Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?

Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?

Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które rząd przewiduje dla przedsiębiorców – zarówno dla nabywców towarów i usług, jak i dla wystawców faktur, którzy popełnią przewinienie przy okazji split payment.

Dotychczas mechanizm podzielonej płatności był dobrowolny, ale od września tego roku stanie się on obowiązkowy dla wszystkich transakcji o wartości powyżej 15 tys. zł dotyczących towarów lub usług wykazanych w załączniku 15 do ustawy o VAT. Niestety, jeśli nabywcy lub wystawcy faktur popełnią błąd przy okazji split payment, to będą ich czekały za to surowe kary…

 

Czytaj więcej na MamBiznes.news

 

Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?
5 (100%) 1 oceniający
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy


STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
  • Wiedzę na temat firmy za granicą
  • Jak płacić mniejsze podatki
  • Gdzie ulokować zarobione pieniądze