Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego

Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego

BrexitNewsy

Ponad 100 brytyjskich firm wystosowało petycję do głównych negocjatorów w sprawie Brexitu, aby podkreślić potrzebę pilnego postępu w rozmowach o separacji.

Brexit – przedsiębiorcy domagają się okresu przejściowego

Pismo, skierowane do Sekretarza Stanu ds. Unii Europejskiej, Davida Davis’a, oraz głównego negocjatora UE Michela Barniera wystosowane przez Brytyjską Konfederację Przemysłu (CBI) podpisane zostało przez brytyjskie firmy współpracujące na co dzień z rodzimymi przedsiębiorcami jak i z firmami międzynarodowymi, które zapewniają miliony miejsc pracy w całej Unii Europejskiej.

Pomysł ma na celu, w dalszych etapach negocjacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską, zapewnić klarowną sytuacji dla biznesu. Obecnie, po trzech turach brexitowych  negocjacji nie ma jasnego stanowiska w stosunku do tak ważnych kwestii jak dostęp do jednolitego rynku oraz wszelkich umów przejściowych. Wielką niewiadomą jest również los obywateli krajów unijnych na stałe mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii.

W związku z obecną  sytuacją, niektóre firmy wstrzymują decyzje inwestycyjne, co ma wpływ na stabilność i zatrudnienie, zarówno na terenie Wielkiej Brytanii jak i krajów z nią współpracujących. W związku z tym, list wzywa pana Barniera i pana posła Davisa do „istotnego postępu”.

„Ciągła niepewność ma niekorzystny wpływ na związki zawodowe, pracowników, ich rodziny oraz firmy” – czytamy w liście

Przedsiębiorstwa w całej UE i Wielkiej Brytanii są zgodne – konieczna jest wprowadzenie trzyletniego okresu przejściowego.

„Prosimy, aby nadchodzące negocjacje zakończyły się sukcesem i konkretnymi odpowiedziami. Tak aby do końca roku sytuacja zarówno dla obywateli jak i przedsiębiorców była jasna” – piszą autorzy listu.

Firmy, które podpisały petycją to m.in: AON plc, BAM Nuttall, Manchester Airports Group i Jaguar Landrover Automotive plc.

Facebooktwitterlinkedin
Podsumowanie artykułu
Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego
Tytuł
Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego
Opis
Ponad 100 brytyjskich firm wystosowało petycję do głównych negocjatorów w sprawie Brexitu, aby podkreślić potrzebę pilnego postępu w rozmowach o separacji.
Autor
Copyrights
AT UK Consulting Ltd
Logo wydawcy
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo