Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Reformom brakuje rozmachu – otoczenie podatkowe dla biznesu w Polsce jest wciąż mało przyjazne

Reformom brakuje rozmachu – otoczenie podatkowe dla biznesu w Polsce jest wciąż mało przyjazne

NewsyOptymalizacja podatkowa

Rząd szumnie zapowiadał przeprowadzenie reform, które ułatwią życie polskim przedsiębiorcom, i w ramach bloku reform – Pakietu 100 zmian dla firm, Konstytucji dla Biznesu oraz Pakietu MŚP, wprowadził niewątpliwie kilka ciekawych rozwiązań.

Trudno jednak nie zauważyć, że to wciąż za mało, ponieważ Polska rok w rok plasuje się na odległych miejscach w rankingach Banku Światowego dotyczących przychylność otoczenia podatkowego dla biznesu.

Rozwiązania przyjęte w ramach bloku reform, takie jak wprowadzenie statusu tzw. małego podatnika w PIT i CIT, czy też zwolnienie przedsiębiorców ze składek ZUS przez pierwsze pół roku od założenia działalności gospodarczej, na pewno zasługują na uwagę.

Ale polski ustawodawca wciąż nie chce powiązać obciążeń nakładanych na przedsiębiorców od uzyskiwanych przez nich przychodów. Utrzymanie się na rynku i utrzymanie płynności finansowej to niełatwe zadanie, dlatego ustanowienie obciążeń na stałym poziomie, nie bacząc na to, czy firma generuje przychody i czy ma klientów, niestety wielu przedsiębiorców zmusza do zamknięcia działalności.

 

>> Czytaj więcej na MamBiznes <<

 

Reformom brakuje rozmachu – otoczenie podatkowe dla biznesu w Polsce jest wciąż mało przyjazne
5 (100%) 1 oceniający
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Kwota wolna od podatku w Polsce dramatycznie niska. Co w tym względzie dzieje się w UK?
  Kwota wolna od podatku w Polsce dramatycznie niska. Co w tym względzie dzieje się w UK?

  Wraz z rozpoczęciem się 6 kwietnia nowego roku podatkowego w UK, przedsiębiorcy prowadzący działalność na Wyspach mogą się cieszyć nową kwotą wolną od podatku w wysokości £12 500. Tymczasem w Polsce kwota wolna nadal stoi w miejscu i dla większości podatników wynosi ona od wielu lat 3091 zł. (więcej…)

  Wraz z rozpoczęciem się 6 kwietnia nowego roku podatkowego w UK, przedsiębiorcy prowadzący działalność na Wyspach mogą się cieszyć nową kwotą wolną od podatku w...

  Czytaj dalej
 • Flat white economy w UK, czyli dlaczego polskie firmy IT przenoszą się do Londynu
  Flat white economy w UK, czyli dlaczego polskie firmy IT przenoszą się do Londynu

  Nie jest żadną tajemnicą, że specjaliści z branży cyfrowej – w tym także z Polski - szczególnie upodobali sobie Wielką Brytanię do prowadzenia działalności gospodarczej. Rejestracja spółek LTD przez naszych rodaków na Wyspach wciąż rośnie a tzw. flat white economy rozwija się w trybie przyspieszonym w UK także dzięki Polakom. (więcej…)

  Nie jest żadną tajemnicą, że specjaliści z branży cyfrowej – w tym także z Polski - szczególnie upodobali sobie Wielką Brytanię do prowadzenia działalności gospodarczej....

  Czytaj dalej
 • Raport ZPP: Bariery w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce od lat nie ulegają zmianie
  Raport ZPP: Bariery w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce od lat nie ulegają zmianie

  Najnowszy raport Związku Przedsiębiorców i Pracodawców wykazał, że biznes wciąż napotyka w Polsce na te same bariery w rozwoju. Dane zebrane przez ZPP w dużej mierze pokrywają się z ustaleniami ekspertów kancelarii podatkowej Admiral Tax, opublikowanymi w raporcie „Czego życzą sobie przedsiębiorcy w 2018 roku”. (więcej…)

  Najnowszy raport Związku Przedsiębiorców i Pracodawców wykazał, że biznes wciąż napotyka w Polsce na te same bariery w rozwoju. Dane zebrane przez ZPP w dużej...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze