Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Przedsiębiorcy w Polsce czują się inwigilowani. Ratunkiem będzie Nowa Ordynacja Podatkowa?

Przedsiębiorcy w Polsce czują się inwigilowani. Ratunkiem będzie Nowa Ordynacja Podatkowa?

NewsyOptymalizacja podatkowa

Polscy przedsiębiorcy nie ukrywają, że w ostatnim czasie czują się bardziej inwigilowani przez fiskusa. Oficjalne statystyki mówią o rosnących kwotach ustaleń podatkowych, ale nieoficjalnie wśród biznesmenów da się wyczuć coraz większy dyskomfort.

Urzędnicy skarbowi chwalą się, że większość kontroli odbywa się obecnie poprzez analizę danych, a nie fizycznie, w siedzibie podatnika. Fiskus może też w tym zakresie korzystać z wielu nowych narzędzi, w tym z Jednolitego Pliku Kontrolnego, wprowadzonego na mocy ustawy z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa.

Jest jednak nadzieja na to, że kontakty przedsiębiorców z urzędami skarbowymi ulegną znacznej poprawie. Na etapie konsultacji społecznych jest obecnie projekt Nowej Ordynacji Podatkowej (NOP), który ma w założeniu zmienić sposób komunikacji z przedsiębiorcami.

 

Czytaj więcej na MamBiznes.news

 

Przedsiębiorcy w Polsce czują się inwigilowani. Ratunkiem będzie Nowa Ordynacja Podatkowa?
5 (100%) 1 oceniający
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Kwota wolna od podatku w Polsce dramatycznie niska. Co w tym względzie dzieje się w UK?
  Kwota wolna od podatku w Polsce dramatycznie niska. Co w tym względzie dzieje się w UK?

  Wraz z rozpoczęciem się 6 kwietnia nowego roku podatkowego w UK, przedsiębiorcy prowadzący działalność na Wyspach mogą się cieszyć nową kwotą wolną od podatku w wysokości £12 500. Tymczasem w Polsce kwota wolna nadal stoi w miejscu i dla większości podatników wynosi ona od wielu lat 3091 zł. (więcej…)

  Wraz z rozpoczęciem się 6 kwietnia nowego roku podatkowego w UK, przedsiębiorcy prowadzący działalność na Wyspach mogą się cieszyć nową kwotą wolną od podatku w...

  Czytaj dalej
 • Flat white economy w UK, czyli dlaczego polskie firmy IT przenoszą się do Londynu
  Flat white economy w UK, czyli dlaczego polskie firmy IT przenoszą się do Londynu

  Nie jest żadną tajemnicą, że specjaliści z branży cyfrowej – w tym także z Polski - szczególnie upodobali sobie Wielką Brytanię do prowadzenia działalności gospodarczej. Rejestracja spółek LTD przez naszych rodaków na Wyspach wciąż rośnie a tzw. flat white economy rozwija się w trybie przyspieszonym w UK także dzięki Polakom. (więcej…)

  Nie jest żadną tajemnicą, że specjaliści z branży cyfrowej – w tym także z Polski - szczególnie upodobali sobie Wielką Brytanię do prowadzenia działalności gospodarczej....

  Czytaj dalej
 • Raport ZPP: Bariery w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce od lat nie ulegają zmianie
  Raport ZPP: Bariery w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce od lat nie ulegają zmianie

  Najnowszy raport Związku Przedsiębiorców i Pracodawców wykazał, że biznes wciąż napotyka w Polsce na te same bariery w rozwoju. Dane zebrane przez ZPP w dużej mierze pokrywają się z ustaleniami ekspertów kancelarii podatkowej Admiral Tax, opublikowanymi w raporcie „Czego życzą sobie przedsiębiorcy w 2018 roku”. (więcej…)

  Najnowszy raport Związku Przedsiębiorców i Pracodawców wykazał, że biznes wciąż napotyka w Polsce na te same bariery w rozwoju. Dane zebrane przez ZPP w dużej...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze