Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Głos Przedsiębiorcy – Czy nowa aplikacja będzie sprzyjać nowym rozwiązaniom dla biznesu?

Głos Przedsiębiorcy – Czy nowa aplikacja będzie sprzyjać nowym rozwiązaniom dla biznesu?

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii uruchomiło nową aplikację – Głos Przedsiębiorcy. Dzięki aplikacji polscy przedsiębiorcy mogą zgłaszać uwagi i propozycje dotyczące zmian w przepisach, które, ich zdaniem, ułatwią prowadzenie w Polsce działalności gospodarczej. Czy jednak aplikacja utoruje drogę zmianom rewolucyjnym, tak bardzo nad Wisłą potrzebnym?

Aplikacja Głos Przedsiębiorcy to w Polsce nowość i należy pochwalić Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii za to, że zdecydowało się zbliżyć do przedsiębiorców i oddać im głos w sprawach, w których z pewnością są ekspertami. Swoje uwagi przedsiębiorcy mogą zgłaszać w 7 różnych kategoriach: rozwoju działalności gospodarczej, praw i obowiązków przedsiębiorców w Polsce, wprowadzania innowacyjnych produktów i usług na rynek, informacji dla przedsiębiorców, finansowania działalności, handlu zagranicznego oraz inwestowania w Polsce.

 

Więcej przeczytasz na MamBiznes.news

 

Głos Przedsiębiorcy – Czy nowa aplikacja będzie sprzyjać nowym rozwiązaniom dla biznesu?
5 (100%) 1 oceniający
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polskie firmy za granicą: podsumowanie II kwartału 2019 według Admiral Tax (raport)
  Polskie firmy za granicą: podsumowanie II kwartału 2019 według Admiral Tax (raport)

  Na podstawie danych i szacunków Admiral Tax z I i II kwartału bieżącego roku zaobserwowano znaczący wzrost liczby spółek założonych przez Polaków poza granicami Polski. Główne kierunki to nadal: Wielka Brytania i Irlandia. Popularnością cieszy się także Malta. Startupy o ambicjach globalnych celują w Delaware (USA). (więcej…)

  Na podstawie danych i szacunków Admiral Tax z I i II kwartału bieżącego roku zaobserwowano znaczący wzrost liczby spółek założonych przez Polaków poza granicami Polski....

  Czytaj dalej
 • Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?
  Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które rząd przewiduje dla przedsiębiorców - zarówno dla nabywców towarów i usług, jak i dla wystawców faktur, którzy popełnią przewinienie przy okazji split payment. (więcej…)

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które...

  Czytaj dalej
 • Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski
  Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje przelew średnio o niemal tydzień szybciej. (więcej…)

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze
testowo