Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Firma offshore w Delaware

Firma offshore w Delaware

Dalware to niewielki stan na wschodnim wybrzeżu USA. Amerykańska Izba Gospodarcza od lat uznaje go za jeden z najbardziej przyjaznych przedsiębiorcom miejsc w kraju. I nic dziwnego, elastyczne przepisy pozwalają na optymalizację podatków i zaoszczędzenie pieniędzy. Firmy działające na całym świecie, wybierają Dalware na swoją siedzibę, a jeśli spółka działa również na terenie Stanów, może stać się ona pierwszym krokiem dla zagranicznego przedsiębiorcy do zdobycia zielonej karty.

Korzyści

Przede wszystkim warto wspomnieć, że spółka zarejestrowana w Delware może posiadać siedzibę i adres korespondencyjny w innym stanie. Jest to świetne miejsce na otwarcie firmy holdingowej, która może inwestować w międzynarodowe przedsięwzięcia gospodarcze. Dzięki możliwości zakładania spółek z dyrektorem nominowanym, mamy możliwość zachowania anonimowości w rejestrze publicznym. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie jest wymagane prowadzenie księgowości.

System podatkowy

Jeśli udziałowcem spółki jest nierezydent, można liczyć na korzystny sposób rozliczania podatków. Dodatkowym warunkiem jest, by firma posiadała tylko jednego udziałowca, a przedsiębiorstwo nie prowadziło działalności na terenie stanu Delware. Należy przy tym pamiętać, że niezależnie od dochodu, każda spółka musi corocznie zapłacić tzw. franchise tax w wysokości 250,00 $.

Forma działalności

Najbardziej korzystna ze względu na największe możliwości, jakie za sobą niesie, jest Limited Liability Company (LLC), której polskim odpowiednikiem jest spółka z o. o. Firmę taką można założyć najszybciej, wybierając jedną z pozycji z listy już zarejestrowanych przedsiębiorstw. Ci, którzy chcą założyć firmę od podstaw, muszą liczyć się z dłuższym okresem oczekiwania (około 7 dni plus czas potrzebny na przesłanie przesyłki pocztowej).

Wznowienie

Spółka LLC ma obowiązek corocznego przedłużenia działalności, co wiąże się z poniesieniem kosztów (opłata skarbowa) oraz ponownym powołaniem organów spółki.

Rodzaje działalności

W Dalware można założyć każdy typ działalności, który jest legalny w świetle prawa amerykańskiego i zagranicznego. W przypadku branż związanych z finansami, księgowością, bankowością, zakładami i ubezpieczeniami, wymagane jest uzyskanie specjalnego zezwolenia.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Firma offshore w Delaware
Tytuł
Firma offshore w Delaware
Opis
Dalware to niewielki stan na wschodnim wybrzeżu USA. Amerykańska Izba Gospodarcza od lat uznaje go za jeden z najbardziej przyjaznych przedsiębiorcom miejsc w kraju. I nic dziwnego, elastyczne przepisy pozwalają na optymalizację podatków i zaoszczędzenie pieniędzy. Firmy działające na całym świecie, wybierają Dalware na swoją siedzibę, a jeśli spółka działa również na terenie Stanów, może stać się ona pierwszym krokiem dla zagranicznego przedsiębiorcy do zdobycia zielonej karty.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo