbędnej dokumentacji.

Warunki działalności

Każda działalność prowadzoną na Malcie należy raz w roku przedłużyć. W tym celu trzeba uiścić opłatę skarbową oraz przedłużyć mandaty dyrektorów i udziałowców nominowanych. Wszelkie branże związane z finansami, bankowością, zarządzaniem, zakładami, ubezpieczeniami i hazardem online, wymagają pozwolenia.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Spółka offshore na Malcie
Tytuł
Spółka offshore na Malcie
Opis
Malta to nie tylko atrakcyjny turystycznie archipelag na Morzu Śródziemnym, ale także interesująca lokalizacja dla spółek offshore. Dużą zaletą tej jurysdykcji jest przynależność Malty do Unii Europejskiej oraz łatwość, z jaką można tam otrzymać zezwolenie na prowadzenie internetowych gier hazardowych.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo