Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Firma w Wielkiej Brytanii

 • Analiza dokumentów

  Jak fakturować brytyjskich kontrahentów po brexicie?

  Do 31 grudnia 2020 roku mimo brexitu Wielka Brytania była traktowana jako państwo członkowskie. Od 1 stycznia 2021 stała się odrębnym obszarem celnym i regulacyjnym. Z tego powodu zasady rozliczeń podatkowych i fakturowania uległy zmianie. Sprzedajesz towary lub świadczysz usługi dla brytyjskich kontrahentów? W artykule wyjaśnimy, jak wystawiać faktury po brexicie.

  Czytaj dalej
 • Budynki

  Jak rozliczyć zakup lub import usług z Wielkiej Brytanii po Brexicie?

  1 stycznia 2021 roku Wielka Brytania oficjalnie straciła status państwa członkowskiego UE, stając się — także w kontekście podatkowym – „krajem trzecim”. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest zmiana zasad rozliczeń zakupu i sprzedaży towarów i usług. Jak rozliczyć zakup lub import usług z Wielkiej Brytanii po brexicie? Podpowiadamy.

  Czytaj dalej
 •  
 • Autobus w UK

  Umowa handlowa między Wielkiej Brytanią a Unii Europejską. Jakie zmiany dla brytyjskich spółek LTD wchodzą w życie 1 stycznia?

  Od października mówiono o tym, że szefowa Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson naprawdę intensywnie rozmawiają o konieczności przyspieszenia negocjacji nad umową wieńczącą Brexit. Wyjście UK w formule “no deal” było zagrożenie dla kwitnącej wymiany handlowej. Brak porozumienia oraz wdrożenie wszystkich mechanizmów stosowanych przez GB i UE wobec państw

  Czytaj dalej
 • Big Ben in London

  Domeny .eu po Brexicie: co muszą wiedzieć brytyjskie firmy?

  Od 1 stycznia 2021 roku brytyjskie firmy, które nie posiadają siedziby na terenie Unii Europejskiej, nie będą mogły rejestrować ani przedłużać rejestracji domen z rozszerzeniem .eu. Podobne restrykcje będą dotyczyć także obywateli brytyjskich, którzy mieszkają w Zjednoczonym Królestwie i nie prowadzą działalności gospodarczej. Regulacje tego typu mogą zostać wprowadzone także w przypadku domen z rozszerzeniem

  Czytaj dalej
 •  
 • Big Ben in London

  Jak będzie wyglądać prowadzenie firmy w Anglii po Brexicie?

  Okres przejściowy dobiega końca i Brexit wkrótce stanie się faktem. Jest już pewne, że nie będzie żadnej specjalnej umowy pomiędzy Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską. Za chwilę rynek brytyjski będzie podlegał ogólnym brytyjskim przepisom regulującym wymianę handlową z partnerami zagranicznymi. Ograniczona zostanie też swoboda podróżowania, podejmowania pracy i osiedlania się w Wielkiej Brytanii.

  Czytaj dalej
 • Brytyjska spółka limited

  Zatrudnianie obywateli UE w Wielkiej Brytanii i uzyskanie numeru NIN po Brexicie

  Koniec okresu przejściowego po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zbliża się, a wraz z nią w życie wchodzą istotne zmiany. Wkrótce ograniczenia będą widoczne podczas przekraczania granicy Wielkiej Brytanii. Trudniej będzie też podjąć pracę i osiedlić się w UK. Po nowym roku taki proces będzie wymagał nieco więcej planowania i podjęcia stosownych kroków jeszcze

  Czytaj dalej
10

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY