Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Job Retention Scheme Bonus: 1000 funtów za każdego przywróconego do pracy pracownika i dyrektora LTD

Job Retention Scheme Bonus: 1000 funtów za każdego przywróconego do pracy pracownika i dyrektora LTD

Firma w Wielkiej Brytanii

Brytyjski rząd wypłaci każdemu brytyjskiemu pracodawcy jednorazowy bonus w wysokości 1000 funtów za każdego pracownika przywróconego z postojowego (ang. furlough) pod warunkiem, że przepracuje on firmie przynajmniej do końca stycznia 2021 r.

Pracodawca będzie mógł ubiegać się o premię na wszystkich pracowników, którzy kwalifikowali się do Job Retention Scheme i na których ubiegali się o wcześniejsze dotacje.

Kto kwalifikuje się do Job Retention Scheme Bonus?

Aby się zakwalifikować, pracownicy muszą zarabiać powyżej dolnego limitu zarobków (520 GBP miesięcznie) liczonego jako średnia z zarobków między końcem programu Job Retention Scheme, tj. 31 października 2020 r., a  końcem stycznia roku następnego. 

Jednorazowa premia w wysokości 1000 funtów będzie przysługiwać także uprawnionym dyrektorom spółek limited, jeśli przebywali na furlough.

Premia nie będzie się jednak należeć, jeśli pracownik, na którego wnioskowany jest bonus, znajdzie się w okresie wypowiedzenia przed 1 lutego 2021 r.

Dokumentacja Job Retention Scheme Bonus

Ważne, aby wniosek został złożony prawidłowo, bowiem “jeśli roszczenie dotyczące pracownika zostało złożone nieprawidłowo, premia za utrzymanie pracy nie będzie należna” – informuje HMRC.

Wytyczne rządowe brzmią: „Pracodawcy muszą utrzymywać aktualne i dokładne listy płac oraz odpowiadać na wszystkie prośby HMRC o dostarczenie brakujących danych pracowników w odniesieniu do historycznych roszczeń związanych z urlopami postojowymi (ang. furlough). Brak dokładnej dokumentacji może spowodować brak wypłaty dla pracodawcy.

„HMRC wstrzyma wypłatę premii za utrzymanie pracownika, jeśli uzna, że ​​istnieje ryzyko, że roszczenia z tytułu Job Retention Scheme mogły zostać zmanipulowane lub zawyżone, aż do zakończenia dochodzenia”.

Sam bonus podlegać będzie opodatkowaniu, „więc firma musi uwzględnić całą kwotę jako dochód przy obliczaniu dochodu podlegającego opodatkowaniu na potrzeby podatku dochodowego od osób prawnych lub self-assessment” – czytamy na koniec w wytycznych.

Terminy Job Retention Scheme Bonus

Program wypłat rządowych w ramach Job Retention Scheme kończy się z dniem 31 października 2020 roku. Rządowe premie w ramach Job Retention Scheme Bonus będą wypłacane począwszy od lutego 2021 roku.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Job Retention Scheme Bonus: 1000 funtów za każdego przywróconego do pracy pracownika i dyrektora LTD
Tytuł
Job Retention Scheme Bonus: 1000 funtów za każdego przywróconego do pracy pracownika i dyrektora LTD
Opis
Brytyjski rząd wypłaci każdemu brytyjskiemu pracodawcy jednorazowy bonus w wysokości 1000 funtów za każdego pracownika przywróconego z postojowego (ang. furlough) pod warunkiem, że przepracuje on firmie przynajmniej do końca stycznia 2021 r.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg podatkowych, nie musi dodatkowo płacić podatku w Polsce, nawet jeśli pozostaje polskim rezydentem podatkowym. (więcej…)

  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg...

  Czytaj dalej
 • Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem podmiotów powiązanych są spółki matki i ich zagraniczne lub krajowe spółki córki. Przy takich transakcjach, obowiązują specjalne ceny transferowe podlegające różnym regulacjom prawnym, innym niż transakcje przeprowadzane przez podmioty niepowiązane. Jakie zatem cechy charakterystyczne jednostki gospodarczej wpływają na uznanie jej za podmiot powiązany i w jakich dokładnie sytuacjach zastosowanie znajdują ceny transferowe? (więcej…)

  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem...

  Czytaj dalej
 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo