Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka dla startupu w USA – firma w Delaware

Spółka dla startupu w USA - firma w Delaware

Wiele firm technologicznych marzących o podboju globalnego rynku wybiera rejestrację spółki w amerykańskim stanie Delaware. Około 60% firm z rankingu Fortune 500 Companies zostało zarejestrowane właśnie tam, Delaware jest też siedzibą niemal 50% wszystkich amerykańskich korporacji. Z czego wynika fenomen Delaware?

Delaware – raj podatkowy w USA

Delaware jest jednym z 51 stanów USA. Najpopularniejszą formą prowadzenia działalności w stanie Delaware jest spółka LLC (Limited Liability Company), która łączy ze sobą cechy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki osobowej. Delaware jest określane mianem raju podatkowego w USA. Proste prawo, uproszczone przepisy dotyczące prowadzenia spółek oraz możliwość rejestracji spółki bez wychodzenia z domu sprawia, że wiele startupów wybiera Delaware jako swoją siedzibę.

Prawo stanu Delaware chroni prywatność inwestorów i przedsiębiorców nie podając do publicznej wiadomości ich danych. Delaware przyciąga inwestorów niezwykle liberalna polityką podatkową zwalniającą firmy całkowicie z jakiejkolwiek formy opodatkowania od zysków osiągniętych poza USA. Firma, która całość przychodów osiąga poza USA nie zapłaci żadnego podatku dochodowego. Zaletą prowadzenia spółki LLC w Delaware jest łatwy dostęp do amerykańskiego rynku oraz kapitału inwestorów. Wiele startupów technologicznych szukających finansowania spotyka się z barierą dotyczącą prowadzenia spółki poza USA. Fundusze Venture Capital i aniołowie biznesu przychylnie patrzą na projekty prowadzone w USA. Dotyczy to szczególnie stanu Delaware, który ze względu na korzystne przepisy i spore możliwości optymalizacji podatkowej jest najczęściej rekomendowanym miejscem do rejestracji spółki przez doświadczonych inwestorów.

 

Spółka w Delaware – ochrona majątku i kapitału

Firma w Delaware zapewnia właścicielom spółki wysoki poziom poufności. Dane właścicieli oraz zarządzających spółką nie są podawane do publicznej wiadomości, stan nie zbiera informacji na temat tożsamości właścicieli spółek. Za dużą popularnością Delaware stoi także ograniczona odpowiedzialność właścicieli za zobowiązania spółki. Zgodnie z przepisami żaden z udziałowców lub menedżerów nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za jakiekolwiek zobowiązania spółki. Anonimowość oraz przyjazne przepisy sprawiają, że spółka w Delaware świetnie nadaje się jako narzędzie do ochrony majątku przed wierzycielami. Jedynie rażąco niedbałe działanie na niekorzyść spółki może skutkować pociągnięciem do odpowiedzialności. Kolejną zaletą spółki w Delaware jest brak wymiany informacji finansowych z państwami europejskimi. W chwili, gdy raportowanie CRS jest standardem w Europie, szansa na przekazanie danych finansowych spółki z Delaware jest znikoma – zwłaszcza dla spółki, która prowadzi swoją działalność poza USA.

Nie mniej ważną zaletą jest krótki czas niezbędny do powołania spółki oraz możliwość jej założenia bez wychodzenia z domu. Dzięki usługom profesjonalnych doradców już za niespełna 1000$ można zostać posiadaczem spółki w prestiżowej lokalizacji. Stąd już krótka droga do podboju globalnego rynku..

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia spółki w Delaware (USA)

i korzyści jakie z tego wynikają – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.

Facebooktwitterlinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski rząd na nowo interpretuje prawo dla przedsiębiorców. Jak bronić swojej legalnej firmy?
  Polski rząd na nowo interpretuje prawo dla przedsiębiorców. Jak bronić swojej legalnej firmy?

  W sierpniu Urząd Skarbowy wydał interpretację, w której uznał, że podatek liniowy nie przysługuje menedżerowi, zatrudnionemu w spółce, w której zarządza jednym z działów np. sprzedażą czy produkcją. Wcześniej Skarbówka długo utrzymywała, że takiego przywileju nie mogą mieć jedynie członkowie zarządu spółki, gdyż ich praca nie może być traktowana jako działalność gospodarcza i dotyczy to solidarnie wszystkich członków zarządu. Pętla na gardłach jednoosobowych płatników liniówki się zaciska. Rząd ewidentnie zmierza do likwidacji podatku liniowego, ale planuje też znacznie więcej zmian. Cel jest jasny - pozyskać środki do budżetu państwa. Co grozi firmom? Czy zmiany wymuszą na przedsiębiorcach decyzje o zamykaniu biznesu? (więcej…)

  W sierpniu Urząd Skarbowy wydał interpretację, w której uznał, że podatek liniowy nie przysługuje menedżerowi, zatrudnionemu w spółce, w której zarządza jednym z działów np....

  Czytaj dalej
 • TEST PRZEDSIĘBIORCY: wykonaj bezpłatny test online
  TEST PRZEDSIĘBIORCY: wykonaj bezpłatny test online

  Ministerstwo Finansów planuje weryfikację setek tysięcy przedsiębiorców i objęcie ich tzw. testem przedsiębiorcy. Celem testu jest uniemożliwienie stosowania korzystnych rozwiązań w zakresie podatków i ubezpieczeń społecznych dla małych firm, w szczególności podatku liniowego. Negatywny wynik testu będzie miał poważne skutki zarówno dla samego przedsiębiorcy, jak i jego kontrahentów. Zespół Admiral Tax przygotował bezpłatny test online, który oszacuje poziom ryzyka dla danej firmy. (więcej…)

  Ministerstwo Finansów planuje weryfikację setek tysięcy przedsiębiorców i objęcie ich tzw. testem przedsiębiorcy. Celem testu jest uniemożliwienie stosowania korzystnych rozwiązań w zakresie podatków i ubezpieczeń...

  Czytaj dalej
 • Rośnie liczba firm zakładanych przed Brexitem
  Rośnie liczba firm zakładanych przed Brexitem

  W Wielkiej Brytanii powstaje coraz więcej firm. Między rokiem 2018 a 2019 zarejestrowano aż 672 890 nowych biznesów na Wyspach, co stanowi 8,5-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wiele z nich rejestrowanych jest przez Polaków, którzy postrzegają ten kraj jako korzystny pod względem biznesowym. (więcej…)

  W Wielkiej Brytanii powstaje coraz więcej firm. Między rokiem 2018 a 2019 zarejestrowano aż 672 890 nowych biznesów na Wyspach, co stanowi 8,5-procentowy wzrost w...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze
testowo