Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego

Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego

BrexitNewsy

Ponad 100 brytyjskich firm wystosowało petycję do głównych negocjatorów w sprawie Brexitu, aby podkreślić potrzebę pilnego postępu w rozmowach o separacji.

Brexit – przedsiębiorcy domagają się okresu przejściowego

Pismo, skierowane do Sekretarza Stanu ds. Unii Europejskiej, Davida Davis’a, oraz głównego negocjatora UE Michela Barniera wystosowane przez Brytyjską Konfederację Przemysłu (CBI) podpisane zostało przez brytyjskie firmy współpracujące na co dzień z rodzimymi przedsiębiorcami jak i z firmami międzynarodowymi, które zapewniają miliony miejsc pracy w całej Unii Europejskiej.

Pomysł ma na celu, w dalszych etapach negocjacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską, zapewnić klarowną sytuacji dla biznesu. Obecnie, po trzech turach brexitowych  negocjacji nie ma jasnego stanowiska w stosunku do tak ważnych kwestii jak dostęp do jednolitego rynku oraz wszelkich umów przejściowych. Wielką niewiadomą jest również los obywateli krajów unijnych na stałe mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii.

W związku z obecną  sytuacją, niektóre firmy wstrzymują decyzje inwestycyjne, co ma wpływ na stabilność i zatrudnienie, zarówno na terenie Wielkiej Brytanii jak i krajów z nią współpracujących. W związku z tym, list wzywa pana Barniera i pana posła Davisa do „istotnego postępu”.

„Ciągła niepewność ma niekorzystny wpływ na związki zawodowe, pracowników, ich rodziny oraz firmy” – czytamy w liście

Przedsiębiorstwa w całej UE i Wielkiej Brytanii są zgodne – konieczna jest wprowadzenie trzyletniego okresu przejściowego.

„Prosimy, aby nadchodzące negocjacje zakończyły się sukcesem i konkretnymi odpowiedziami. Tak aby do końca roku sytuacja zarówno dla obywateli jak i przedsiębiorców była jasna” – piszą autorzy listu.

Firmy, które podpisały petycją to m.in: AON plc, BAM Nuttall, Manchester Airports Group i Jaguar Landrover Automotive plc.

Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego
5 (100%) 1 oceniający
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?
  Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które rząd przewiduje dla przedsiębiorców - zarówno dla nabywców towarów i usług, jak i dla wystawców faktur, którzy popełnią przewinienie przy okazji split payment. (więcej…)

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które...

  Czytaj dalej
 • Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski
  Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje przelew średnio o niemal tydzień szybciej. (więcej…)

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje...

  Czytaj dalej
 • Przedsiębiorca w Polsce bez prawa do błędu. Przedsiębiorca w UK może liczyć na duże wsparcie
  Przedsiębiorca w Polsce bez prawa do błędu. Przedsiębiorca w UK może liczyć na duże wsparcie

  Czy początkujący przedsiębiorca w Polsce ma prawo się pomylić? Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii twierdzi, że tak, ale jest w tym zakresie raczej odosobnione. (więcej…)

  Czy początkujący przedsiębiorca w Polsce ma prawo się pomylić? Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii twierdzi, że tak, ale jest w tym zakresie raczej odosobnione. (więcej…)...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze