Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego

Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego

BrexitNewsy

Ponad 100 brytyjskich firm wystosowało petycję do głównych negocjatorów w sprawie Brexitu, aby podkreślić potrzebę pilnego postępu w rozmowach o separacji.

Brexit – przedsiębiorcy domagają się okresu przejściowego

Pismo, skierowane do Sekretarza Stanu ds. Unii Europejskiej, Davida Davis’a, oraz głównego negocjatora UE Michela Barniera wystosowane przez Brytyjską Konfederację Przemysłu (CBI) podpisane zostało przez brytyjskie firmy współpracujące na co dzień z rodzimymi przedsiębiorcami jak i z firmami międzynarodowymi, które zapewniają miliony miejsc pracy w całej Unii Europejskiej.

Pomysł ma na celu, w dalszych etapach negocjacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską, zapewnić klarowną sytuacji dla biznesu. Obecnie, po trzech turach brexitowych  negocjacji nie ma jasnego stanowiska w stosunku do tak ważnych kwestii jak dostęp do jednolitego rynku oraz wszelkich umów przejściowych. Wielką niewiadomą jest również los obywateli krajów unijnych na stałe mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii.

W związku z obecną  sytuacją, niektóre firmy wstrzymują decyzje inwestycyjne, co ma wpływ na stabilność i zatrudnienie, zarówno na terenie Wielkiej Brytanii jak i krajów z nią współpracujących. W związku z tym, list wzywa pana Barniera i pana posła Davisa do „istotnego postępu”.

„Ciągła niepewność ma niekorzystny wpływ na związki zawodowe, pracowników, ich rodziny oraz firmy” – czytamy w liście

Przedsiębiorstwa w całej UE i Wielkiej Brytanii są zgodne – konieczna jest wprowadzenie trzyletniego okresu przejściowego.

„Prosimy, aby nadchodzące negocjacje zakończyły się sukcesem i konkretnymi odpowiedziami. Tak aby do końca roku sytuacja zarówno dla obywateli jak i przedsiębiorców była jasna” – piszą autorzy listu.

Firmy, które podpisały petycją to m.in: AON plc, BAM Nuttall, Manchester Airports Group i Jaguar Landrover Automotive plc.

Facebooktwitterlinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski rząd na nowo interpretuje prawo dla przedsiębiorców. Jak bronić swojej legalnej firmy?
  Polski rząd na nowo interpretuje prawo dla przedsiębiorców. Jak bronić swojej legalnej firmy?

  W sierpniu Urząd Skarbowy wydał interpretację, w której uznał, że podatek liniowy nie przysługuje menedżerowi, zatrudnionemu w spółce, w której zarządza jednym z działów np. sprzedażą czy produkcją. Wcześniej Skarbówka długo utrzymywała, że takiego przywileju nie mogą mieć jedynie członkowie zarządu spółki, gdyż ich praca nie może być traktowana jako działalność gospodarcza i dotyczy to solidarnie wszystkich członków zarządu. Pętla na gardłach jednoosobowych płatników liniówki się zaciska. Rząd ewidentnie zmierza do likwidacji podatku liniowego, ale planuje też znacznie więcej zmian. Cel jest jasny - pozyskać środki do budżetu państwa. Co grozi firmom? Czy zmiany wymuszą na przedsiębiorcach decyzje o zamykaniu biznesu? (więcej…)

  W sierpniu Urząd Skarbowy wydał interpretację, w której uznał, że podatek liniowy nie przysługuje menedżerowi, zatrudnionemu w spółce, w której zarządza jednym z działów np....

  Czytaj dalej
 • TEST PRZEDSIĘBIORCY: wykonaj bezpłatny test online
  TEST PRZEDSIĘBIORCY: wykonaj bezpłatny test online

  Ministerstwo Finansów planuje weryfikację setek tysięcy przedsiębiorców i objęcie ich tzw. testem przedsiębiorcy. Celem testu jest uniemożliwienie stosowania korzystnych rozwiązań w zakresie podatków i ubezpieczeń społecznych dla małych firm, w szczególności podatku liniowego. Negatywny wynik testu będzie miał poważne skutki zarówno dla samego przedsiębiorcy, jak i jego kontrahentów. Zespół Admiral Tax przygotował bezpłatny test online, który oszacuje poziom ryzyka dla danej firmy. (więcej…)

  Ministerstwo Finansów planuje weryfikację setek tysięcy przedsiębiorców i objęcie ich tzw. testem przedsiębiorcy. Celem testu jest uniemożliwienie stosowania korzystnych rozwiązań w zakresie podatków i ubezpieczeń...

  Czytaj dalej
 • Rośnie liczba firm zakładanych przed Brexitem
  Rośnie liczba firm zakładanych przed Brexitem

  W Wielkiej Brytanii powstaje coraz więcej firm. Między rokiem 2018 a 2019 zarejestrowano aż 672 890 nowych biznesów na Wyspach, co stanowi 8,5-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wiele z nich rejestrowanych jest przez Polaków, którzy postrzegają ten kraj jako korzystny pod względem biznesowym. (więcej…)

  W Wielkiej Brytanii powstaje coraz więcej firm. Między rokiem 2018 a 2019 zarejestrowano aż 672 890 nowych biznesów na Wyspach, co stanowi 8,5-procentowy wzrost w...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze
testowo