Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Przedsiębiorcy w Polsce czują się inwigilowani. Ratunkiem będzie Nowa Ordynacja Podatkowa?

Przedsiębiorcy w Polsce czują się inwigilowani. Ratunkiem będzie Nowa Ordynacja Podatkowa?

NewsyOptymalizacja podatkowa

Polscy przedsiębiorcy nie ukrywają, że w ostatnim czasie czują się bardziej inwigilowani przez fiskusa. Oficjalne statystyki mówią o rosnących kwotach ustaleń podatkowych, ale nieoficjalnie wśród biznesmenów da się wyczuć coraz większy dyskomfort.

Urzędnicy skarbowi chwalą się, że większość kontroli odbywa się obecnie poprzez analizę danych, a nie fizycznie, w siedzibie podatnika. Fiskus może też w tym zakresie korzystać z wielu nowych narzędzi, w tym z Jednolitego Pliku Kontrolnego, wprowadzonego na mocy ustawy z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa.

Jest jednak nadzieja na to, że kontakty przedsiębiorców z urzędami skarbowymi ulegną znacznej poprawie. Na etapie konsultacji społecznych jest obecnie projekt Nowej Ordynacji Podatkowej (NOP), który ma w założeniu zmienić sposób komunikacji z przedsiębiorcami.

 

Czytaj więcej na MamBiznes.news

 

Przedsiębiorcy w Polsce czują się inwigilowani. Ratunkiem będzie Nowa Ordynacja Podatkowa?
5 (100%) 1 oceniający
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polskie firmy za granicą: podsumowanie II kwartału 2019 według Admiral Tax (raport)
  Polskie firmy za granicą: podsumowanie II kwartału 2019 według Admiral Tax (raport)

  Na podstawie danych i szacunków Admiral Tax z I i II kwartału bieżącego roku zaobserwowano znaczący wzrost liczby spółek założonych przez Polaków poza granicami Polski. Główne kierunki to nadal: Wielka Brytania i Irlandia. Popularnością cieszy się także Malta. Startupy o ambicjach globalnych celują w Delaware (USA). (więcej…)

  Na podstawie danych i szacunków Admiral Tax z I i II kwartału bieżącego roku zaobserwowano znaczący wzrost liczby spółek założonych przez Polaków poza granicami Polski....

  Czytaj dalej
 • Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?
  Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które rząd przewiduje dla przedsiębiorców - zarówno dla nabywców towarów i usług, jak i dla wystawców faktur, którzy popełnią przewinienie przy okazji split payment. (więcej…)

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które...

  Czytaj dalej
 • Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski
  Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje przelew średnio o niemal tydzień szybciej. (więcej…)

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze
testowo