Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Raje podatkowe

 • Kryptowaluty

  Dla branży kryptowalut nadal najkorzystniejsza jest Matla. Mimo że polskie media straszą regulacjami maltańskiego prawa

  Unia Europejska zobligowała giełdy kryptowalut do wprowadzenia regulacji zabezpieczających rynek cyfrowej waluty przed praniem brudnych pieniędzy oraz wykorzystaniem go do finansowanie działalności przestępczej i terrorystycznej. Większość podmiotów była gotowa na oficjalne wprowadzenie systemów bezpieczeństwa, niektóre już od dawna stosowały tożsame z wprowadzoną regulacją ogólne procedury.

  Czytaj dalej
 • Gruzja - widok na kościół

  Firma w Gruzji – dla kogo to korzystne rozwiązanie?

  Gruzja – kraj, który kojarzy się z winem, górami i przyrodą. Jednak to też kraj, który przoduje w obszarze reform gospodarczych, które przeprowadzono w krajach postsowieckich. Z tego powodu plasuje się w światowej czołówce krajów przyjaznych przedsiębiorcom, zaraz po liderach takich, jak Singapur, Hong Kong czy Wielka Brytania. Gruzini są otwarci także na zagranicznych inwestorów.

  Czytaj dalej
 •  
 • 5 krajów z najniższym podatkiem dochodowym

  Założenie własnej działalności gospodarczej to wyzwanie, które wymaga dużych pokładów ambicji i samozaparcia. Wiele osób wstrzymuje się przed rozpoczęciem własnego biznesu przede wszystkim ze względu na wysokie podatki narzucane przedsiębiorcom w Polsce. Warto jednak mieć na uwadze to, że w wielu krajach świata PIT i CIT są o wiele niższe. Poniżej prezentujemy 5 państw z

  Czytaj dalej
 •  
 • optymalizacja podatkowa

  Jak optymalizują podatki polscy przedsiębiorcy? Międzynarodowa optymalizacja podatkowa

  Optymalizacja podatkowa to termin związany bezpośrednio z minimalizacją przewidzianych prawem zobowiązań podatkowych. Z uwagi na rosnące obciążenia podatkowe coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na optymalizację podatkową w jurysdykcjach, które oferują korzystniejsze warunki do prowadzenia biznesu oraz mniejsze obciążenia fiskalne. W dzisiejszym artykule przeanalizujemy najciekawsze kierunków międzynarodowej optymalizacji podatkowej, począwszy od państw Europy, kończąc na krajach

  Czytaj dalej
7

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo