Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Co to jest Auto Enrolment w Pensions Regulator

Co to jest Auto Enrolment w Pensions Regulator

Firma w UK i Irlandii

Firmy limited, które zatrudniają pracowników na umowę o pracę zostały zobowiązane do odprowadzania za nich dodatkowych składek emerytalnych, poza składkami wynikającymi z National Insurance Contributions. Firma powinna posiadać tzw Pension Scheme, czyli program emerytalny dla swoich pracowników. Ma to ułatwić zatrudnionym w Wielkiej Brytaniii oszczędzanie na emeryturę, a Auto Enrolment wprowadzone przez Pensions Regulator ułatwia dokonywanie wpłat na konta emerytalne pracowników. Auto Enrolment jest obowiązkowe.

Kogo dotyczy Auto Enrolment?

Dotyczy wszystkich firm, które zatrudniają pracowników na umowy o pracę i zobowiązanych do posiadania Pension Scheme, czyli firm w których przynajmniej jeden zatrudniony pracownik jest w wieku pomiędzy 22 lata a wiek emerytalny i zarabia więcej niż £833 na miesiąc. Pracownik musi być zatrudniony na umowę o pracę. Nie dotyczy to podwykonawców, samozatrudnionych, osób pracujących pod CIS.

Jak działa Auto Enrolment?

Pracodawca, musi wprowadzić w firmie program emerytalny, zapisać do niego pracowników i co miesiąc odprowadzać za nich składki. Obecnie kwota składek minimalnych wynosi 2% dla pracodawcy i 3% dla pracownika.

Czy Auto Enrolment dotyczy też polskich firm?

Jeżeli w firmie jedynym pracownikiem jest dyrektor firmy wówczas firma nie musi prowadzić Pension Scheme i nie dotyczy jej Auto Enrolment. Jeżeli zatrudnionych jest dwóch lub więcej dyrektorów, firmę obejmuje Auto Enrolment. Jeżeli pracownicy firmy nie pracują na stałe w Wielkiej Brytanii wówczas również nie obejmie ich Auto Enrolment. W takiej sytuacji firma jest zmuszona wypisać się z Auto Enrolment, gdyż do programu zostały zapisane wszystkie firmy zgłaszające pracowników.

 

 

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Co to jest Auto Enrolment w Pensions Regulator
Tytuł
Co to jest Auto Enrolment w Pensions Regulator
Opis
Firmy limited, które zatrudniają pracowników na umowę o pracę zostały zobowiązane do odprowadzania za nich dodatkowych składek emerytalnych, poza składkami wynikającymi z National Insurance Contributions.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo