Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego

Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego

BrexitNewsy

Ponad 100 brytyjskich firm wystosowało petycję do głównych negocjatorów w sprawie Brexitu, aby podkreślić potrzebę pilnego postępu w rozmowach o separacji.

Brexit – przedsiębiorcy domagają się okresu przejściowego

Pismo, skierowane do Sekretarza Stanu ds. Unii Europejskiej, Davida Davis’a, oraz głównego negocjatora UE Michela Barniera wystosowane przez Brytyjską Konfederację Przemysłu (CBI) podpisane zostało przez brytyjskie firmy współpracujące na co dzień z rodzimymi przedsiębiorcami jak i z firmami międzynarodowymi, które zapewniają miliony miejsc pracy w całej Unii Europejskiej.

Pomysł ma na celu, w dalszych etapach negocjacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską, zapewnić klarowną sytuacji dla biznesu. Obecnie, po trzech turach brexitowych  negocjacji nie ma jasnego stanowiska w stosunku do tak ważnych kwestii jak dostęp do jednolitego rynku oraz wszelkich umów przejściowych. Wielką niewiadomą jest również los obywateli krajów unijnych na stałe mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii.

W związku z obecną  sytuacją, niektóre firmy wstrzymują decyzje inwestycyjne, co ma wpływ na stabilność i zatrudnienie, zarówno na terenie Wielkiej Brytanii jak i krajów z nią współpracujących. W związku z tym, list wzywa pana Barniera i pana posła Davisa do „istotnego postępu”.

„Ciągła niepewność ma niekorzystny wpływ na związki zawodowe, pracowników, ich rodziny oraz firmy” – czytamy w liście

Przedsiębiorstwa w całej UE i Wielkiej Brytanii są zgodne – konieczna jest wprowadzenie trzyletniego okresu przejściowego.

„Prosimy, aby nadchodzące negocjacje zakończyły się sukcesem i konkretnymi odpowiedziami. Tak aby do końca roku sytuacja zarówno dla obywateli jak i przedsiębiorców była jasna” – piszą autorzy listu.

Firmy, które podpisały petycją to m.in: AON plc, BAM Nuttall, Manchester Airports Group i Jaguar Landrover Automotive plc.

Facebooktwitterlinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Kiedy spółka LTD zapłaci VAT w Polsce?
  Kiedy spółka LTD zapłaci VAT w Polsce?

  Prowadzenie spółki Limited w Wielkiej Brytanii polegającej na sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych posiadających miejsce zamieszkania w Polsce implikuje dodatkowe obowiązki do spełnienia. Trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze przeniesienie firmy do Anglii pozwoli nam uniknąć konieczności rejestracji do podatku VAT w Polsce. W jaki sposób należy rozliczyć transakcję sprzedaży usług i towarów na rzecz osób fizycznych w Polsce? Zapraszamy do lektury! (więcej…)

  Prowadzenie spółki Limited w Wielkiej Brytanii polegającej na sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych posiadających miejsce zamieszkania w Polsce implikuje dodatkowe obowiązki do...

  Czytaj dalej
 • Czy po wyborach władza sięgnie po pieniądze polskich przedsiębiorców?
  Czy po wyborach władza sięgnie po pieniądze polskich przedsiębiorców?

  Polscy przedsiębiorcy stanęli przed ponurą wizją utraty pieniędzy, które leżą na ich firmowych kontach. Czy po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach rządzący politycy zdecydują się na sięgnięcie po te środki? (więcej…)

  Polscy przedsiębiorcy stanęli przed ponurą wizją utraty pieniędzy, które leżą na ich firmowych kontach. Czy po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach rządzący politycy zdecydują...

  Czytaj dalej
 • Obowiązki brytyjskiego i polskiego podatnika VAT
  Obowiązki brytyjskiego i polskiego podatnika VAT

  Coraz więcej polskich przedsiębiorców rozważa przeniesienie firmy do innego kraju w celu uniknięcia wysokich podatków i składek na ubezpieczenia. Jednym z dostępnych rozwiązań jest założenie spółki Limited w Wielkiej Brytanii. Przy prowadzeniu działalności mamy do czynienia z dwoma głównymi podatkami - podatkiem dochodowym i podatkiem VAT. Przeanalizujmy zatem jakie są obowiązki brytyjskiego i polskiego podatnika VAT. (więcej…)

  Coraz więcej polskich przedsiębiorców rozważa przeniesienie firmy do innego kraju w celu uniknięcia wysokich podatków i składek na ubezpieczenia. Jednym z dostępnych rozwiązań jest założenie...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo