Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Firma w UK i Irlandii

 • Koronawirus Covid-19 - kobieta z maseczką

  Koronawirus opóźni reformę IR35 o rok. Spółki ltd zyskują czas

  Nowe zasady miały wejść w życie w kwietniu bieżącego roku. Brytyjski rząd odroczył wprowadzenie reformy podatkowej IR35 do kwietnia przyszłego roku. Przepisy, wprowadzone po raz pierwszy w 2000 r., mają na celu powstrzymanie pracowników od rejestrowania się jako niezależni kontrahenci celem optymalizacji podatku.

  Czytaj dalej
 •  
 • Jedna z ulic Irlandii

  Kiedy zarejestrować się do VAT w Irlandii?

  W obliczu Brexitu zyskała Irlandia. To w Irlandii coraz więcej firm jest zakładanych przez przedsiębiorców z UK i Unii Europejskiej. Irlandczycy przyciągają nie tylko gigantów technologicznych zza oceanu. Oferują także dobre warunki do prowadzenia małych i średnich przedsiębiorstw. Warto też zauważyć, że w Irlandii stworzono świetne warunki do rozwoju startupów technologicznych.

  Czytaj dalej
 • Władza sięga po pieniądze

  Jak IR35 i Off-Payroll Tax dotyczy spółek ltd? [aktualizacja: 18.03.2020 r.]

  Wprowadzone w 2000 roku w Wielkiej Brytanii przepisy IR35 są krytykowane przez właścicieli firm, księgowych i ekspertów. Przepisy IR35 miały zredukować liczbę tzw. “deemed employees” czyli zwykle jednoosobowych firm, które w rzeczywistości świadczą usługę tylko dla jednego pracodawcy i powinny być traktowane jak pracownik dla celów podatkowych. Po upływie 20 lat, IR35 zostaje zastąpione tzw. Off-Payroll

  Czytaj dalej
 • Motywacja i samodyscyplina

  Jak przywrócić zamkniętą spółkę ltd?

  Spółkę ltd, która została rozwiązana i widnieje w Companies House jako “dissolved” można przywrócić, czyli uczynić ją ponownie aktywną. Jeżeli działalność została wykreślona z rejestru handlowego Companies House, prawdopodobnie została ona rozwiązana dobrowolnie przez udziałowców lub wykreślona przymusowo przez urząd, ponieważ nie składała sprawozdań lub innych wymaganych prawnie raportów. Możliwe jest jednak przywrócenie spółki, a proces

  Czytaj dalej
 •  
 • Spółka Limited w UK

  Wykreślenie spółki z rejestru Companies House – jakie będą konsekwencje?

  Wykreślenie spółki z rejestru (lub, inaczej mówiąc, rozwiązanie działalności) jest opłacalną metodą na zamknięcie spółki, która nadal jest wypłacalna i nie posiada aktywów. Wtedy dyrektorzy spółki zachowują kontrolę nad spółką przez czas trwania całego procesu. Oczywiście wierzyciele muszą otrzymać należne im środki, ale nie ma potrzeby organizowania formalnego spotkania wierzycieli. Ten artykuł przybliży Ci proces

  Czytaj dalej
 • Polski fiskus

  Biurokracja w Polsce to rosnący problem dla firm

  Droga i czasochłonna biurokracja zbyt mocno angażuje polskie firmy. Z jednej strony udaje się usprawnić pracę przy realizacji obowiązku sprawozdawczego, z drugiej – kolejne zmiany następują zbyt szybko po sobie. Ilość dokumentów, jaką każdy przedsiębiorca jest zobowiązany przygotowywać i przekazać do odpowiednich urzędów w ciągu wydaje się astronomiczna.

  Czytaj dalej
 • BREXIT: 7 rzeczy, o których przedsiębiorcy powinni pamiętać w okresie przejściowym

  Wielka Brytania znajduje się obecnie w okresie przejściowym po opuszczeniu Unii Europejskiej. W związku z tym, eksperci Admiral Tax raz jeszcze podsumowują to, o czym pamiętać powinni przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmy w Wielkiej Brytanii. Przedstawiamy listę obszarów, na które przedsiębiorcy prowadzący spółki limited powinni zwrócić uwagę podczas 11-miesięcznego okresu przejściowego.

  Czytaj dalej
21

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo