Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Optymalizacja podatkowa

 • Polski przedsiębiorca

  Wsparcie dla brytyjskich firm związane z pandemią COVID-19. Przewodnik.

  W związku z zaistniałą sytuacją na rynkach globalnych, brytyjski rząd zdecydował się na szybkie wprowadzenie planu pomocy dla brytyjskich podmiotów gospodarczych. Pomocą objęte są wszystkie podmioty gospodarcze zarejestrowane w Wielkiej Brytanii. Spółki LTD, będące pracodawcami mogą liczyć na największe wsparcie w ramach programu.

  Czytaj dalej
 •  
 • Koronawirus - Covid-19

  Jak chronić firmę przed skutkami pandemii koronawirusa i polskim fiskusem?

  Epidemia koronawirusa postawiła większość przedsiębiorców w bezprecedensowej sytuacji. Niemalże cała gospodarka nagle zamarła i co gorsza nie wiadomo kiedy może to się zmienić. Łańcuchy dostaw zostały przerwane w skali całego kraju, europejskiego rynku oraz całego świata. Podczas, gdy polski rząd zapowiada programy pomocowe dla biznesu, inne kraje już dawno działają w tym obszarze. Przy okazji

  Czytaj dalej
 • Kryptowaluty

  Dla branży kryptowalut nadal najkorzystniejsza jest Matla. Mimo że polskie media straszą regulacjami maltańskiego prawa

  Unia Europejska zobligowała giełdy kryptowalut do wprowadzenia regulacji zabezpieczających rynek cyfrowej waluty przed praniem brudnych pieniędzy oraz wykorzystaniem go do finansowanie działalności przestępczej i terrorystycznej. Większość podmiotów była gotowa na oficjalne wprowadzenie systemów bezpieczeństwa, niektóre już od dawna stosowały tożsame z wprowadzoną regulacją ogólne procedury.

  Czytaj dalej
 •  
 • Władza sięga po pieniądze

  Co sprzedający na Amazon i eBay muszą wiedzieć o VAT?

  Amazon i eBay od 2018 roku wymagają od sprzedawców obowiązkowej rejestracji do VAT. Już na etapie zakładania konta sprzedawcy wymagane jest VAT ID. Sklepy wymagają także przestrzegania przepisów unijnych odnośnie sprzedaży wysyłkowej oraz weryfikują wielkość sprzedaży wymuszając rejestrację do VAT po przekroczeniu limitów. To czy firmie wystarczy VAT PL czy jest potrzebny VAT ID z

  Czytaj dalej
 • Firma w Czechach

  Dlaczego Polacy zakładają firmy w Czechach?

  Czechy stanowią popularny cel zakładania działalności gospodarczej przez polskich przedsiębiorców. Kraj ten leży blisko Polski, stanowiąc jej bezpośredniego sąsiada, nie różni się także szczególnie pod względem kultury. Chęć założenia firmy w Czechach wynika nie tyle z niskich podatków, co z korzystnych sposobów ich naliczania. Ponadto przedsiębiorcy zyskują prostsze i liczniejsze możliwości zwrotów odprowadzonego podatku.

  Czytaj dalej
 • Gruzja - widok na kościół

  Firma w Gruzji – dla kogo to korzystne rozwiązanie?

  Gruzja – kraj, który kojarzy się z winem, górami i przyrodą. Jednak to też kraj, który przoduje w obszarze reform gospodarczych, które przeprowadzono w krajach postsowieckich. Z tego powodu plasuje się w światowej czołówce krajów przyjaznych przedsiębiorcom, zaraz po liderach takich, jak Singapur, Hong Kong czy Wielka Brytania. Gruzini są otwarci także na zagranicznych inwestorów.

  Czytaj dalej
18

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo