Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Admiral Tax i Sunseco walczą z wykluczeniem cyfrowym seniorów

Admiral Tax i Sunseco walczą z wykluczeniem cyfrowym seniorów

InneNewsy

W czerwcu do Fundacji HITA, działającej w zakresie społecznej aktywizacji osób starszych, trafiło 12 komputerów. Komputery podarowała fundacji polska-brytyjska firma księgowa Admiral Tax, a sprzęt nieodpłatnie przygotowała do użytku firma informatyczna Sunseco.

Społeczna odpowiedzialność biznesu Admiral Tax i Sunseco

W akcję pod hasłem walki z wykluczeniem cyfrowym seniorów, wpisującą się w strategię społecznej odpowiedzialności biznesu Admiral Tax, zaangażował się krakowski oddział Admiral Tax oraz krakowska firma informatyczna Sunseco, która przed przekazaniem sprzętu fundacji dopilnowała, aby wszystkie komputery były zaopatrzone w niezbędne oprogramowanie.

„Admiral Tax to firma, która dba nie tylko o swoich klientów, ale i pracowników. Doceniani jesteśmy za swoją kreatywność i zaangażowanie. Wiedziałam więc, że mój pracodawca uzna pomysł wsparcia seniorów za interesujący. Rezultat przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Ale przede wszystkim nie musieliśmy w ogóle namawiać do współpracy Sunseco – sami nas mocno motywowali do działania” – mówi Małgorzata Kuwałek, Account & Office Senior  Manager w Admiral Tax i pomysłodawczyni projektu.

Choć obie firmy, Admiral Tax i Sunseco, współpracują od kilku lat, była to pierwsza wspólna akcja społeczna partnerów biznesowych.

„Gdy Gosia wspomniała o akcji, wyjaśniając jaki jest cel projektu, bez wahania zgodziliśmy się w nim uczestniczyć” – mówi Paweł Boruch, założyciel i dyrektor Sunseco. “To istotne, aby każdy miał możliwość korzystać z zasobów, jakie daje nam dzisiejsza technologia i nie ważne czy ma lat 15 czy 105” – dodaje Boruch.

Fundacja im. Heleny i Tadeusza Augustyn została założona we wrześniu  2015  roku przez Alicję Augustyn-Zielińską. Fundacja ma na celu prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie społecznej aktywizacji osób starszych, nieaktywnych zawodowo i „nie potrzebnych” oraz wspieranie osób niepełnosprawnych na rynku pracy poprzez prowadzenie inicjatyw umożliwiających integrację pokoleniową, dokształcanie, rozwijanie pasji  i zainteresowań.

Podziekowanie

Admiral Tax i Sunseco walczą z wykluczeniem cyfrowym seniorów
4.8 (96%) 10 oceniającys
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?
  Split payment stanie się zmorą polskich przedsiębiorców?

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które rząd przewiduje dla przedsiębiorców - zarówno dla nabywców towarów i usług, jak i dla wystawców faktur, którzy popełnią przewinienie przy okazji split payment. (więcej…)

  Rząd przedstawił właśnie do konsultacji projekt zmian w ustawie o VAT, który przewiduje wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w VAT. Obawy wzbudzają jednak kary, które...

  Czytaj dalej
 • Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski
  Polski przedsiębiorca bardziej narażony na utratę płynności finansowej niż przedsiębiorca brytyjski

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje przelew średnio o niemal tydzień szybciej. (więcej…)

  Z danych opublikowanych w raporcie „European Payment Report 2018” wynika, że polski przedsiębiorca czeka na opłacenie faktury średnio 33 dni. Tymczasem jego brytyjski odpowiednik otrzymuje...

  Czytaj dalej
 • Przedsiębiorca w Polsce bez prawa do błędu. Przedsiębiorca w UK może liczyć na duże wsparcie
  Przedsiębiorca w Polsce bez prawa do błędu. Przedsiębiorca w UK może liczyć na duże wsparcie

  Czy początkujący przedsiębiorca w Polsce ma prawo się pomylić? Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii twierdzi, że tak, ale jest w tym zakresie raczej odosobnione. (więcej…)

  Czy początkujący przedsiębiorca w Polsce ma prawo się pomylić? Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii twierdzi, że tak, ale jest w tym zakresie raczej odosobnione. (więcej…)...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze