Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Spółka offshore na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Karaiby to nie tylko egzotyczne miejsce, w którym można spędzić niezapomniane wakacje. Zależne od Wielkiej Brytanii Wyspy Dziewicze są dziś obszarem o rozwiniętej gospodarce, który skupiał niegdyś więcej spółek offshore niż jakakolwiek inna lokalizacja.

O czym należy pamiętać

Odkąd raje podatkowe znalazły się na czarnej liście, miejsce rejestracji firmy stało się ważnym czynnikiem decydującym o wizerunku spółki. Egzotyczne obszary, takie jak Wyspy Dziewicze, mogą zniechęcać niektórych partnerów i klientów z powodu niekorzystnych skojarzeń. Mimo że Karaiby mogą stać się przepustką do zoptymalizowania podatków przedsiębiorstwa, należy rozważyć, czy taka lokalizacja nie wpłynie negatywnie na rozwój marki.

System podatkowy i księgowość

Ci, którzy pragną zapomnieć o podatkach, znajdą na Wyspach Dziewiczych to, czego szukają. Podatek dochodowy od osób prawnych wynosi tam 0%. Brak opłat celnych, VAT-u, podatku od posiadanego majątku to kolejne korzyści, jakie przemawiają za wyborem tej lokalizacji. A skoro nie ma podatków, faktury za usługi nie zawierają w sobie podatku i nie ma konieczności prowadzenia księgowości przedsiębiorstwa.

Forma spółki

Najczęstszym typem działalności, zakładanym na Wyspach Dziewiczych, jest I.B.C.- International Business Company. Jest to międzynarodowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z kapitałem. Standardowy kapitał firmy wynosi 10 000 USD, ale w praktyce czas, w którym pieniądze mają znaleźć się na koncie firmy, nie jest określony. Oznacza to, że spółkę można założyć mając 1 dolara.

Warunki

Aby skorzystać z korzyści podatkowych, firma musi posiadać adres rejestracyjny na terenie Wysp Dziewiczych, który będzie widniał na dokumentach firmowych. Można w tym celu skorzystać z biura wirtualnego z dedykowanym numerem telefonu. Dużą korzyścią jest możliwość powołania dyrektorów nominowanych, co zapewnia anonimowość w rejestrach publicznych.

Czas założenia spółki

Decydując się na wybór już zarejestrowanej firmy z listy, można zostać właścicielem nowego przedsiębiorstwa w ciągu 24godzin. Ci, którzy chcą utworzyć spółkę od podstaw, powinni przygotować się na dłuższy okres oczekiwania, który wynosi około 5 dni, nie licząc przesyłki pocztowej.

Holdingi

Spółka zarejestrowana na Wyspach Dziewiczych może być własnością firmy holdingowej działającej w dowolnym miejscu na świecie. Może ona również sama posiadać udziały, akcje, majątek ruchomy i nieruchomości.

Branże

Każda branża, którą zajmuje się spółka zarejestrowana na Wyspach Dziewiczych, musi być legalna zarówno w miejscu rejestracji, jak i na obszarze, na którym prowadzona jest działalność. Bez specjalnego zezwolenia nie można prowadzić firmy związanej z zakładami, ubezpieczeniami, finansami i bankowością.

Wznowienie

Raz na rok należy przedłużyć działalność, co wiąże się z dokonaniem opłaty skarbowej. Konieczne jest wówczas ponowne powołanie organów spółki.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Spółka offshore na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych
Tytuł
Spółka offshore na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych
Opis
Karaiby to nie tylko egzotyczne miejsce, w którym można spędzić niezapomniane wakacje. Zależne od Wielkiej Brytanii Wyspy Dziewicze są dziś obszarem o rozwiniętej gospodarce, który skupiał niegdyś więcej spółek offshore niż jakakolwiek inna lokalizacja.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo