Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Flexible furlough: zmiany zasad postojowego dla brytyjskich firm od 1 lipca

Flexible furlough: zmiany zasad postojowego dla brytyjskich firm od 1 lipca

Firma w Wielkiej Brytanii

Brytyjski rząd ogłosił, że od 1 lipca 2020 r. pracodawcy będą mogli wdrażać elastyczny okres pracy i że obecny minimalny okres postojowego (3 tygodnie) przestanie obowiązywać. Od 1 lipca 2020 r. minimalny okres postojowego, na jaki można przenieść pracownika, wynosi siedem dni.

Jakie zmiany we furlough?

Aby wdrożyć elastyczne zasady pracy pracodawcy powinni uzgodnić z pracownikiem wszelkie nowe warunki dotyczące pracy elastycznej i potwierdzić to porozumienie na piśmie. Wytyczne rządowe wskazują, że pracodawca musi „zachować nową pisemną umowę potwierdzającą nowe porozumienie w sprawie dalszej pracy”. Pisemny zapis umowy musi być przechowywany przez pięć lat.

Dokumentacja wszystkich wniosków i obliczeń musi być przechowywana przez co najmniej sześć lat i powinna obejmować:

 • kwoty wnioskowanej refundacji i okresy refundowane dla każdego pracownika
 • numer referencyjny wniosku
 • obliczenia wykorzystane przy przygotowywaniu wniosków
 • wykaz zwykle przepracowywanych przez urlopowanego pracownika godzin wraz z potwierdzającymi to wyliczeniami
 • faktyczne godziny przepracowane przez elastycznie pracowników objętych elastycznym furlough

Zobacz także: Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)

Pracodawcy będą zobowiązani do wypłacania wynagrodzenia pracownikom za dni / godziny przepracowane w ramach elastycznego programu pracy, w tym podatków i składek na ubezpieczenie społeczne. Pracodawcy będą mogli wnioskować o dopłatę różnicy między przepracowanymi godzinami a normalnymi godzinami do limitu 80%.

Jakie działania powinni podjąć pracodawcy w związku ze zmianami w furlough?

 1. Do 31 lipca złożyć wnioski o zwrot kosztów pracowników na urlopach furlough za okresy kończące się przed w dniu 30 czerwca – to ostateczny termin ubiegania się o refundację za te okresy,
 2. Jak najszybciej uzgodnić godziny i zmiany w grafikach pracowników, w których pracownicy będą pracować od 1‌‌‌ lipca,
 3. Terminowo wypłacać wynagrodzenie za czas pracy pracowników i ubiegać się o dotację na program utrzymania pracy w celu pokrycia pozostałej części ich zwykłych godzin,
 4. Od 1 lipca w razie potrzeby dalszego urlopowania pracowników – pracodawcy mogą składać wnioski o kolejne okresy do objęcia furlough.

Przeczytaj koniecznie: Job Retention Scheme Bonus: 1000 funtów za każdego przywróconego do pracy pracownika i dyrektora LTD

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Flexible furlough: zmiany zasad postojowego dla brytyjskich firm od 1 lipca
Tytuł
Flexible furlough: zmiany zasad postojowego dla brytyjskich firm od 1 lipca
Opis
Brytyjski rząd ogłosił, że od 1 lipca 2020 r. pracodawcy będą mogli wdrażać elastyczny okres pracy i że obecny minimalny okres postojowego (3 tygodnie) przestanie obowiązywać. Od 1 lipca 2020 r. minimalny okres postojowego, na jaki można przenieść pracownika, wynosi siedem dni.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg podatkowych, nie musi dodatkowo płacić podatku w Polsce, nawet jeśli pozostaje polskim rezydentem podatkowym. (więcej…)

  Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg...

  Czytaj dalej
 • Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Czym są podmioty powiązane i kogo obowiązują ceny transferowe?
  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem podmiotów powiązanych są spółki matki i ich zagraniczne lub krajowe spółki córki. Przy takich transakcjach, obowiązują specjalne ceny transferowe podlegające różnym regulacjom prawnym, innym niż transakcje przeprowadzane przez podmioty niepowiązane. Jakie zatem cechy charakterystyczne jednostki gospodarczej wpływają na uznanie jej za podmiot powiązany i w jakich dokładnie sytuacjach zastosowanie znajdują ceny transferowe? (więcej…)

  Pojęcie podmiotów powiązanych i cen transferowych określa zasady i zobowiązania podatkowe dla przedsiębiorstw przeprowadzających różnego rodzaju transakcje w obrębie tych samych grup kapitałowych. Najczęstszym przypadkiem...

  Czytaj dalej
 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo