Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka dla startupu w USA – firma w Delaware

Spółka dla startupu w USA - firma w Delaware

Wiele firm technologicznych marzących o podboju globalnego rynku wybiera rejestrację spółki w amerykańskim stanie Delaware. Około 60% firm z rankingu Fortune 500 Companies zostało zarejestrowane właśnie tam, Delaware jest też siedzibą niemal 50% wszystkich amerykańskich korporacji. Z czego wynika fenomen Delaware?

Delaware – raj podatkowy w USA

Delaware jest jednym z 51 stanów USA. Najpopularniejszą formą prowadzenia działalności w stanie Delaware jest spółka LLC (Limited Liability Company), która łączy ze sobą cechy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki osobowej. Delaware jest określane mianem raju podatkowego w USA. Proste prawo, uproszczone przepisy dotyczące prowadzenia spółek oraz możliwość rejestracji spółki bez wychodzenia z domu sprawia, że wiele startupów wybiera Delaware jako swoją siedzibę.

Prawo stanu Delaware chroni prywatność inwestorów i przedsiębiorców nie podając do publicznej wiadomości ich danych. Delaware przyciąga inwestorów niezwykle liberalna polityką podatkową zwalniającą firmy całkowicie z jakiejkolwiek formy opodatkowania od zysków osiągniętych poza USA. Firma, która całość przychodów osiąga poza USA nie zapłaci żadnego podatku dochodowego. Zaletą prowadzenia spółki LLC w Delaware jest łatwy dostęp do amerykańskiego rynku oraz kapitału inwestorów. Wiele startupów technologicznych szukających finansowania spotyka się z barierą dotyczącą prowadzenia spółki poza USA. Fundusze Venture Capital i aniołowie biznesu przychylnie patrzą na projekty prowadzone w USA. Dotyczy to szczególnie stanu Delaware, który ze względu na korzystne przepisy i spore możliwości optymalizacji podatkowej jest najczęściej rekomendowanym miejscem do rejestracji spółki przez doświadczonych inwestorów.

 

Spółka w Delaware – ochrona majątku i kapitału

Firma w Delaware zapewnia właścicielom spółki wysoki poziom poufności. Dane właścicieli oraz zarządzających spółką nie są podawane do publicznej wiadomości, stan nie zbiera informacji na temat tożsamości właścicieli spółek. Za dużą popularnością Delaware stoi także ograniczona odpowiedzialność właścicieli za zobowiązania spółki. Zgodnie z przepisami żaden z udziałowców lub menedżerów nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za jakiekolwiek zobowiązania spółki. Anonimowość oraz przyjazne przepisy sprawiają, że spółka w Delaware świetnie nadaje się jako narzędzie do ochrony majątku przed wierzycielami. Jedynie rażąco niedbałe działanie na niekorzyść spółki może skutkować pociągnięciem do odpowiedzialności. Kolejną zaletą spółki w Delaware jest brak wymiany informacji finansowych z państwami europejskimi. W chwili, gdy raportowanie CRS jest standardem w Europie, szansa na przekazanie danych finansowych spółki z Delaware jest znikoma – zwłaszcza dla spółki, która prowadzi swoją działalność poza USA.

Nie mniej ważną zaletą jest krótki czas niezbędny do powołania spółki oraz możliwość jej założenia bez wychodzenia z domu. Dzięki usługom profesjonalnych doradców już za niespełna 1000$ można zostać posiadaczem spółki w prestiżowej lokalizacji. Stąd już krótka droga do podboju globalnego rynku..

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia spółki w Delaware (USA)

i korzyści jakie z tego wynikają – skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertami Admiral Tax.

Spółka dla startupu w USA – firma w Delaware
5 (100%) 3 oceniającys
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?
  Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które rząd przewiduje dla przedsiębiorców - zarówno dla nabywców towarów i usług, jak i dla wystawców faktur, którzy popełnią przewinienie przy okazji split payment. (więcej…)

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które...

  Czytaj dalej
 • Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski
  Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje przelew średnio o niemal tydzień szybciej. (więcej…)

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje...

  Czytaj dalej
 • Przedsiębiorca w Polsce bez prawa do błędu. Przedsiębiorca w UK może liczyć na duże wsparcie
  Przedsiębiorca w Polsce bez prawa do błędu. Przedsiębiorca w UK może liczyć na duże wsparcie

  Czy początkujący przedsiębiorca w Polsce ma prawo się pomylić? Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii twierdzi, że tak, ale jest w tym zakresie raczej odosobnione. (więcej…)

  Czy początkujący przedsiębiorca w Polsce ma prawo się pomylić? Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii twierdzi, że tak, ale jest w tym zakresie raczej odosobnione. (więcej…)...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze